Γερμανία Ισπανία βερολινο ή βαρκελωνη??

thomi00

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
αμερικααααα!!
γεια χαρα σε ολους!!σχεδιαζουμε ταξιδακι 6ημερο περιπου τον σεπτεμβριο!τι προτεινεται βερολινο ή βαρκελωνη?το μπατζετ ειναι περιπου 1500 με 2000χ για ολα διαμονη εισητηρια και ολα τα οιπολοιπα!ακουω αποψεις!!
 

xtina23

Member
Μηνύματα
32
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε!
Βερολίνο δεν έχω επισκεφτεί αλλά Βαρκελώνη ειναι παμέμορφη και πολύ ζωντανή και σεπτέμβρη θα αρχίσει να "χαλαρώνει" και ελαφρώς ο καύσωνας (υποθέτω).
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Εχεις πολλές μέρες γενικα κι αρκετό μπατζετ. Πήγαινε Βερολίνο και κλείσε ένα μονοημερο με το ICE κάπου να δεις μια ακόμα μεγαλη πόλη, η πιο κοντινή που είναι όμορφη και με ακριβή πρόσβαση απο την Ελλάδα είναι το Αμβουργο
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Εχεις πολλές μέρες γενικα κι αρκετό μπατζετ. Πήγαινε Βερολίνο και κλείσε ένα μονοημερο με το ICE κάπου να δεις μια ακόμα μεγαλη πόλη, η πιο κοντινή που είναι όμορφη και με ακριβή πρόσβαση απο την Ελλάδα είναι το Αμβουργο
Νομιζω για Βερολινο,οι 6 μερες δεν ειναι πολλες,μαζι με το πηγαινε-ελα,για να παει και Αμβουργο...ισως μια βολτα στο Ποτσνταμ....
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ψηφίζω Βερολίνο. Και θα τολμήσω να πω ότι με αυτό το budget μπορείτε να μείνετε και δυο μερούλες παραπάνω :)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Νομιζω για Βερολινο,οι 6 μερες δεν ειναι πολλες,μαζι με το πηγαινε-ελα,για να παει και Αμβουργο...ισως μια βολτα στο Ποτσνταμ....
Αμβουργο αμα παει με το ICE ειναι 1:30 ωρα, βγαινει ανετα μονοημερο. Βεβαια πολλα εξαρτωνται απο τις ωρες των πτησεων, αν φευγει πολυ πρωι απο το Βερολινο η τελευταια διανυκτερευση ειναι σχετικα ''χαμενη''

Potsdam ειναι πεταμενος χρονος, βεβαια μπορει εμενα να μου φαινεται ετσι γτ εχω παει καμια 10αρια φορες. Δεν εχει τιποτα, καλυτερα να κατσει Βερολινο.
 

thomi00

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
αμερικααααα!!
μεσω μιλανου θα παμε κ φτανεις μεσημερι κ στον γυρισμο φευγουμε απογευμα.οποτε δεν χανουμε πολυ χρονο σε αεροδομια. δυστυχως δεν εχουμε αλλες μερες!! σκεφτομαι για διαμερισνα και οχι ξενοδχειο,ποια η γνωμη σας?
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Αν επιτρεπεται με ποια εταιρια πατε? Aegean & Air Berlin ή Easy?

Εχω τελευταια ενα πολυ καλο ξενοδοχειο, απο περιοχη δν σκιζει αλλα εχει πολυ καλες συγκοινωνιες. Αν φευγετε απο Schoenefeld βολευει, απο Tegel οχι
 

thomi00

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
αμερικααααα!!
με ραιαν παμε με εασυ γυρναμε. θελω κατι κεντρικο με μαγαζια να εχει λιγο ζωη για βραδυ. σε ποια περιοχγ ν κοιταξω??
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.753
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom