βοηθεια για το διλημμα μου...

isis

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Το υπόλοιπο 95% που μένει
Γεια σε ολους!ειμαι καινουργιο μελος εδω κ προσπαθω να κερδισω οσο το δυνατον περισσοτερα πραγματα απο εσας που απο οτι βλεπω εχετε καταφερει τοσο ομορφα ταξιδια!!!εγω κ επειδη ειμαι αρκετα μικρη,εχω πολυ λιγες εμπειριες δυστυχως :(,αλλα ενταξει τα μελλοντικα ταξιδια με περιμενουν!!!
Τωρα,θελω πολυ τις συμβουλες σας για το καλοκαιρι...το ψαχνω κ ξαναψαχνω αλλα δεν μπορω να καταληξω καπου!δηλαδη θα ηθελα να παω σε μια χωρα που η πολιτισμικη διαφορα με την ελλαδα θα ειναι εντονη,η κ η φυση να διαφερει οσο γινεται,να επισκεφθω μουσεια κ αλλα αξιοθεατα αλλα να εχω κ την δυνατοτητα να απολαυσω ηρεμα την φυση,την θαλασσα ...δηλαδη κ κουραση κ ξεκουραση...κ ολα αυτα με 1000 ευρω!(γενικα βολευομαι με φθηνη διαμονη κ φθηνο φαγητο,κ ειμαι καλη οικονομολογα :lol:)!σκεφτηκα λοιπον τυνησια,ισπανια αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο που να με ενθουσιασει παραπανω! ταιλανδη ηταν ιδανικη επιλογη κ τα ειχα βρει ολα ωστε να μ φτανουν τα χρηματα..αλλα ο καιρος τον ιουλιο εκει με αποθαρρυνε...!τωρα ακουω(ή μαλλον διαβαζω)εσας!γειααα:) κ ευχαριστω!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μιας και ανεφερες την Ταυλανδη παντως στην ανατολικη πλευρα(Κο σαμουι) δεν εχει τοσο ασχημο καιρο την εποχη που θα πας.Δυο αλλες προτασεις ειναι γυρος Ελβετιας πολυ ωραια φυση και πολυ ωραιες πολεις...και καπου στην Σκανδιναβια ,νορβηγικα φιορδ κλπ κλπ
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Επισης νοτια Ισπανια συνδυαζει και ωραιες πολεις και θαλασσες για ξεκουραση-μπανιο.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Πήγαινε Αττάλεια!! θα σου αρέσει και θα έχεις όλα που ανέφερες..
δεν μπορώ να σκεφτώ κατι άλλο!!
μπές και διάβασε σχετικά ..
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Επισης νοτια Ισπανια συνδυαζει και ωραιες πολεις και θαλασσες για ξεκουραση-μπανιο.
.... και τηγανητά αυγά πάνω στην πέτρα! Απίστευτη ζέστη εκείνη την εποχή!
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
ψηφιζω τυνησια... εχει φτηνα πακετα των 500 ευρω για 8ημερο με σουπερ ξενοδοχεια για χαλαρωση κ μπανιο στο βορρα, αλλα κ σαφαρι στην ερημο νοτια, επισκεψεις σε αρκετα αξιοθεατα κ η πολιτισμικη διαφορα με την ελλαδα ειναι πολυ εντονη...
για πρωτο ταξιδι εκτος ευρωπης, νομιζω ειναι ο,τι πιο καταλληλο...
 

isis

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Το υπόλοιπο 95% που μένει
ευχαριστω πολυ για τις προτασεις σας,σιγουρα θα δω αυτα που μ ειπατε κ δεν ειχα σκεφτει!παντως για την τυνησια,οσοι εχετε παει μ την προτεινετε???γιατι εψαξα στο φορουμ εδω αλλα δεν εχει κ πολλα (τουλαχιστον οσο ειδα)...η οποια προταση-συμβουλη σας θα μ ειναι πολυ χρησιμη!!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Η πρότασή μου για ένα καλοκαιρινό ταξίδι γύρω στα 1000 ευρώ (με λίγο ψάξιμο σε αεροπορικά και διαμονή) που θα συνδυάζει φύση, αξιοθέατα, ξεχωριστό περιβάλλον, χαλάρωση και τελευταία πολύ ανταγωνιστικές τιμές είναι η ισλανδία...
πιστεύω είναι μια πολύ διαφορετική εμπειρία που δε θα θυμίζει τίποτα από ότι έχεις δει μέχρι τώρα στην ευρώπη;)
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Η πρότασή μου για ένα καλοκαιρινό ταξίδι γύρω στα 1000 ευρώ (με λίγο ψάξιμο σε αεροπορικά και διαμονή) που θα συνδυάζει φύση, αξιοθέατα, ξεχωριστό περιβάλλον, χαλάρωση και τελευταία πολύ ανταγωνιστικές τιμές είναι η ισλανδία...
πιστεύω είναι μια πολύ διαφορετική εμπειρία που δε θα θυμίζει τίποτα από ότι έχεις δει μέχρι τώρα στην ευρώπη;)
δεν νομίζω οτι είναι αυτο που ψάχνει...λέει γιαι θαλασσα, κάτι που μου φαινεται χλωμο στην Ισλανδία απο αποψη καιρού.Μαλλον ποιο ιδανικά ειναι η Τυνησία, Μαρόκο.Θα σου έλεγα για Τυνησια και γω, φθηνά πακέτα,ζεστός καιρός,θάλασσα,διαφορετική κουλτούρα (αν και στα τουριστικά μέρη πχ Χαμαμέτ δεν το νιωθεις πολύ).Τωρα για ποιο νότια στην έρημο δεν θα το έλεγα καλοκαιριάτικα εκτος αν είσαι σαύρα και δεν εχεις πρόβλημα με την ζέστη!!Προσωπικά εαν ηθελα να πάω να αράξω καπου για 5 μερες χαλάρωση φαι, μπάνιο,υπνος και να παιζω με την κορη μου θα ξαναπήγαινα Τυνησια απο το να πηγαινα μια Ροδο πχ. ποιο φθηνα μου έρχετε.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
ψηφιζω τυνησια... εχει φτηνα πακετα των 500 ευρω για 8ημερο με σουπερ ξενοδοχεια για χαλαρωση κ μπανιο στο βορρα, αλλα κ σαφαρι στην ερημο νοτια, επισκεψεις σε αρκετα αξιοθεατα κ η πολιτισμικη διαφορα με την ελλαδα ειναι πολυ εντονη...
για πρωτο ταξιδι εκτος ευρωπης, νομιζω ειναι ο,τι πιο καταλληλο...
Συμφωνώ με eleni!!! +1 κι από μένα για Τυνησία! :)
...και όσο για τη ζέστη, κατακαλόκαιρο πήγα κι εγώ και ήταν ανεκτή!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Νομίζω ότι η Τυνησία είναι αρκετά ζεστή για καλοκαίρι... ακόμα και τα παράλια προς τον κόλπο της Σύρτης χτυπάνε 50άρια αρκετά συχνά...
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
καλώς ήρθες!!!
μιας και ειπες ότι θες να πας κάπου με διαφορετική πολιτισμική ταυτότητα, θα σου πρότεινα σκανδιναβία , που θα έχει και καλές θερμοκρασίες και πολλά να δεις !

τυνησία και μαρόκο θέλω και γω να πάω αλλα εκείνη την περίοδο θα εχει τρελη ζέστη!!!
τουρκία ισπανια καταπληκτικές χώρες αλλά δεν είναι πολύ διαφορετικα από ελλάδα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.341
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom