Ουγγαρία βουδαπεστη (μεταφορα απο αεροδρομιο)

m.despina

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα..!!! προκειται σε λιγες μερες να ταξιδεψω στη βουδαπεστη και απο εκει μπρατισλαβα και δεν εχω ιδεα πως να παω απο το αεροδρομιο της βουδαπεστης στο σταθμο των τραινων για να παρω για μπρατισλαβα..οποιαδηποτε βοηθεια θα ειναι χρησιμη...ευχαριστω..!!!
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
καλησπερα..!!! προκειται σε λιγες μερες να ταξιδεψω στη βουδαπεστη και απο εκει μπρατισλαβα και δεν εχω ιδεα πως να παω απο το αεροδρομιο της βουδαπεστης στο σταθμο των τραινων για να παρω για μπρατισλαβα..οποιαδηποτε βοηθεια θα ειναι χρησιμη...ευχαριστω..!!!
BKV Zrt.

Εδώ θα βρεις αναλυτικά τα δρομολόγια όλων των μέσων μεταφοράς στην Βουδαπέστη.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
καλησπερα..!!! προκειται σε λιγες μερες να ταξιδεψω στη βουδαπεστη και απο εκει μπρατισλαβα και δεν εχω ιδεα πως να παω απο το αεροδρομιο της βουδαπεστης στο σταθμο των τραινων για να παρω για μπρατισλαβα..οποιαδηποτε βοηθεια θα ειναι χρησιμη...ευχαριστω..!!!
Εσυ θα πρεπει να πας στο σταθμο τρενων που λεγεται Keleti.

Απο το αεροδρομιο θα παρεις το λεωφορειο 200.Ειναι ευκολο θα το βρεις.
Πριν ομως βγεις εξω απο το αεροδρομιο να πας σε ενα μαγαζι με ψιλικα και να ζητησεις ενα εισιτηριο.490 ουγγρικα φιορινια.Και ειναι και για το λεωφορειο και για το μετρο.

Με αυτο το λεωφορειο θα κατεβεις στη σταση του μετρο(μπλε γραμμη-3) Kőbánya-Kispest.

Επειτα αλλαζεις στην Deak Ferenc ter(κοκκινη γραμμη-2) οπου και κατεβαινεις στη σταση Keleti palyaudvar

Παρακατω σου βαζω ενα λινκ με τις γραμμες του μετρο.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6c/Budapest-metro.png
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.965
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom