Ηνωμένο Βασίλειο διαμονη στο λονδινο

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Ωχ ξεφτυλίστηκα... η αλήθεια είναι οτι ούτε καν έψαξα πόσο κάνει τώρα... έχω μείνει στις περσινές τιμές... 220? είχα δώσει πέρσυ τον Φλεβάρη... ραγδαία πτώση τιμών και στο Chelsea... ένα μέρος μας είχε μείνει κι εμάς τους λεφτάδες πάει κι αυτό...
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Μια καλή και αξιοπρεπής επιλογή, σε καλή τιμή για Λονδίνο και σε καλή περιοχή είναι το City Inn Westminster - αν βρεις δωμάτιο.
Όντως εξαιρετική επιλογή. Κάτι παραπάνω θα έλεγα από αξιοπρεπής.
Ως προς το ζήτημα που συζητάει ο τράβελερ και η παναγιώτα νομίζω ότι υπάρχει εντελώς διαφορετικός τρόπος προσέγγισης. Εγώ σέβομαι και τις δύο απόψεις και πολλές φορές ακροβατώ ανάμεσα και στις δύο. Ωραίο το πάντινγκτον, καλές τιμές και ίσως να το προτιμήσω. Αλλά σαφέστατα στο Λονδίνο υπάρχει και η πολυτέλεια. Και αυτήν πάμε να δούμε έστω και για λίγες ημέρες. Αυτό που με ξενίζει και δεν δέχομαι είναι η λογική ορισμένων ότι θα επισκεφτώ π.χ. το Μονακό και ψάχνω να δοανυκτερεύσω σε χόστελ. Κατά τη γνώμη μου αυτό είναι σχήμα οξύμωρο. Ή επισκέπτεσαι ένα χλιδάτο μέρος και τα σκας κανονικά ή το σνομπάρεις και δεν πας. Κανένας άλλωστε δεν σε υποχρεώνει να επισκεφτείς το τσέλσι ή το οποιοδήποτε τσέλσι. Η παροιμία το λέει ξεκάθαρα " με κλανιές αυγά δεν βάφονται". Γιατί αν ψάχνεις το πολύ φθηνό και περιγελάς αυτούς που διαμένουν σε ακριβά ξενοδοχεία και τους χαρακτηρίζεις νεόπλουτους και άλλες τέτοιες βλακείες, υπάρχει και η δυνατότητα να επισκεφτείς το λονδίνο και να μείνεις στα παγκάκια. Πρόταση ακόμη πιο φθηνή.
 

marag

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
παιδια, πολυ κακο για το τιποτα..
ολα ειναι σχετικα και σιγουρα υποκειμενικα..
και περα απ'ολα αυτα, δεν ειναι ολες οι στιγμες ιδιες..και το καθε ταξιδι ειναι διαφορετικο..
εγω τρελλαινομαι για παραδειγμα το καλοκαιρι να κανω τις διακοπες μου σε camping και να απολαμβανω την φυση, τους ηχους της θαλασσας, να ειμαι ολη μερα στην παραλια και να κυκλοφορω μονιμως με το μαγιο..μου αρεσει ομως εξισου να φυγω ενα 3ημερο και να απολαυσω τις ανεσεις στο δωματιο ενος ωραιου ξενοδοχειου, ο,τι κι αν σημαινει αυτο..
Οποτε, ας μην μπαινουν "ταμπελες"..το σημαντικο ειναι απλα το ταξιδι!!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Αν Παναγιώτα μου είχες την δυνατότητα να μείνεις για μια βδομάδα στο κλασσάτο Chelsea τότε τα 200 και τα 300 ευρώπουλα θα σου φαινόντουσαν ψίχουλα... στα χόστελ και στα κάμπινγκ θα πήγαινες για να κάνεις την πλάκα σου και σε καμία περίπτωση δεν θα αντιμετώπιζες σοβαρά το ενδεχόμενο να μείνεις εκεί... εν ολίγοις δεν θα είχες καμιά σχέση με την Παναγιώτα που είσαι σήμερα...
Πολύ πιθανό.
 

alaniaris

Member
Μηνύματα
58
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Ινδονησία
Χαχαχαχα!!! Που τον βρήκατε αυτό τον Traveler ρε;;; Χαχαχαχα!!!
 

alaniaris

Member
Μηνύματα
58
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Ινδονησία
Καλα εσυ με τετοιο avatar εχεις το θρασος και μιλας;
Άλλο να έχεις ένα κακό avatar και άλλο να έχεις τέτοια απίστευτη συμπεριφορά και υφάκι. Και στο κάτω κάτω τι έχει το avatar μου; :rolleyes:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Τι σχέση έχουν αυτά που γράφετε με το θέμα;

διαμονη στο λονδινο

Και δε θέλω απάντηση... Μόνο on topic από εδώ και κάτω...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Άλλο να έχεις ένα κακό avatar και άλλο να έχεις τέτοια απίστευτη συμπεριφορά και υφάκι. Και στο κάτω κάτω τι έχει το avatar μου; :rolleyes:
Απαντηση στην ερωτηση σου δε θα παρεις γιατι τη θεωρω απαραδεκτη. Απιστευτη συμπεριφορα τι εννοεις; Ο Traveller ρε; Εχει ο Traveller υφακι;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.315
Μηνύματα
887.657
Μέλη
38.980
Νεότερο μέλος
juanito

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom