Αυστρία Ισπανία βιέννη ή βαρκελώνη

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Βιέννη κι απο μένα...

Βασικά δες ποιά πτήση σε βολεύει περισσότερο και κλείσε..Ήδη έχεις αργήσει..Μ αυτές τις τιμές δε το συζητάμε..Και Βαρκελώνη να πας,μια χαρά θα περάσεις,τί θα πεί δεν είναι η περίοδος για μια παραλιακή πόλη?Θα βούταγες στη Barceloneta?
Καλά να περάσεις όπου κι αν κλείσεις...
 

travel addict

Member
Μηνύματα
23
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ Βρυξελλες Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουτάν!
Η βαρκελώνη είναι η μοναδική πόλη στην ζωή μου που θα μπορούσα να ζήσω με την οικογένεια μου. Είναι η απόλυτη πόλη. Χάρη, γοητεία, ομορφιά, πολιτισμός, τέχνη,(και όλα αυτά με μία φοβερή απεριτότητα) καλό φαγητό, ασφάλεια, σωστή οδική συμπεριφορά, γλυκός κόσμος, καλό φαί, καλό κρασί (πενεδές!!!) και καλο ποδόσφαιρο (θεά Barcelona FC) ... και πάνω από όα.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΣΠΑΝΟΙ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΑΝΟΙ!!
Βαρκελώνη αγαπητή!! Βαρκελώνη και ξερό ψωμί!!
Άμα τα καταφέρεις πήγαινε μέχρι το φιγκέρες...στο μουσείο του νταλί..το κτίριο από μόνο του είναι έργο τέχνης!
Για διαμονη (μονο αν θα εχεις αυτοκίνητο) προτείνω το εξαιτερικό μπουτικ ξενοδοχείο Can rafel στο βουνό Σερβελό. To ξενοδοχείο το έχει μία οικογένεια και βασικά το φροντίζουν αυτοί. (μάνα, κόρη και υιος)..εξαιρετικοί άνθρωποι. Το εστιατόριο τους (όταν είχα πάει ήταν στο μισελέν) είναι φανταστικό και το κελάρι κρασιών θεικό! Το τοπίο γύρω γύρω μαγευτικό! Hotel Can Rafel, Golf Pitch & Putt, Cervell, Barcelona, Espaa.
Καλα να περάσεις
 

athina_tgh

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κραμπι-Ταυλανδη
Με την ευκαιρια μιας και ενδιαφερομαι για την ιδια προσφορα....Πως περιπου ειναι ο καιρος και σε τι επιπεδα κυμαινεται περιπου η θερμακρασια στην Βαρκελωνη εκεινη την περιοδο, δηλαδη μεσα με τελη νοεμβριου???Οχι οτι θα πηγαινε και κατακαλοκαιρο αλλα σκεφτομουν αρχικα για τελη σεπτεμβρη με αρχες οκτωβρη αλλα με τετοια προσφορα!!!Τι λετε γιατι η αληθεια ειναι πως τα δυο μου τελευταια ταξιδια ηταν χειμωνα και δεν θα ηθελα κατι αναλογο (πολυ χοντρα ρουχα,φασκιωμενη και να κρυωνω κιολας!!)??
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.484
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Συγγνώμη, που παίζουν αυτά τα εισιτηρια ;;;;;;;;;;;
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
κοιτα στην AEGEAN προσφορες.(Λογω Χαλκιδικης)
 

smar0

Member
Μηνύματα
65
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
αιγυπτος
Βαρκελώνη ....... είναι υπέροχη πόλη, έχει υπέροχα κτίρια (Gaudi) και μαγική ατμόσφαιρα (γοτθική συνοικία). Περπάτώντας σους δρόμους (Rampas) αισθάνεσαι μέρος ενός πολυπολιτισμικού μωσαικού, στο πάρκο Guell΄ότι είσαι σένα παραμύθι. Πήγαμε καλοκαίρι με τον συζυγο μου και την έφηβη κόρη μου και την ερωτευτήκαμε.....είναι πραγματικά μια πόλη που θα θέλαμε να ζούμε.
τώρα Βιέννη..... δεν μου άρεσε. Μου φάνηκε πολύ "γκρίζα" και αδιάφορη. έχει υπέροχα παλάτια έναι πεντακάθαρη αλλά .....δεν έχει την μαγεία της Βαρκελώνης.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Γεια σας.Αν θελετε εσεις που εχετε παει στη Βιεννη ευχαριστως να διαβασω τη γνωμη σας για ποια ειναι η πιο καλη περιοδος για ταξιδι εκει και αν ξερετε ποια ειναι η υψηλη season τους.Κατ'αναλογια Σεπτεμβριος-Οκτωβριος για τη Ρωμη κ.λ.π.
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γεια σας.Αν θελετε εσεις που εχετε παει στη Βιεννη ευχαριστως να διαβασω τη γνωμη σας για ποια ειναι η πιο καλη περιοδος για ταξιδι εκει και αν ξερετε ποια ειναι η υψηλη season τους.Κατ'αναλογια Σεπτεμβριος-Οκτωβριος για τη Ρωμη κ.λ.π.
Πάντως για Αύγουστο που πήγα εγώ δεν είναι, ήταν αρκετά έρημη...
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Εγω πηγα φετος τον Ιανουαριο Βιεννη με το φιλο μου (εγω ειμαι 23 και εκεινος 25) και μαγεύτικα.. ειναι απιστευτα ομορφη και πεντακαθαρη πολη!! θα ξαναπηγαινα ανετα.. Την ειδα βεβαια χειμωνα και ηταν οντως λιγο μουντη αλλα ειχε κατι το ιδιαιτερο και διαφορετικο που την εκανε ξεχωριστη.. Θα ηθελα ομως να την ειχα επισκευτει ανοιξη που τα δεντρα στους δρομους θα ηταν πρασινα και οι κηποι στο παλατι ανθισμενοι..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.113
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom