Βέλγιο βοηθηστε με να αποφασισω!!!!..μπρυζ-βρυξελλες

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
Γεια σας παιδιά...το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να αποφασίσω πως να χωρίσω τις μέρες για ένα ταξιδάκι που σκοπεύω να κάνω στο Βέλγιο. Θέλω να πάω και Βρυξέλλες και Μπρυζ.. έχω στην διάθεση μου 3,5 μέρες από 22/12 βραδύ έως 26/12 μεσημέρι.. Αρχικά είχα στο μυαλό μου για μια απλή ημερήσια στην Μπρυζ αλλά διάβασα ότι αξίζει διανυκτέρευση και έτσι είπα να είμαι από τις 22-25 Βρυξέλλες και από 25-26 μπρυζ και στις 26 πάλι πίσω Βρυξέλλες για επιστροφή στην Ελλάδα, αλλά διάβασα ότι την μέρα των Χριστουγέννων είναι όλα κλειστά (μουσεία, μαγαζιά κλπ)..που σημαίνει πως δεν θα μπορώ να επισκεφτώ τα μαγαζάκια και τα σοκολαταδικα όταν θα μαι μπρυζ(κάτι που δεν θα αντεξω) και έτσι σκέφτηκα να μείνω μόνο 22-23 Βρυξέλλες να πάρω απλά μια γεύση (προλαβαίνω να δω τα απαραίτητα σε μια μερούλα λέτε????) και μετά 24 πρωί-πρωί αναχώρηση για μπρυζ μεχρι της 26 μιας και η μπρυζ ήταν πάντα το όνειρο μου.. οπότε λέω να εστιάσω μπρυζ!!!! ας με βοηθήσει κάποιος να αποφασίσω παρακαλώ γτ πρέπει να κλείσω ξενοδοχείο....
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
H δεύτερη επιλογή σου καλύτερη. Έχεις σκεφθεί το ενδεχόμενο να επισκεφθείς και τη Γάνδη πηγαίνοντας. Βγάζεις εισιτήριο για Μπρίζ κατεβαίνεις Γάνδη και συνεχίζεις. Η Γάνδη είναι εξίσου όμορφη. Καλό ταξίδι νάχεις.
Διαβασε αν θες Για δουλειά στη Γάνδη, αλλά για ... χαρά στο AMS.
στις ιστορίες σε εξέλιξη.
 

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
το έχω σκεφτει για γανδη εχω ακουσει πολυ καλα λογια ισως γυρνωντας από μπρυζ. Δηλαδη γυρνωντας για βρυξελλες απο το μπρυζ μπορω με το ιδιο εισητηριο στην ιδια τιμη μπορβ να κατεβω και γανδη και μετα να παω βρυξελλες???? δηλαδη εσυ aspa προτεινεις 22-23 Βρυξέλλες να πάρω απλά μια γεύση και μετά 24 πρωί-πρωί αναχώρηση για μπρυζ μεχρι της 26???
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
[quote=

Εγώ έτσι θα έκανα. Σου είπα Βρυξέλες, βγάζεις εισιτήριο για Μπρύζ, κατεβαίνεις Γάνδη και συνεχίζεις Μπρύζ. Αυτό πρέπει να γίνει την ίδια μέρα. Επίσης σε ενημερώνω ότι τα εισιτήρια του τρένου το Σαββατοκύριακο έχουν έκπτωση 50%.
 

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
50%.. πλακα κανεις???? δυστυχως δεν βολευουν οι μερες ομως...θα τιμησω και την γανδη τελικα. σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Δηλαδή παιδια ο φτηνοτερος τροπος να πας Μπρυζ απο Βρυξελλες είναι το τρένο και τις καθημερινές στοιχίζει 27 ευρω πανελα?ΕΛΕΟΣ!:hitme:
Ενα web deal που εχει το site των βελγικων γραμμων αφορά μονο συγκεκριμένους μήνες?Λέει οτι ισχυει ως 4 Νοεμβρη!!!μετα ξαναβγαινει αλλη προσφορά?Ξερει κανεις?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.630
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom