Αυστρία Σλοβακία βιενη μπρατισλαβα

Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Δευτέρα ή Τρίτη καλώς ερχόντων των πραγμάτων θα την κάνω τη διαδρομή οπότε θα σας έχω λεπτομέρειες την επόμενη εβδομάδα. Ο καιρός φαίνεται να μας τα χαλάει αλλά ελπίζουμε για το καλύτερο. Οι προγνώσεις τον έχουν αλλάξει 2-3 φορές μέσα σε στη τελευταία εβδομάδα οπότε πλέον δεν ασχολούμαστε.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
γενικα εχει ολο σνιτσελ και στην μπρατισλαβα!αλλα εμεις καναμε την διαφορα και δοκιμασαμε μια τοπικη σπεσιαλιτε με κατι σαν νιοκι(ζυμαρικο απο πατατα) και τηγανισμενο κρεας απο πανω..δεν τρελαθηκα για να ειμαι ειλικρινης!εχει φοβερες σουπες, τις σερβιρουν μεσα σε ψωμι!θα βρω φωτο να σου βαλω!!!ονομα του μαγαζιου δεν θυμαμαι!!
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Το ταξίδι έγινε...οπότε:
Από το σταθμό τραίνου (S-Bahn) Sudbanhof για Bratislava Havna stanica το ταξίδι διαρκεί περίπου 1 ώρα.Το εισιτήριο για επιστροφή τη ίδια ημέρα κοστίζει 14 Ευρώ και αποτελεί εισιτήριο μεταφοράς και στη Bratislava. Όταν φτάσετε το τραμ Νο 13 σε πάει ώς το Δούναβη (7 στάσεις - Nam L' Stura) στο κάτω μέρος του Ιστορικού κέντρου, κοντά στο καστρο με δυνατότητα να περιπλανηθείτε στα στενά του.

Από Βιέννη μπορείτε να πάρετε το τραίνο και από το σταθμό Simmering o οποίος είνια ο τελευταίος στη U3, αν αυτή σας εξηπηρετεί. Δε γνωρίζω αν υπάρχει αλλαγή στη τιμή του εισιτηρίου.

Καλά να περάσετε.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
παιδια ευχαριστώ για τις συμβουλες. Είναι υπεροχο να μπορεις να συνομιλείς με ανθρωπους που έχουν πραγματοποιήσει το ταξίδι που ονειρευσαι.
Από ποιο σταθμό πηρατε το τρένο για την Μπρατισλαβα?
ευχαριστώ και πάλι

καλο ταξιδι

έχω κι εγώ εισιτήρια για Βιέννη. Πες μου με ξενοδοχείο τι κανόνισες και από που;
Τα βλέπω ακριβα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom