γαμηλιο ταξιδι

pepe

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ(ΒΙΕΝΝΗ)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΦΙΤΖΙ/ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Φροντισε να πας χειμωνα.
Κανε τον ελληνικο χειμωνα,εξωτικο καλοκαιρι στην Ταιλανδη.:cool:
Οτι θες εδω ειμαστε.

μιας και λετε για καιρο sorry αλλα σας ξαναγυριζω μαυρικιο εγω που λεω να παω αρχες ιουνιου τι καιρο θα βρω ? επισης σε πιο αεροδρομιο πρεπει να κανω συναλλαγμα?περιπου ποσα χρηματα να κανω ρουπια για 5 μερες εννοω ειναι φθηνοτερα εκει η ακριβοτερα απο ελλαδα? στο ντουμπαι εχει παλι ρουπια ?ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη αν σασ ζαλιζω!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.561
Likes
8.238
μιας και λετε για καιρο sorry αλλα σας ξαναγυριζω μαυρικιο εγω που λεω να παω αρχες ιουνιου τι καιρο θα βρω ? επισης σε πιο αεροδρομιο πρεπει να κανω συναλλαγμα?περιπου ποσα χρηματα να κανω ρουπια για 5 μερες εννοω ειναι φθηνοτερα εκει η ακριβοτερα απο ελλαδα? στο ντουμπαι εχει παλι ρουπια ?ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη αν σασ ζαλιζω!
Στα έχω ξαναγράψει και αλλού αλλά μάλλον δεν θα τα είδες......
Στον Μαυρίκιο τον Ιούνιο-Ιούλιο-Αύγουστο έχει χειμώνα! Όχι βέβαια σαν το δικό μας χειμώνα, απλά κάποιες μέρες μπορεί να βρέξει ή να έχει ψύχρα και ίσως να μην μπορέσεις να κάνεις μπάνιο. Κατά τ' άλλα, καλοκαιρινά ρούχα φοράς όλη μέρα ενώ το βράδυ απλά χρειάζεσαι και μία ζακέτα. Επίσης, λόγω του ότι είναι χειμώνας, λάβε υπόψιν σου νυχτώνει κατά τις 5. Δεν ξέρω αν σε πτοούν αυτά, εμένα πάντως δεν με απασχόλησαν καθόλου!
Για τα χρήματα δεν μπορώ να σου πώ....είναι τελείως προσωπικό....εξαρτάται από τις εκδρομές που θα κάνεις, αν θα φας σε εστιατόρια ή θα έχει ημιδιατροφή στο ξενοδοχείο κ.λ.π.
Όσο για το Ντουμπάϊ, τον Ιούνιο έχει καύσωνα και είναι αποπνικτικά σε σημείο που δεν θα μπορείτε να κυκλοφορήσετε. Προσωπική μου γνώμη να μην χαλαλήσεις μέρες από τον Μαυρίκιο για το Ντουμπάϊ. Ωστόσο στην ερώτησή σου για το νόμισμα: στο Ντουμπάϊ χρησιμοποιούν ντίρχαμ.
 

pepe

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ(ΒΙΕΝΝΗ)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΦΙΤΖΙ/ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Στα έχω ξαναγράψει και αλλού αλλά μάλλον δεν θα τα είδες......
Στον Μαυρίκιο τον Ιούνιο-Ιούλιο-Αύγουστο έχει χειμώνα! Όχι βέβαια σαν το δικό μας χειμώνα, απλά κάποιες μέρες μπορεί να βρέξει ή να έχει ψύχρα και ίσως να μην μπορέσεις να κάνεις μπάνιο. Κατά τ' άλλα, καλοκαιρινά ρούχα φοράς όλη μέρα ενώ το βράδυ απλά χρειάζεσαι και μία ζακέτα. Επίσης, λόγω του ότι είναι χειμώνας, λάβε υπόψιν σου νυχτώνει κατά τις 5. Δεν ξέρω αν σε πτοούν αυτά, εμένα πάντως δεν με απασχόλησαν καθόλου!
Για τα χρήματα δεν μπορώ να σου πώ....είναι τελείως προσωπικό....εξαρτάται από τις εκδρομές που θα κάνεις, αν θα φας σε εστιατόρια ή θα έχει ημιδιατροφή στο ξενοδοχείο κ.λ.π.
Όσο για το Ντουμπάϊ, τον Ιούνιο έχει καύσωνα και είναι αποπνικτικά σε σημείο που δεν θα μπορείτε να κυκλοφορήσετε. Προσωπική μου γνώμη να μην χαλαλήσεις μέρες από τον Μαυρίκιο για το Ντουμπάϊ. Ωστόσο στην ερώτησή σου για το νόμισμα: στο Ντουμπάϊ χρησιμοποιούν ντίρχαμ.
η αληθεια ειναι οτι με πτοησαν!!!!!λοιπον κανενα αλλο εξωτικο μερος για γαμηλιο αρχες ιουνιου ???λετε λετε....οχι με παρα πολλες συνεχομενες ωρες πτησης.θελω να γυρναω με το μαγιο μου :cool:και να μην πρεπει να κοιμηθω απ της οκτω!!!ελεγα κατι για τυνησια αλλα μου ειπαν οτι θα εχει τετοια εποχη πολλες μυγες!:shock: που να παω ρε παιδια??????????? το θεμα γαμηλιο ταξιδι το εχω δει πολυ πατριωτικα!ειμαστε μαζι 6 χρονια εχουμε γυρισει σχεδον ολοι την ελλαδα<κρητη,μυκονο,σκυρο,τηνο,συρο,χιο,θεσσαλια,ηπειρο....>παντα γυρνουσαμε απο εδω και απο εκει να δουμε τα παντα!τωρα στο γαμηλιο ομως θελω relax χλιδη<σαμπανιες,romantic...>και ωραια χλιδατα δωματια ξενοδοχειων θελω κατι που να μην μπορω να το κανω αργοτερα!το ετερον ημισι ηθελε βιεννη αλλα μιε γερμανια φανταζομαι οτι μπορω να την κανω και αργοτερα....περιμενω spesial προτασεις!filakia:)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.561
Likes
8.238
η αληθεια ειναι οτι με πτοησαν!!!!!λοιπον κανενα αλλο εξωτικο μερος για γαμηλιο αρχες ιουνιου ???λετε λετε....οχι με παρα πολλες συνεχομενες ωρες πτησης.θελω να γυρναω με το μαγιο μου :cool:και να μην πρεπει να κοιμηθω απ της οκτω!!!ελεγα κατι για τυνησια αλλα μου ειπαν οτι θα εχει τετοια εποχη πολλες μυγες!:shock: που να παω ρε παιδια??????????? το θεμα γαμηλιο ταξιδι το εχω δει πολυ πατριωτικα!ειμαστε μαζι 6 χρονια εχουμε γυρισει σχεδον ολοι την ελλαδα<κρητη,μυκονο,σκυρο,τηνο,συρο,χιο,θεσσαλια,ηπειρο....>παντα γυρνουσαμε απο εδω και απο εκει να δουμε τα παντα!τωρα στο γαμηλιο ομως θελω relax χλιδη<σαμπανιες,romantic...>και ωραια χλιδατα δωματια ξενοδοχειων θελω κατι που να μην μπορω να το κανω αργοτερα!το ετερον ημισι ηθελε βιεννη αλλα μιε γερμανια φανταζομαι οτι μπορω να την κανω και αργοτερα....περιμενω spesial προτασεις!filakia:)

Σε ενδιαφέρει να κάνεις εκδρομές ή απλά να είσαι στην ξαπλώστρα όλη μέρα?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.954
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
λοιπόν pepet το αποφάσισα !!! κατάλαβα τι θές επιτέλους !! πήγαινε στο μπαλί θα σου μείνει αξέχαστο!!!! παρακολούθα τον gts που ετοιμάζεται και αυτός ..το πακέτο δεν θα σου βγεί ακριβό..αλλα με την προυπόθεση να έχεις τουλάχιστον 10 μέρες διαφορετικά πήγαινε πράγα-παρισι ή βαρκελώνη. δεν βλεπω κάτι άλλο ...και μην απογοητεύεσαι!!!
τα πράγματα ειναι απλά μην τα μπουρδουκλώνεις ...και μην σπέρνεις πανικό εκεί που δεν υπαρχει...γιά άρχισε δουλειά τώρα!!!!!!!!!
 

pepe

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ(ΒΙΕΝΝΗ)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΦΙΤΖΙ/ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
..αλλα βάλε στο google και αυτο που σου είπα έτσι για να το δείς .

εβάλα το cape verde στο google αλλα περαν το οτι ειναι στην αφρικη και κατι για ποδοσφαιρο τιποτα σπουδαιο να παρω μια γευση... αν ξερεις καποια συγκεκριμενη ιστιοσελιδα για το cape verde ;ή καποιο αλλο μερος πες μου...tha;)nks....
 

pepe

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ(ΒΙΕΝΝΗ)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΦΙΤΖΙ/ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
πήγαινε στο μπαλί θα σου μείνει αξέχαστο!!!! παρακολούθα τον gts που ετοιμάζεται και αυτός ..το πακέτο δεν θα σου βγεί ακριβό..αλλα με την προυπόθεση να έχεις τουλάχιστον 10 μέρες διαφορετικά πήγαινε πράγα-παρισι ή βαρκελώνη. δεν βλεπω κάτι άλλο ...και μην απογοητεύεσαι!


10 μερες εχω αλλα το μπαλί ποσες ωρες πτηση εχει?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
ελεγα κατι για τυνησια αλλα μου ειπαν οτι θα εχει τετοια εποχη πολλες μυγες!:shock: που να παω ρε παιδια???????????
To θέμα είναι όμως τι μύγες θα έχει... τσε τσε ή κανονικές??

Λοιπόν αν θες να περάσεις χλιδάτα και υπέροχα πήγαινε στο Αμάλφι... έχει τα πάντα... χλίδα, ωραία τοπία, θάλασσες, καλό φαί, δισκέδαση... το μόνο κατά είναι τα χρήματα αλλά μήνα του μέλητος πας... δώσε κάτι παραπάνω και πήγαινε... ξέχνα τα ξενέρωτα τα τροπικά και πήγαινε στο απόλυτο μέρος να τρελλαθείς...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.978
Likes
9.429
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
10 μερες εχω αλλα το μπαλί ποσες ωρες πτηση εχει?
Γυρω στις 13 ωρες πτηση ειναι το Μπαλι.

Εγω παλι θα προτεινω Κο Σαμουι στην Ταυλανδη. Παραδεισος , μια χαρα ο καιρος , γυρω στο 11ωρο πτηση συνολικα , εχει και νυχτερινη ζωη και ωραιες παραλιες. Οτι πρεπει για γαμηλιο ταξιδι.
Υπαρχουν αρθρα στο σαιτ να παρεις μια ιδεα οπως αυτο του xenos http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...1/726-koh-samui-%F4%E1%FB%EB%DC%ED%E4%E7.html
 

pepe

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ(ΒΙΕΝΝΗ)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΦΙΤΖΙ/ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
τελικα μαλλον θα κλεισω μαυρικιο απο οπου και ξεκινησα πρεπει να πεταξω 3 ιουνιου και νομιζω οτι δεν εχω αλλο χρονο για παραπανω ψαξιμο και πακετα.οποτε 1)να μεινω στο port luis ή στο grand baie? 2) le mauricia?le meridien?le canonier?le victoria?αν γνωριζετε ή αν εχετε παει σε καποιο απο αυτα τα ξενοδοχεια.3)θα νοικιασω αυτοκινητο <παντα ηθελα να οδηγησω αλα αριστερα!>που πρεπει να παω? ευχαριστω και με το σμπαθειο!
 

tatis

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ο επόμενος που θα πάω!!!
λοιπόν pepet το αποφάσισα !!! κατάλαβα τι θές επιτέλους !! πήγαινε στο μπαλί θα σου μείνει αξέχαστο!!!! παρακολούθα τον gts που ετοιμάζεται και αυτός ..το πακέτο δεν θα σου βγεί ακριβό..αλλα με την προυπόθεση να έχεις τουλάχιστον 10 μέρες
Πού είναι αυτό το παλικάρι καλέ; Κ γω για γαμήλιο Μπανγκόκ-Μπαλι ετοιμάζομαι:clap::clap::clap: gtssssssssss? Πού εισαιιιιιιιιιιιιιιιι?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.787
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom