ΗΠΑ γαμος στο λας βεγκας?

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
ξερετε αν ισχυει στην ελλαδα? τι δικαιολογητικα χρειαζονται?
το εχει κανει κανενας?
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Χαχα ε δεν νομίζω να το έχει κάνει κανένας εδώ. Αν όμως το κάνεις πληρώνω θα ήθελα οπωσδήποτε να δω τις φωτογραφίες!
 
Μηνύματα
266
Likes
119
ξερετε αν ισχυει στην ελλαδα? τι δικαιολογητικα χρειαζονται?
το εχει κανει κανενας?
Διαβατήρια και πιστοποιητικά διαζυγίου θανάτου για τυχόν προηγούμενους γάμους. Γενικά ο γάμος στην αμερική είναι πανεύκολη και πολύ γρήγορη υπόθεση.
 

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
diavatirio στην ελλαδα ισχυει ο γαμος ξερεις?γιατι στο city hall στο μανχαταν ηθελε μεγαλυτερη χαρτουρα...μοθυ φαινεται προκλητικα ευκολο και μιας και βρισκουμε φθηνα εισητηρια (250$ απο ΝΥ) παιζει πολυ να παμε.
πλακα θα εχει, ελαφρως κιτς αν το ρολο του παπα παιζει ο ελβις αλλα καλυτερα απο τους ελληνικους χεχε
 
Μηνύματα
266
Likes
119
diavatirio στην ελλαδα ισχυει ο γαμος ξερεις?γιατι στο city hall στο μανχαταν ηθελε μεγαλυτερη χαρτουρα...μοθυ φαινεται προκλητικα ευκολο και μιας και βρισκουμε φθηνα εισητηρια (250$ απο ΝΥ) παιζει πολυ να παμε.
πλακα θα εχει, ελαφρως κιτς αν το ρολο του παπα παιζει ο ελβις αλλα καλυτερα απο τους ελληνικους χεχε
Δεν είμαι ειδικός σε θέματα της Ελλάδας, αλλά η αίσθηση μου είναι ότι βεβαίως και ισχύει. Το μόνο που θα χρειαστεί είναι να πάρεις το apostille από την πολιτεία της Νεβάδας αφού παντρευτείς και να το καταθέσεις στο ειδικό ληξιαρχείο Αθηνών - Μητροπόλεως 60.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αρα γινεται αποδεκτος ,γαμος 2 ορθοδοξων,με καθολικη τελετη?
 

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
δεν ξερω κατα ποσο καθολικη ειναι η τελετη οταν σε παντρευει ο ελβις!!!αλλα φανταζομαι κατι σαν πολιτικος ειναι
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Αρα γινεται αποδεκτος ,γαμος 2 ορθοδοξων,με καθολικη τελετη?
Ποιος μίλησε για καθολική τελετή και για γάμο δυο ορθοδόξων?
Σε κάθε περίπτωση, γενικά η αρχή είναι ότι αν ο γάμος ισχύει στον τόπο που τελέστηκε, ισχύει στην ελλάδα με εξαιρέσεις για ειδικές περιπτώσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.008
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom