γεια χαρά

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Γεια σε όλους τους λάτρεις των ταξιδιών. Αν κ έχω εγγραφεί από καιρό, τώρα βρήκα τπν χρόνο για ένα χεραιτισμό. Τρελλαίνομαι να διαβάζω όλες αυτές τις ιστορίες, εμπειρίες κ ευχαριστώ που τις μοιράζεστε μαζί μας. Πίστευα πως έχω ταξιδέψει αρκετά, αλλά παρακολουθόντας κάποια μέλη, βλέπω πως είμαι στην αρχή ακόμη. Συνηθίζω να κάνω ένα μακρινό ταξίδι τον χρόνο και ένα δεύτερο για λίγες μέρες συνήθως στην Ευρώπη. Λατρεύω την Μέση Ανατολή κ το τελευταίο ταξίδι ήταν τον Ιούνιο στον Λίβανο. Επόμενο ταξίδι είναι το καλοκαίρι στην Ινδία. Διάβασα ήδη αρκετά,αλλά κάθε επιπλέον πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη. Θα ταξιδέψουμε τέλη Ιουνίου για 15 μέρες περίπου στον Βορρά, Ρατζαστάν κ.τ.λ. Βρήκαμε αεροπορικά, ξενοδοχεία, αλλά δεν κλείσαμε τίποτα ακόμη. Θέλουμε να σιγουρευτούμε για την διάρκεια των ημερών που θα χρειαστούμε σε κάθε μέρος. Θα ταξιδέψουμε 4 άτομα. Καλά ταξίδια με ούριους ανέμους.....
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
καλως ηρθες ELENI70.τα ταξιδια σου ειναι πολλα και αν εσυ εισαι στην αρχη εγω μπουσουλαω...20 χωρες ειναι αυτες....ευχομαι να βρεις ολα αυτα που θες στο site και να περασεις μαζι μας υπεροχα
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ξανασκέψου το για Ιούνιο στο Rajastan... μάλλον η χειρότερη περίοδος που μπορείς να πας... απίστευτη ζέστη... δεν θα το ευχαριστηθείς ιδιαίτερα...
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
Ρατζασταν θα εχει 50 βαθμούς τελη Ιουνιου.. πηγαίνετε μεσα Αυγούστου τουλάχιστον.. ουτε οι ΙΝδοι δεν το αντέχουν γιατι το συζήτησα μαζι τους στην Jaisalmer - αν θυμαμαι καλα μου ειπαν οτι εκλειναν το παλάτι του Μαχαραγιά της πόλης ..
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
εκτος και αν πας στην περιοχή Ladakh..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
india οπωσδήποτε μετά τον σεπτέβριο ,και πάλι τα είδα σκούρα ...αναφέρομαι στην επαρχία που αναφέρει και η φίλη παραπάνω..μετά τις 15 μέρες στο ρατζαστάν,συνέχισα για νεπάλ.εκεί ήταν σαφώς καλύτερα γιατί μην ξεχνάμε ειναι πιο βόρεια και το κλίμα δροσερότερο...
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα πρέπει να το συζητήσω κ με τους υπόλοιπους. Κ απορούσα με τις προσφορές στα δωμάτια, όλα μισή τιμή και βάλε...
Απλά τα καλοκαίρι μας είναι ελεύθερο από δουλειά κ έχουμε πολύύύύ χρόνο.
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
με 15 ευρώ το βράδυ το δίκλινο μένετε σε αξιοπρεπέστατο κατάλυμα μεσαιας κατηγορίας ... ( μπορει να σκοτώσετε και καμια κατσαριδούλα ενίοτε.. αλλα Ινδία ειναι!!!! )
στη jaisalmer μείναμε μεσα στο κάστρο και στην jodhpur σε πρώην εξοχικό μαχαραγιά.. ( ήμουν με τουρ αλλα παντα φρόντιζα να κοιταω τις τιμές που αναγράφονταν!)
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Βρήκαμε κ φθηνότερα με 10 και 12 ευρώ κ μάλιστα 2 αστέρων κ με κλιματιστικό!!!!!
Ερώτηση... χρειάζονται για ινδία εμβόλια?
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
καλο ειναι γενικα να κανεις ηπατίτιδα α , τέτανο και πολυομελίτιδα για όλα τα ταξίδια σε αναπτυσσόμενες χώρες..
τα κανεις σε υγειονομικη υπηρεσία ή στο τμήμα εμβολίων στο ΙΚΑ ή σε φαρμακείο , εγω πηγα στην υγειονομική στην αγια παρασκευή , μετά την ερτ , επι της μεσογειων
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
καλο ειναι γενικα να κανεις ηπατίτιδα α , τέτανο και πολυομελίτιδα για όλα τα ταξίδια σε αναπτυσσόμενες χώρες..
τα κανεις σε υγειονομικη υπηρεσία ή στο τμήμα εμβολίων στο ΙΚΑ ή σε φαρμακείο , εγω πηγα στην υγειονομική στην αγια παρασκευή , μετά την ερτ , επι της μεσογειων
Χμμμ Αγ. Παρασκευή ε? Της νομαρχίας είναι εκεί?
Εγώ πήγα στο κλασσικό στην Αλεξάνδρας και δε μου έκαναν τίποτα. Για ηπατίτιδα Α το ξέρω ότι δε κάνουν (σου προτείνουν να το κάνεις σε γιατρό αν θες). Και τέλοσπάντων θα το κάνω (να'ναι καλά και ο γιατρός της δουλειάς). Αλλά για τύφο μου είχαν κάνει παλιά εκεί, τώρα ούτε αυτό, δε χρειάζεται λέει (!). Τo CDC πάλι λέει ότι χρειάζεται αν βγεις λίγο έξω από τα τουριστικά μέρη.
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
ευχαριστώ για τις πληροφορίες discolata... θα το ψάξω εδώ στην περιοχή μου...α! είδα τις φωτογραφίες σου, η μία ωραιότερη από την άλλη, μου άρεσαν πολύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.491
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom