γνωμες για πηλιο τα χριστουγεννα?

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Θα συμφωνησω για 'Κριτσα' πολυ καλο φαγητο αν κ οι τιμες τελευταια φορα που πηγα δεν ηταν ιδιαιτερα ικανοποιητικες...Να πας επισης στο 'Αερικό' για καφε με την ωραια του θεα!
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Εγώ θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τα 165 είναι τη βραδυά 165, ή και τις 3 νύχτες 165???Γτ αν είναι και τις τρεις μέρες Χριστουγέννων είναι πάρα πολύ καλή προσορά. Σκεφτομαι κι εγώ να πάω το Φλεβάρη 4-5 μέρες και μαζεύω γνώμες. Ευχαριστώ!!!!
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα Σινικό Τείχος
Είχα πάει και εγώ στο "Κρίτσα" τότε και είχα μείνει πολύ ικανοποιημένη. Τιμές όμως δεν θυμάμαι... ειναι 4-5 χρόνια που είχα πάει Πορταριά. Αλλά αν είχα κάποιο παράπονο θα το θυμόμουν οπότε οι τιμές μάλλον ήταν λογικές. Πάντως μου άρεσε τόσο πολύ που την επόμενη χρονιά ξαναπήγα και έμεινα Μακρυνίτσα. Αν πάτε καθόλου από κει πηγαίντε για καφέ στην μικρή καφετέρεια πάνω στον καταράκτη θα εντυπωσιαστής το πόση ομορφιά χωράει σε μια τρύπα!
 

johni41

Member
Μηνύματα
47
Likes
2
Εγώ θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τα 165 είναι τη βραδυά 165, ή και τις 3 νύχτες 165???Γτ αν είναι και τις τρεις μέρες Χριστουγέννων είναι πάρα πολύ καλή προσορά. Σκεφτομαι κι εγώ να πάω το Φλεβάρη 4-5 μέρες και μαζεύω γνώμες. Ευχαριστώ!!!!
καλησπερα!
κανονικα δεν θα επρεπε να ρωτησεις τι αφορουν τα 165ευρω!φυσικα την βραδια!
λευτα αλλωστε εχουμε!:xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol:

σοβαρα τωρα, η τιμη 165ευρω ειναι κ για τις 3 βραδιες με πρωινο και με δωρεαν ακυρωση μεχρι 18/12/2012. θα μεινουμε 26-29.θελω να πιστευω οτι ειναι καλη τιμη...

παιδια θα δοκιμασω οτι μαγαζι προτεινετε και θα ενημερωσω οταν γυρισω!! :xmas_cheesygrin:
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
καλησπερα!
κανονικα δεν θα επρεπε να ρωτησεις τι αφορουν τα 165ευρω!φυσικα την βραδια!
λευτα αλλωστε εχουμε!:xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol:

σοβαρα τωρα, η τιμη 165ευρω ειναι κ για τις 3 βραδιες με πρωινο και με δωρεαν ακυρωση μεχρι 18/12/2012. θα μεινουμε 26-29.θελω να πιστευω οτι ειναι καλη τιμη...

παιδια θα δοκιμασω οτι μαγαζι προτεινετε και θα ενημερωσω οταν γυρισω!! :xmas_cheesygrin:
χαχαχαχαχ να φαν και οι κότες δίκιο έχεις!!!!!!!!!!!!
Αφού λοιπόν είναι έτσι, όταν επιστρέψεις να γράψεις εντυπώσεις να δούμε κι εμείς τί θα κάνουμε, άντε καλά να περάσετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

johni41

Member
Μηνύματα
47
Likes
2
χαχαχαχαχ να φαν και οι κότες δίκιο έχεις!!!!!!!!!!!!
Αφού λοιπόν είναι έτσι, όταν επιστρέψεις να γράψεις εντυπώσεις να δούμε κι εμείς τί θα κάνουμε, άντε καλά να περάσετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καλησπέρα κ πάλι!ευχαριστώ για τις ευχές κ θα ενημερώσω όσο μπορώ πιο γρήγορα!να προσθέσω οτι στην τιμή είναι με τζάκι κ ξύλα.αλλιώς είναι πιο φθηνό το δωμάτιο.δε θυμάμαι πόσο.....καλό απόγευμα!!
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα Σινικό Τείχος
Καλά να περάσεις εύχομαι και να γυρίσεις με τις καλύτερες εντυπώσεις!!!
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Καλή χρονιά παιδιά!!!! Johni41 πώς πέρασες???? Καλό το ξενοδοχείο??? Πές μας λεπτομέρειες......
 

johni41

Member
Μηνύματα
47
Likes
2
Καλημέρα παιδιά!!καλή χρονιά!!! έστω κ καθυστερημένα.
Πολύ ωραία περάσαμε,το ξενοδοχείο πάρα πολύ καλό.πολύ ζεστό δωμάτιο,αρκετά ξύλα για το τζάκι κ αν ζητήσεις κι άλλα θα σου φέρουν.η διακόσμηση κ τα έπιπλα σχεδόν καινούρια κ καλόγουστα.το κρεβάτι τεράστιο κ άνετο.το πρωινό αρκετό κ νόστιμο με ποικιλία.φάγαμε 2 φορές έξω,τη μια στη κριτσα που ήταν δίπλα ακριβώς από το ξενοδοχείο κ την άλλη σε ένα τσιπουραδικο "δεμιρης" στη νέα ιωνία στο βόλο.το φαγητό στην κριτσα πολύ νόστιμο,το αγριογούρουνο απίστευτο άλλα οι τιμές ψιλές.σε καμία περίπτωση δε το λες φθηνό.το τσιπουραδικο "δεμιρης" είχε καλές τιμές,όπως όλα σχεδόν τα τσιπουραδικα στη νέα ιωνία, και οι μεζέδες του νοστιμοι κάθε φορά διαφορετικοί.στη μακρυνίτσα κατσαμε για καφέ στο "σύναξη των θεών" αν θυμάμαι καλά.όμορφη διακόσμηση,τιμές αθήνας από τις τσιμπημενες.επίσης ήπιαμε καφέ στο "αερικο" νομίζω,στο δρόμο μεταξύ πορταριας κ μακρυνίτσας.όντως υπέροχη θέα κ λογικοτερες τιμές από το προηγούμενο καφέ.στην πορταρια ήπιαμε καφέ κ ποτάκι στο "αρχοντικό" με νορμάλ τιμές κ όμορφο διάκοσμο.
Ήπιαμε κ στην παραλία του βόλου καφέ αλλά δε θυμάμαι όνομα.
Από χωριά πήγαμε στη μακρυνίτσα,στα χανια κ στο χιονοδρομικό κ ύστερα από μια μεγάλη βόλτα με το αμάξι μέσα από διαφορα χωρια καταλήξαμε στις μηλιές.είναι το πιο όμορφο κ γραφικό από ότι εχω δει στο πήλιο.όλα τα σοκάκια με πέτρα όπως κ τα περισσότερα σπίτια κ γενικά σου δίνει άλλη αίσθηση σε σχέση με τα χωρια της περιοχής.
Αυτα τα λίγα από μένα.
Ίσως βάλω κ καμιά φωτό αργότερα
Καλό μεσημέρι!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Βαλε βαλε φωτογραφιες γιατι ψηνομαι και εγω για το πρωτο σκ του Φλεβαρη..... Τοσα χρονια Αθηνα δεν εχω παει ποτε στο Πηλιο...νομιζω πως εφτασε η ωρα!!! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom