Ισπανία αποριες για Χιρόνα

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Εγω Περπινιαν δεν θα πηγαινα ουτε με χειροπεδες.
χαχα, γιατι? Ποσο ασχημη μπορει να ειναι μια πολη στη Γαλλια? Τωρα ψαχνω πληροφοριες (θελω να κανω εξασκηση και τα γαλλικα μου, βλεπεις....!).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.224
Likes
41.719
χαχα, γιατι? Ποσο ασχημη μπορει να ειναι μια πολη στη Γαλλια? Τωρα ψαχνω πληροφοριες (θελω να κανω εξασκηση και τα γαλλικα μου, βλεπεις....!).
Μια που επιμένεις, δες κι αυτό για λεωφορείο από Girona στο Perpignian με 9 ευρώ ανά διαδρομή με προκράτηση!!! Frogbus.com fares explained. Book early for incredible discounts on cheap inter city bus fares in France & Spain
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη

berry berry

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτιμόρη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γεια σας και καλώς σας βρήκα! Θα ήθελα κι εγώ τη βοήθεια σας σχετικα με τη Χιρόνα γιατί -καλώς εχόντων των πραγμάτων- θα περασω εκεί ολόκληρο τον Ιούλιο :D. Η επίσκεψη θα είναι με πρόγραμμα ανταλλαγών (κάτι σαν μίνι εράσμους) και επειδή θα είμαι μόνη έχω ψιλοφρικάρει! Βασικά ανησυχώ λιγάκι για τη γλώσσα: μιλάνε αγγλικά ή όχι? Επίσης κλέβουν τόσο όσο έχω ακουσει ότι κλέβουν στη βαρκελώνη? Και τελικά αξίζει μια εκδρομή προς Γαλλία? Επίσης οποιαδήποτε άλλη συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη! Ελπίζω να μη σας κούρασα και ευχαριστώ!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.224
Likes
41.719
Γεια σας και καλώς σας βρήκα! Θα ήθελα κι εγώ τη βοήθεια σας σχετικα με τη Χιρόνα γιατί -καλώς εχόντων των πραγμάτων- θα περασω εκεί ολόκληρο τον Ιούλιο :D. Η επίσκεψη θα είναι με πρόγραμμα ανταλλαγών (κάτι σαν μίνι εράσμους) και επειδή θα είμαι μόνη έχω ψιλοφρικάρει! Βασικά ανησυχώ λιγάκι για τη γλώσσα: μιλάνε αγγλικά ή όχι? Επίσης κλέβουν τόσο όσο έχω ακουσει ότι κλέβουν στη βαρκελώνη? Και τελικά αξίζει μια εκδρομή προς Γαλλία? Επίσης οποιαδήποτε άλλη συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη! Ελπίζω να μη σας κούρασα και ευχαριστώ!
Θα τα περάσεις υπέροχα, έμεινα κι εγώ εκεί για κάποιες μέρες με ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα.
Μιλάνε Αγγλικά, μην αγχώνεσαι, είναι τουριστική πόλη.
Δεν κλέβουν!!!
Δεν πήγα εκδρομή Γαλλία, αλλά το μετάνιωσα. Αν έχεις τόσο χρόνο, τι έχεις να χάσεις;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.907
Likes
27.076
Γεια σας και καλώς σας βρήκα! Θα ήθελα κι εγώ τη βοήθεια σας σχετικα με τη Χιρόνα γιατί -καλώς εχόντων των πραγμάτων- θα περασω εκεί ολόκληρο τον Ιούλιο :D. Η επίσκεψη θα είναι με πρόγραμμα ανταλλαγών (κάτι σαν μίνι εράσμους) και επειδή θα είμαι μόνη έχω ψιλοφρικάρει! Βασικά ανησυχώ λιγάκι για τη γλώσσα: μιλάνε αγγλικά ή όχι? Επίσης κλέβουν τόσο όσο έχω ακουσει ότι κλέβουν στη βαρκελώνη? Και τελικά αξίζει μια εκδρομή προς Γαλλία? Επίσης οποιαδήποτε άλλη συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη! Ελπίζω να μη σας κούρασα και ευχαριστώ!
Στα αγγλικα εχουν ενα θεμα,δεν τα μιλανε.:D
Στην Βαρκελωνη,υπαρχουν πορτοφολαδες οπως σε ολες τις μεγαλουπολεις,
αλλα το προβλημα εχει περιοριστει σε μεγαλο βαθμο.
Στην Γαλλια σιγουρα θα κανεις μια επισκεψη,οχι τοσο για το Περπινιαν
που προσωπικα δεν μου αρεσει,αλλα εχει τοσα αλλα ωραια μερη να επισκεφτεις.
Τον Ιουλιο που θα εισαι εδω θα ειμαι δυο φορες την εβδομαδα στην Χιρονα,οποτε ξεαγχωσου οτι θα εισαι μονη σαν την καλαμια στον καμπο.:haha:
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Γεια σας και καλώς σας βρήκα! Θα ήθελα κι εγώ τη βοήθεια σας σχετικα με τη Χιρόνα γιατί -καλώς εχόντων των πραγμάτων- θα περασω εκεί ολόκληρο τον Ιούλιο :D. Η επίσκεψη θα είναι με πρόγραμμα ανταλλαγών (κάτι σαν μίνι εράσμους) και επειδή θα είμαι μόνη έχω ψιλοφρικάρει! Βασικά ανησυχώ λιγάκι για τη γλώσσα: μιλάνε αγγλικά ή όχι? Επίσης κλέβουν τόσο όσο έχω ακουσει ότι κλέβουν στη βαρκελώνη? Και τελικά αξίζει μια εκδρομή προς Γαλλία? Επίσης οποιαδήποτε άλλη συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη! Ελπίζω να μη σας κούρασα και ευχαριστώ!
με τα αγγλικα θα εχεις ενα θέμα, καθώς οι ισπανοι δεν είναι γλωσσομαθείς! Εχεις, όμως, 2 μηνες ακόμα να μάθεις τα βασικά στα ισπανικά.....δεν είναι τόσο δύσκολο!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
για πειτε μου τώρα, για μονοημερη από Βαρκελώνη θα προτείνατε Girona ή Peratallada (φρεσκια ανακάλυψη!!) ?????
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
panpan, ξερεις ποιος ειναι ο πιο φθηνος τροπος τωρα για barcelona-girona πηγαινε-ελα και ποσο εχει??????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.668
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom