Αυστρία αυστρια!

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Να μείνεις στο Salzburg 2 βραδιές,θα σου μείνει αξέχαστο,είναι τέλειο :)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
2.882
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
οπου και να πας, οπου και να μεινεις, η Αυστρια για μενα είναι η ωραιοτερη χωρα....
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
βρηκα ξενοδοχειο στην βιεννη τωρα θα ψαξω για saltzburg.στην βιεννη βρηκα αυτο με 25 ? το ατομο MEININGER Hotels.καλο και φθηνο.
 
Last edited by a moderator:

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
για το σαλτσμπουργκ ειμαι αναμεσα στα best western hotel kai sto hotel lasserhof εχει κανεισ αποψη για αυτα?πιστευω να ειναι καλυτερα να μεινω κοντα στον σιδηροδρομικο σταθμο και το κεντρο ειναι 15 λεπτα με τα ποδια λεει.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
τελικα εκλεισα την εκδρομη για 8 μερες 7 βραδια 5 στην βιεννη 2 στο σαλτσμπουργκ με αεροπορικα στα 328 ? ολα μαζι... ας ειναι καλα η φιλη μου στην ολυμπιακη...στο σαλτσμπουργκ 4* με πρωινο
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
μπορει κανεισ να βοηθησει για καμια εκδρομη γυρο απο το σαλτσμπουργκ τι να δω?
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Τι εκδρομή είναι αυτή δώσε μας κάποιες παραπάνω πληροφορίες... με ταξιδιωτικό γραφείο? Η τιμή ακούγεται πολύ καλή για τόσες μέρες....
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.639
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
εμείς είχαμε μείνει στην περιοχή τού Σάλσμπουργκ καί κάναμε ημερήσιες εκδρομές με νοικιασμένο αυτοκίνητο, βολεύει πάρα πολύ.
Μία από τις πιό όμορφες εκδρομές πού κάναμε ήταν αυτή στο Χάλστατ, πού αναφέρεις.
Το τοπίο είναι απέιρου κάλλους καί η επίσκεψη στα αλατορυχεία μοναδική εμπειρία.
Είναι εύκολο να τα βρείς, η είσοδός τους είναι κοντά στην είσοδο τού χωριού όπου αφήνεις το αυτοκίνητό σου καί υπάρχουν σαφείς πινακίδες, περίπου 200 μέτρα με τα πόδια.
Μέσα στα αλατορυχεία, η επίσκεψη γίνεται οργανωμένα, θα σού δώσουν να φορέσεις φόρμες εργατών, θα μπείς σε βαγονάκια, θα κατέβεις με τσουλίθρες, θα βγείς καβάλα σε περίεργα τρενάκια κτλ είναι μοναδική εμπειρία μην την χάσεις.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
ναι το εμαθα για το χαλστατ και τα αλατορυχεια οπως και για τις παγωμενες σπηλιες στο σαλτσμπουργκ.ελεγα να μεινω ενα ωραδυ στο χαλστατ αλλα θα παω μονοημερη απο το σαλτσμπουργκ.
λοιπον η εκδρομη εγινε κλεινοντας τα ξενοδοχεια μεσω των σιτε των ξενοδοχειων οπου πετυχα τιμες πιο φθηνα και απο το booking.com. τωρα ειχα και μια φιλη στα κεντρικα τις ολυμπιακης η οποια της ειπα οτι η πιο φθηνη τιμη για εισιτηρια που βρηκα στο airtickets ηταν 215? και μου τα εκλεισε στα 165 οποτε γλιτωσα και ενα 50? απο εκει.συνολο αεροπορικα πηγαινε ελα αυστρια ολυμπικ αιρ 5 βραδια βιεννη σε 3* χωρις πρωινο και 2 βραδια σαλτσμπουργκ σε 4* με πρωινο 328?.ουτε και εγω δεν πιστευω την τιμη.εχω ενα πολυ καλο φιλο οπου εχει ταξιδιωτικο γραφειο και μου κανει απιστευτες τιμες και παντα πηγαινα με αυτον (οποιος θελει πληροφοριες μπορει να ρωτησει) και του ειπα την τιμη και μου ειπε κλειστη γιατι θα ειαμι τρελος αν δεν το εκανα.παντως αυτος με εξυπηρετει πολυ και να πω την αληθεια ειναι η πρωτη φορα που δεν εκλεισα με αυτον.φανταστειτε ρωμη για 8 μερες με αεροπορικα σε καλο ξενοδοχειο 2 μηνες πριν κλεισιμο με πηγε με 490 ? και παντα εξυπηρετει και γνωστους μου.
απιστευτη η τιμη παντως για αυστρια που εκλεισα
 

greek21

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
καλησπερα σε ολους. Φετο; τα χριστουγεννα με ενδιαφερει να κανω ενα ταξιδαακι εκτος ελλαδας και συγκεκριμενα στο ιννσμπρουκ στης αυστριας! ξερει καποιος να με ενημερωσει για κανεναα καλο ξενοδοχειο με καλες τιμες και γενικα αλλες πληροφοριες σχετικα με τη πολη? ευχαριστω !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.327
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom