γαμήλιο στη Ν.Υόρκη! οργάνωση-προσφορές?

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Καλησπέρα!
Είμαι νέο μέλος στην παρέα σας.. εδώ και μήνες παλεύω με ένα άθλιο ταξιδιωτικό γραφείο για να κλείσω διαμονή στη Νέα Υόρκη για 10 νύχτες, honeymoon..μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο για νεόνυμφους με λιγότερο από 100 dollars per night, κοντά στο central park ή τέλος πάντων οπουδήποτε βολικά για sightseeing??έχω κάνει πολύ searching και έχω βρει διάφορα, αυτό που ενδιαφέρει είναι να έχει πάει κάποιος και να έχει την εμπειρία (το trip advisor το παρακολουθώ βέβαια)...I'm desperate!
Καλησπερα.. Δυστυχως αξιοπρεπες ξενοδοχειο με $100 δεν βρισκεις την περιοχη που ψαχνεις, μη σου πω ουτε καν στο Μανχαταν. Πρεπει να ανεβασεις το budget σου , κατα $40 τουλαχιστον...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα!
Είμαι νέο μέλος στην παρέα σας.. εδώ και μήνες παλεύω με ένα άθλιο ταξιδιωτικό γραφείο για να κλείσω διαμονή στη Νέα Υόρκη για 10 νύχτες, honeymoon..μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο για νεόνυμφους με λιγότερο από 100 dollars per night, κοντά στο central park ή τέλος πάντων οπουδήποτε βολικά για sightseeing??έχω κάνει πολύ searching και έχω βρει διάφορα, αυτό που ενδιαφέρει είναι να έχει πάει κάποιος και να έχει την εμπειρία (το trip advisor το παρακολουθώ βέβαια)...I'm desperate!
Ξενοδοχείο και μάλιστα για νεόνυμφους στο κέντρο του Manhattan με λιγότερο από $100,00/βραδιά? Απλά δεν υπάρχει. Σε hostel ίσως - οριακά όμως - να βρεις κάτι σ' αυτά τα χρήματα, αλλά όχι τόσο κεντρικά. Με επί 2 τα χρήματα, κάτι ελάχιστα ξενοδοχεία μπορεί να υπάρχουν, αν και όχι αυτό που θα έλεγα "για νεόνυμφους", αρκεί να φροντίσεις να τα κλείσεις αρκετό καιρό πριν...
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Καλησπέρα!
μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο για νεόνυμφους με λιγότερο από 100 dollars per night, κοντά στο central park ή τέλος πάντων οπουδήποτε βολικά για sightseeing??
αν το βρεις πες το μας κι εμας να το μάθουμε!
δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις στη Νέα Υόρκη ξενοδοχείο για νεονυμφους με κάτω από 100 ευρω το βράδυ..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αν το βρεις πες το μας κι εμας να το μάθουμε!
δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις στη Νέα Υόρκη ξενοδοχείο για νεονυμφους με κάτω από 100 ευρω το βράδυ..
Γιατι ψαχνεις να παντρευτεις παλι???:bleh:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ψάχνει να ανανεώσει τους όρκους της. Και τί καλύτερο από το να το κάνει στη Νέα Υόρκη. :D

Πάντως αν το βρείτε, πείτε μου κι εμένα. Να κανονίσω και εγώ τον επόμενο γάμο...;)
Για ανανεωση ορκων, για επομενους γαμους.... δειτε εδω
Ενα ολοκληρο τετραγωνο στην ΝΥ που ειδικευται στους καλυτερους φιλους της γυναικας
Diamond District | 47 BID

Υ.Γ αντε και στα δικα μας οι λεύτερες .. μπρρ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.589
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα!
Είμαι νέο μέλος στην παρέα σας.. εδώ και μήνες παλεύω με ένα άθλιο ταξιδιωτικό γραφείο για να κλείσω διαμονή στη Νέα Υόρκη για 10 νύχτες, honeymoon..μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο για νεόνυμφους με λιγότερο από 100 dollars per night, κοντά στο central park ή τέλος πάντων οπουδήποτε βολικά για sightseeing??έχω κάνει πολύ searching και έχω βρει διάφορα, αυτό που ενδιαφέρει είναι να έχει πάει κάποιος και να έχει την εμπειρία (το trip advisor το παρακολουθώ βέβαια)...I'm desperate!
Στην τιμή που το θες, μόνος σου είναι πολύ δύσκολο να βρεις κάτι, εκτός κι αν βολεύεσαι για δωμάτια με κοινόχρηστα μπάνια στην Chinatown, που για μήνα του μέλιτος δεν είναι ό,τι θα επέλεγαν οι περισσότεροι.

Από κει και πέρα, θα σου πρότεινα να πας σε κάποιο μη άθλιο ταξιδιωτικό και να το πάρεις ως πακέτο, μαζί με τα αεροπορικά, έχουν πολύ καλές τιμές. Ακόμη και για κρουαζιέρες στην Αλάσκα που βλέπω σε 2 μεγάλα ελληνικά πρακτορεία, μια χαρά είναι. Φυσικά πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο για να δεις τι παίζει με διαθεσιμότητες και ψιλά γράμματα, αλλά εκ πρώτης όψεως οι τιμές είναι καλές (και η αδερφή μου που πήγε ΝΥ ατομικά με πρακτορείο βρήκε εξαιρετικές τιμές). Μην περιμένεις να σου πω ονόματα πρακτορείων, θα θεωρηθεί διαφήμιση. Ψάξε τα 4-5 μεγάλα ελληνικά, γνωστά είναι.
 

demilia

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μογγολία, Ινδία..
Thanks guys, για τις απαντήσεις, γελάω..ακούγομαι πολύ τσιφούτα!Θα πάω αρχές Σεπτέμβρη, καλώς εχόντων των πραγμάτων. Αυτό που ψάχνω είναι ένα cozy room με normal amenities όχι τπτ φοβερό καθώς όλη μέρα θα είμαστε έξω και θα αλωνίζουμε την πόλη, συνεπώς με αφήνει αδιάφορη ένα πανάκριβο ξενοδοχείο. Αυτό που ψάχνω είναι 3 αστέρων προφανώς. Με το ταξιδιωτικό γραφείο έχουμε δεσμευτεί καθώς γίναμε μέλη που σημαίνει δώσαμε ήδη χρήματα. Απλά είναι κάτι που δεν θα το ξανακάνω ΠΟΤΕ! Anyway..μπορεί και να δώσω κάτι παραπάνω, εξάλλου Νέα Υόρκη είναι αυτή, θα πεινάσουμε όταν γυρίσουμε Ελλάδα σκέφτομαι!!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Thanks guys, για τις απαντήσεις, γελάω..ακούγομαι πολύ τσιφούτα!Θα πάω αρχές Σεπτέμβρη, καλώς εχόντων των πραγμάτων. Αυτό που ψάχνω είναι ένα cozy room με normal amenities όχι τπτ φοβερό καθώς όλη μέρα θα είμαστε έξω και θα αλωνίζουμε την πόλη, συνεπώς με αφήνει αδιάφορη ένα πανάκριβο ξενοδοχείο. Αυτό που ψάχνω είναι 3 αστέρων προφανώς. Με το ταξιδιωτικό γραφείο έχουμε δεσμευτεί καθώς γίναμε μέλη που σημαίνει δώσαμε ήδη χρήματα. Απλά είναι κάτι που δεν θα το ξανακάνω ΠΟΤΕ! Anyway..μπορεί και να δώσω κάτι παραπάνω, εξάλλου Νέα Υόρκη είναι αυτή, θα πεινάσουμε όταν γυρίσουμε Ελλάδα σκέφτομαι!!
τι εννοείς ότι γινατε μέλη και δώσατε ήδη χρήματα ;
 

demilia

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μογγολία, Ινδία..
Για να "επωφεληθούμε'' των τρομερών προσφορών ως μέλη πληρώσμε ετήσια συνδρομή, το ταξιδιωτικό γραφείο είναι ουσιαστικά ένα club προνομιούχων μελών...:(
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οκ αφού λοιπόν δεν ψάχνεις κάτι ιδιαίτερο, ίσως να έχεις κάποιες επιλογές, πάνω από τα 100$ πάντως. Πχ για τυχαίες ημερομηνίες που έβαλα 5-15 σεπτέμβρη:

Booking.com: Hotel 91, Νέα Υόρκη, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής - 360 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! με 120 ευρώ περίπου τη βραδιά

Αν ξέρεις ακριβώς τις ημερομηνίες δώστες μπας και βρούμε κάτι καλύτερο. Αλλά θα πρέπει να αναθεωρήσεις το budget σου προς τα πάνω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom