Ηνωμένο Βασίλειο Ισπανία βαρκελωνη ή λονδινο αγιου πνευματος??

Μηνύματα
47
Likes
5
καλημερα και καλη χρονια σε ολους μας με υγεια!! κερδισα το φλουρι του γραφειου :clap: και το δωρο ειναι ενα ταξιδι...φυσικα επειδη το budget του δωρου ειναι περιορισμενο βρηκα καλα εισιτηρια για αγιου πνευματος 5 μερες λονδινο (250) και βαρκελωνη(180) 2 ατομα...δεν εχω παει σε καμια πολη απο τις 2 και εχω ακουσει τα καλυτερα...δυστυχως τα οικονομικα μας δεν μας επιτρεπουν και τα 2 ταξιδια για την ωρα..θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας στην επιλογη προορισμου! μου αρεσει πολυ η κουλτουρα της ισπανας (εχω παει μαδριτη) αλλα πολλοι μου λενε οτι το λονδινο ειναι το πρωτο που πρεπει να δεις...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Θα συμφωνησω με τους πολλους .
Αχ ωραια φλουρια κερδιζετε βρε παιδια ...εμας μια μερα αδεια ηταν το φλουρι κ αυτο παλι το κερδισε ο διευθυντης την ατυχια μου μεσα
 
Μηνύματα
47
Likes
5
μαλλον και εγω λονδινο λεω!!!!!!!! μπορειτε να με βοηθησετε με διαμονη??ειναι πανακριβα!! ειδα 2 που προτεινε ο traveller το stylehotel και το 26 Hillgate Place, Notting Hill - London Bed and Breakfast Accommodation: Home με 120 ευρω το βραδυ με πρωινο...οι περιοχες ειναι καλες απο οτι βλεπω αλλα αν υπαρχει και καποια αλλη ιδεα εννοειται ευπροσδεκτη
 
Μηνύματα
47
Likes
5
κοιταξε το budget ειναι περιορισμενο 120-150 πολυ βαρια εαν ειναι κατι καλο και κεντρικο...αλλα προς 120 θα ηταν καλυτερα...επισης με ryanair εχω βρει με βαλιτσα 300 ευρω 2 ατομα ενω με αλλη εταιρια 370 αλλα παει healthrow..τι ειναι καλυτερα??γιατι αν την διαφορα την δωσω στη μεταφορα stansed κεντρο να προτιμησω 370...ξερω τα εχετε πει πολλακις για λονδινο και απο το πρωι τα κοιταω αλλα εχω αποριες ως ασχετη γιαυτο συγχωρεστε με...
 

Ameli

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Κοίτα να δεις δώρο το φλουρί. Εμας το πιο πιθανό να ήταν One way ticket για ΟΑΕΔ.

Με easy έψαξες μηπως βρεις κάτι φθηνότερο.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εμείς στην Κοπή της Πίτσας, είχαμε ένα μπουκάλι τσίπουρο, άσχετα που το ήπιαμε όλοι μαζί (κι το φλουρί δε το βρήκαμε)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
κοιταξε το budget ειναι περιορισμενο 120-150 πολυ βαρια εαν ειναι κατι καλο και κεντρικο...αλλα προς 120 θα ηταν καλυτερα...επισης με ryanair εχω βρει με βαλιτσα 300 ευρω 2 ατομα ενω με αλλη εταιρια 370 αλλα παει healthrow..τι ειναι καλυτερα??γιατι αν την διαφορα την δωσω στη μεταφορα stansed κεντρο να προτιμησω 370...ξερω τα εχετε πει πολλακις για λονδινο και απο το πρωι τα κοιταω αλλα εχω αποριες ως ασχετη γιαυτο συγχωρεστε με...
Οσον αφορά τις μεταφορές από το stunsed δεν ξέρω να σου πώ,πάντως καλό είναι να λάβεις επίσης υπ όψιν για την επιλογή αεροπορικής και τις ώρες που πετάν,αν η μία πχ φτάνει νωρίς το μεσημέρι οποτε έχεις μισή και παραπάνω μέρα μπροστά σου ενώ η άλλη φτάνει αργά το βράδυ οπότε αυτόματα πάει χαμένη η πρώτη μέρα δηλ πας για έναν ύπνο κ.ο.κ.
Το Λονδίνο δυστυχώς θα σας βγεί φέτος ακριβό εννοώ σε ξενοδοχεία λόγω των Ολυμπιακών,ξενοδοχεία που πέρσι είχαν 120 -140 ευρώ δηλ τα λεφτά που διαθέτεις τώρα έχουν πάει στα 200! και παραπάνω!οπότε αναγκαστικά γι αυτά τα λεφτά που δίνεις που φυσικά δεν είναι λίγα θα ρίξεις αναγκαστικά τα στάνταρ σου δηλ μ αυτά τα λεφτά και κέντρο με το ζόρι πάς σε 3 στερο σε ξενοδοχείο που πέρσι τόβρισκες πχ με 80 ευρώ,
η θα πάς μακρυά από το κέντρο με 150 τετράστερο,
μπές στην αναζήτηση μέσω trivago η tripadvisor βάζοντας ημερομηνίες και τιμές που θέλεις για να δείς τι επιλογές έχεις σε ξενοδοχεία και ρώτα μας μετά αν θέλεις για τις περιοχές(αν και μόνη σου με το χάρτη θα πάρεις μιά ιδέα για το που βρίσκονται σε σχέση με το κέντρο)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Στο αν θα πάς Λονδίνο η όχι λόγω συνθηκών Ολυμπιακών τι να σου πώ...δεν μπορώ να πώ τιποτε,που ξέρουμε άλλωστε αν οι τιμές δεν εκτοξευθούν η δεν παραμείνουν υψηλές και του χρόνου και αν και πότε θα μπορέσεις να πάς ...απλά να ξέρεις αυτό που σου είπα ότι θα το Πληρώσεις κομματάκι παραπάνω..

Για τα ξενοδοχεία το πρώτο είναι το stylehotel,η περιοχή που βρίσκεται μιά χαρά είναι paddington κοντά σε μετρό,πάνω από hyde park.
Το δεύτερο δεν ανοίγει η σελίδα..
είναι μήπως στο notting hill;που είχες πεί πρίν;;
αν είναι εκεί επίσης είναι μιά χαρά,πολύ ωραία περιοχή και με συγκοινωνίες πας παντου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.050
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom