Ηνωμένο Βασίλειο απο ποια τραπεζα της αγγλιας να κανω αναληψη?

nomercy

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
καλησπερα παιδια μια βοηθεια θα ηθελα παρακαλω..εχω μια χρεωστικη καρτα απο την τραπεζα κυπρου και θελω να κανω αναληψη απο την αγγλια που ειμαι τωρα..σε ποια τραπεζα να παω για να μου κρατησουν λιγοτερη προμηθεια?
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Σε όποια και να κάνεις δεν έχει διαφορά αφου δεν έχεις αγγλικό λογαριασμό, οι προμήθειες είναι πανομοιότυπες.
 

nomercy

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
ευχαριστω για τις απαντησεις σας...γνωριζετε μηπως κ ποσο περιπου ειναι η προμηθεια που κρατανε?
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Δεν κρατάει πολλά. Θα πρότεινα να βγάλεις μια φορά για να σου κάνει αντίστοιχα μονο μια κράτηση. Συνήθως μου κρατάει 2,43ευρώ. Νόμιζα ήταν από 1ως3 ευρώ. Αλλά τη Varsa κράτησε 5.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
το διαπιστωσα τι κρατησε οταν γυρισα στην ελλάδα...και εμενα μου φανηκαν πολλα, φυσικα...:( εχει να κάνει και με το ποσο που βγαζεις νομιζω
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
το διαπιστωσα τι κρατησε οταν γυρισα στην ελλάδα...και εμενα μου φανηκαν πολλα, φυσικα...:( εχει να κάνει και με το ποσο που βγαζεις νομιζω
Απ' το ΑΤΜ, ανεξαρτήτως του ποσού που βγάζεις, οι χρεώσεις είναι στάνταρ (είτε για την τοπική - αν υπάρχουν - είτε για την εδώ Τράπεζα). Κι αυτό γιατί, ενώ κανονικά η προμήθεια είναι ένα ποσοστό χρέωσης επί του ποσού ανάληψης, απ' τα μηχανήματα οι αναλήψεις έχουν ανώτατο όριο το οποίο συνήθως εμπίπτει στην ελάχιστη χρέωση. Π.χ. αν η προμήθεια είναι 1% και το ελάχιστο 5 ευρώ, είτε 100 πάρεις είτε 500, 5 θα πληρώσεις. Κι αν βγάλεις 5 φορές από 100, θα πληρώσεις 25.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.352
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom