Γαλλία γαλλια 2009

katsav

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπερα.ειμαι νεο μελος και μου αρεσουν τα ταξιδια.φετος προκειται να ταξιδεψω στη γαλλια για διακοπες.θα ηθελα σας παρακαλω την βοηθεια σας σχετικα με το ποια περιοχη ειναι καλη να μεινω.εχω αακουσει για την περιοχη της operas.επισης θα ηθελα να μου πειτε ενα καλο site για να κλεισω ξενοδοχειο
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλώς ήρθες.
Υποθέτω ότι μιλάς για Παρίσι.
Ναι, η περιοχή κοντά στην Όπερα βολεύει πάρα πολύ να μείνεις.
Sites που μπορείς να βρεις ξενοδοχεία είναι το booking.com (θα το βρεις και εδώ στο travelstories, στο πάνω δεξιό μέρος της σελίδας), το venere καθώς και τα πιο εξειδικευμένα στο Παρίσι Parishotels.com και Hotel-Paris.fr.
 

katsav

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
μπορεις να μου προτεινεις ενα καλο ξενοδοχειο.διαθετω μεχρι 100€ την βραδια
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Έχω μείνει στο Hotel Touring.
Έχει λίγο μικρά δωμάτια αλλά είναι καθαρό, κουκλίστικο και σε απόσταση αναπνοής από το μετρό.
Μην μείνεις μόνο στην ιστοσελίδα του ξενοδοχείου αλλά ψάξε και σε μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων καθώς μπορεί να σου δώσουν καλύτερη τιμή για το δίκλινο απ' ότι το ίδιο το ξενοδοχείο.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εγω θα σου ελεγα να μεινεις σε ξενοδοχεια που δε βρισκονται στους μεγαλους σιδηροδρομικους σταθμους...Lyon,Nord klp.
opera,sain zermain μου αρεσε πολυ.
εγω βεβαια εμεινα οπως το συνηθιζω καπως αποκεντρωτικα...στη σταση porte de versallies se ενα ξενοδοχειο που ειχε διαμερισματα για 2 ατομα και για 4 ατομα.
παντως με 100 ευρω το δικλινο θα βρεις καλο καταλυμμα. απεφυγε τα 2αστερα ξενοδοχεια...
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Οτι κι αν αποφασισεις πρωτον θα περασεις καταπληκτικα και δευτερον, προτεινω ανεπιφυλαχτα μια διανυκτερευση μεσα στην Eurodisney ειτε εχεις παιδια, ειτε οχι (εγω δεν ειχα και περασα ΜΑΓΕΥΤΙΚΑ) ξεχνας που βρισκεσαι ρε παιδι μου!!!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Paris Frequently Asked Questions
οτι απαντηση θες για το παρισι
οσο για ξενοδοχειο η γνωμη μου ειναι οτι στο παρισι ειναι ολα τα ξενοδοχεια πολυ ακριβα χωρις ιδιετερες παροχες.αν θες κατι πολυ πολυ κεντρικο και με μετρο gare de lyon> στο πρωτο βημα μολις βγεις απο την πορτα του ξενοδοχειου.αλλα κατα τ αλλα ενα πολυ απλο δωματιο χωρις πολυτελειες αλλα αξιοπρεπεστατο και καθαρο με 80ε helvetia.επισεις ταξι και σταθμος τρενου στα 100μ απο κατω καφε και φαι πολυ καλο σημειο
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Εμεις είχαμε μεινει στο Austin's Saint Lazare
26 Rue D'amsterdam, Paris, France
Ειναι απεναντι ακριβως απο ολα τα τρενα. Ηταν πολυ ζεστο ξενοδοχειο. Ευγενικοι υπαλληλοι, καθαρο, καλο πρωινο. Ειναι κοντα σε ολα. Εμεις ουτε μετρο χρησιμοποιησαμε, ουτε τιποτα. ΞžΞ΅Ξ½ΞΏΞ΄ΞΏΟ‡Ξ΅Ξ―ΞΏ Austin's Saint Lazare, Παρίσι - trivago

Εαν σας αρεσουν τα μυδια, να πατε λιγο πιο πανω απο το ξενοδοχειο, που εχει ενα μαγαζι που λεγεται Leon , εχει μαγειρεμενα μυδια με οτι συνταγη μπορεις να φανταστεις. Ειναι τελειο!! Les adresses des Restaurant Brasseries - L

Επισης να πατε στις Βερσαλλιες, κυριως στους κηπους. Και φυσικα στην disneyland!!! Αυτα μπορειτε να τα κανετε και σε μονοημερη. Ειναι πολυ κοντα.

Ειναι τελεια στο Παρισι.... !!! Και μια συμβουλη... αν μπορειτε να αφιερωσετε 6-7 μερες τουλάχιστον, για να δειτε οσα περισσοτερα μπορειτε, χωρις να τρεχετε σαν τους τρελους!
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
μονμαρτη (sacre coeur), champs elysees, bateaux mouches στο σηκουανα, λουβρο, galleries lafayette και printemps, centre Pompidou, βερσαλιες, eurodisney ... απλως ενα μικρο hint για το τι μπορεις να κανει στο ΜΑΓΕΥΤΙΚΟ Παρισι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom