Ισπανία απο το αεροδρομιο Girona στην Girona

Maria Kiouptsi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
καλησπερα κι απο μενα..Ηθελα να σας ρωτησω...πάμε εκδρομη με τον άνδρα μου στη Βαρκελώνη στις 24 Σεπτεμβρη και το αεροπλάνο φτανει στο αεροδρομιο Girona στις 23.50 και μας ενημερωσαν απο το ξενοδοχειο (επίσης στην Girona) ότι δεν υπαρχει λεωφορειο εκεινη την ωρα και το ταξι κοστιζει 170 ευρω!!! ειναι λογικο αυτο;; ειδα στους τιμοκαταλογους ότι κοστιζει 30 ευρω συν κανα 10 ευρω επιπλέον για το νυχτερινο...
Επίσης, να ρωτησω αν υπαρχει κάποιος ξεναγος που θα μπορουσε να έρθει να μας πάρει απο το αεροδρόμιο και να μας πάει στο ξενοδοχειο; Ευχαροστω εκ των προτέρων.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
καλησπερα κι απο μενα..Ηθελα να σας ρωτησω...πάμε εκδρομη με τον άνδρα μου στη Βαρκελώνη στις 24 Σεπτεμβρη και το αεροπλάνο φτανει στο αεροδρομιο Girona στις 23.50 και μας ενημερωσαν απο το ξενοδοχειο (επίσης στην Girona) ότι δεν υπαρχει λεωφορειο εκεινη την ωρα και το ταξι κοστιζει 170 ευρω!!! ειναι λογικο αυτο;; ειδα στους τιμοκαταλογους ότι κοστιζει 30 ευρω συν κανα 10 ευρω επιπλέον για το νυχτερινο...
Επίσης, να ρωτησω αν υπαρχει κάποιος ξεναγος που θα μπορουσε να έρθει να μας πάρει απο το αεροδρόμιο και να μας πάει στο ξενοδοχειο; Ευχαροστω εκ των προτέρων.
Μάλλον δε στα είπαν καλά. Βρήκα ότι εκείνη την περίοδο και εκείνη την ώρα έχει λεωφορείο για Χιρονα. Τσεκαρε και εσύ εδώ αν θες https://www.sagales.com/en/search-results?selectTab=rutas&inlineRadioOptions=option1&origen=268&destiF=179&optionsRadios=option2&datetimepicker=25/09/2018+00:30&inlineRadioOptions2=option1&origenAir=-1&optionsRadiosA=option1
Σου έβγαλα και ένα screenshot με λεωφορείο 0030, ενώ έχει και πιο αργά.Αν θες να σαι σίγουρη πάρε τηλέφωνο ή επικοινωνησε με την εταιρεια
 

Attachments

mixalis21

Member
Μηνύματα
33
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία (Κρακοβία)
Ταξίδι-Όνειρο
Ακόμα το ψάχνω.
Καλημέρα , επειδή το αεροδρόμιο της Girona εξυπηρετεί κυρίως τις πτήσεις της Ryanair , έτσι και η συγκοινωνίες είναι προσαρμοσμένες στις πτήσεις της, Όποτε μην ανησυχείς για κάθε πτήση που φτάνει έχει λεωφορείο τόσο για την Βαρκελώνη όσο και για την Girona.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Fares
As said above, all taxis in Girona Airport are metered.

There are two kinds of fares: Day fare and night and weekend fare.
The fare to get to downtown Girona (Girona Barri Vell – Old town) is about € 28.00 (day fare) and € 30.00 (night and weekend fare). For other destinations within Girona, see the information below:

  • South Girona: € 24.00 (day fare) and € 26.00 (night and weekend fare).
  • North Girona: € 36.00 (day fare) and € 39.00 (night and weekend fare).
  • Girona Railway Station (AVE – high speed connection): € 28.00 (day fare), € 30.00 (night and weekend fare).
Αυτές είναι οι τιμές από αεροδρόμιο Χιρόνα για την πόλη της Χιρόνα.
 

Maria Kiouptsi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας, η αλήθεια είναι ότι κατατρόμαξα έτσι όπως μου τα είπαν από το ξενοδοχείο, αλλά όπως βλέπω, σύμφωνα με αυτά που μου γραφετε εδώ, ότι θα βρεθεί άκρη, πολύ πιο οικονομική.
Είδα και αυτό με τα λεωφορεία και αυτό με το ταξί, που μου παραθεσατε. Και πάλι σας ευχαριστώ που με καθησυχάσατε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom