ασφαλης χωρα η Τουρκία για ΙΧ;

paskalis

Member
Μηνύματα
87
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Γεια σας, ετοιμαζομαι για ταξίδι Τουρκία και συγκεκριμενα Κωνσταντινουπολη. Ειναι ασφαλες να παρω το αμαξι μου η μπορει και να το βρω καμμενο, αν δουν ελληνικες πινακιδες;
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Δεν γνωριζω αν υπαρχει θεμα με την ασφαλεια του αυτοκινητου σου στη γειτονα χωρα.
Αλλα αν θες να εισαι ησυχος υπαρχουν 2 λυσεις.
1) να το βαζεις σε παρκιν, και αν αυτο ειναι δυσκολο
2) να παρεις κουκουλα αυτοκινητου και να το σκεπαζεις.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
γνωρίζω από καποιους φίλους που μένουν στην Καβάλα και ταξιδευουν πολυ συχνα με το δικό τους οχημα στην Πόλη οτι το βάζουν σε παρκινγκ οταν φθάνουν εκει και το μετακινουν μόνο κατά την αναχωρησή τους επειδη εχουν ενα πολυ καλο αυτοκίνητο και δεν θελουν να το εχουν εκτεθειμενο στους δρόμους...

δεν εχω προσωπική αποψη...
 

paskalis

Member
Μηνύματα
87
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
να σου πω δεν εχεις κι αδικο...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.229
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ο πατέρας μου πήγε ταξίδι 3 μήνες και έφτασε μέχρι την Καππαδοκία με το αυτοκίνητο, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα πουθενά...
 

elgeo

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες-Ντουμπαι
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος!
Δε νομίζω ότι θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα, αλλά για σιγουριά σε πάρκινγκ....έχει παντού και πάρα πολλά καθώς και οι ιδιοι οι Τούρκοι σε παρκινγκ τα βάζουν....
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ο πατέρας μου πήγε ταξίδι 3 μήνες και έφτασε μέχρι την Καππαδοκία με το αυτοκίνητο, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα πουθενά...
Τωρα καταλαβαινουμε απο που κολλησες το μικροβιο! Ακου 3 μηνες!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Τωρα ακου λίγο...
έτος 1988---1990----1992.
τρείς φορές τον γύρο της τουρκίας,μέχρι κουρδιστάν,απο βορά πρός νότο ,του μάκρους και του φάρδους,με μοτοσυκλέτα,σου λέει κάτι??
σε πολλα μερη τα παληκάρια άδειαζαν αποθήκες να την φυλάγω τα βράδυα,μήπως απο περιέργεια οι πιτσιρικάδες ξεβίδωναν οτι ξεβίδωνε!!! lol.
αυτά.ξεκίνα...
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Ακου να δεις, το "ελληνικες πινακιδες" δε λεει απολυτως τιποτα..
Περα απο το γεγονος οτι δεν τιθεται θεμα "εχθροτητας" με την εννοια που εμφανιζεται σε μας, θα σου πω μονο οτι καθε καλοκαιρι ολοι οι μουσουλμανοι της θρακης με αυτοκινητα που εχουν ελληνικες πινακιδες πηγαινουν σε συγγενεις και φιλους στην τουρκια. Περα απο αυτους (που εχουν ελληνικες πινακιδες) ενα σωρο αλλος κοσμος κατεβαινει με τα αυτοκινητα του με γερμανικες, βελγικες, γαλλικες κλπ πινακιδες..

Εχω παει παρα πολλες φορες με αυτοκινητο. Αν παρκαρεις καπου παρανομα το πιο πιθανο ειναι να περασει αστυνομικος και το μονο που θα σου κανει ειναι να σηκωσει τον υαλοκαθαριστηρα για να σε ενημερωσει οτι εκανες παραβαση. Αυτο που χρειαζεται προσοχη ειναι οτι πολλες φορες τα πεζοδρομια γινονται ιδιωτικοι χωροι παρκιγκ απο παρακειμενα μαγαζια το βραδυ και υπαρχουν ανθρωποι που κανουν χρεη παρκαδορου. Για να εισαι σιγουρος ρωτα στο ξενοδοχειο αν μπορεις να αφησεις σε συγκεκριμενο δρομο το αμαξι το βραδυ. Σε πολλα αλλα σημεια υπαρχουν πινακιδες οτι πρεπει να πληρωσεις..
Ο μονος φοβος αν το αφησεις σε κανενα στενακι, ειναι να πεσει καμμια μπαλα επανω απο τα παιδακια που παιζουν στους δρομους...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
εδώ να ακούσεις!!!
παίζει ο ΟΦΗ στο ηράκλειο έδρα του ας πούμε με μιά ομάδα...
πάνε οι χανιωτες για τον αγώνα με τις χανιώτικες πινακίδες ....
εδώ μάλιστα!!! πρέπει ή να βάλουν κουκούλα στο τουτού,ή να το παρκάρουν στο ρέθυμνο!!:D
ποια τουρκία μου λέτε τώρα!! εκεί είναι ελβετία!!!:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.622
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom