διαφορα

aystralos

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
οπως ειχα αναφερει και στην εισοδο μου στο forum μου θα μου αρεσε να παω κρουαζιερα
στην καραιβικη.ειμαστε δυο ζευγαρια και το σχεδιαζουμε για τον νοεμβριο.εχω βρει (οπως ειπα πριν) 7 days southern με το carnival victory.
θα ηθελα ενα προγραμμα το οποιο να μην εχει "day at sea" αλλα καθε ημερα και αλλο μερος αν γινεται.
απο τιμες οπως εχω ψαξει μεσω γερμανιας (με προορισμο το puerto rico) γυρω στα 1100 τα δυο ατομα με επιστροφη και αναχωρηση απο βερολινο.αλλη ιδεα για κρουαζιερα δεκτη
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
οπως ειχα αναφερει και στην εισοδο μου στο forum μου θα μου αρεσε να παω κρουαζιερα
στην καραιβικη.ειμαστε δυο ζευγαρια και το σχεδιαζουμε για τον νοεμβριο.εχω βρει (οπως ειπα πριν) 7 days southern με το carnival victory.
θα ηθελα ενα προγραμμα το οποιο να μην εχει "day at sea" αλλα καθε ημερα και αλλο μερος αν γινεται.
απο τιμες οπως εχω ψαξει μεσω γερμανιας (με προορισμο το puerto rico) γυρω στα 1100 τα δυο ατομα με επιστροφη και αναχωρηση απο βερολινο.αλλη ιδεα για κρουαζιερα δεκτη
ελπίζω να σου δώσει και κάποιος άλλος μια νέα προταση εκτός από αυτές που σου έδωσα παλιότερα (τι λες για εκείνες?).
μία ερώτηση: 1100 εννοείς μόνο κρουαζιέρα έτσι ή αεροπορικό? και σε τι καμπίνα? ή μάλλον τι καμπίνα θα θέλατε? και τι μπάτζετ έχετε γαι την κρουαζιέρα?
 

aystralos

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
πληροφοριες

η τιμη ειναι μονο αεροπορικα.σιγουρα θα προτιμουσα καμπινα με μπαλκονι αλλα απο οτι εχω δει η τιμη της ειναι λιγο ανεβασμενη.οποτε για συνολικο κοστος υπολογιζουμε περιπου μεχρι 2700 τα δυ ατομα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
η τιμη ειναι μονο αεροπορικα.σιγουρα θα προτιμουσα καμπινα με μπαλκονι αλλα απο οτι εχω δει η τιμη της ειναι λιγο ανεβασμενη.οποτε για συνολικο κοστος υπολογιζουμε περιπου μεχρι 2700 τα δυo ατομα
δεν θέλω να σε κουράσω άλλο, μία τελευταία φορά επανέρχομαι σ' αυτά που σου είχα προτείνει:
San Juan: Adventure of the Seas (417-607, τιμές πρώτα εσωτερική- με μπαλκόνι ανά άτομο) 5 προσεγγίσεις
Caribbean Princess (479-751) 5 προσεγγ.
Serenade of the Seas (388-688) 5 προσεγγ.
Millenium (551-988) 10 ημ., 8προσεγγ.
και από Miami-Fort L.
Freedom-Liberty of the Seas (417-575) 4 προσεγγ.
και με το πιο ενδιαφέρον δρομολόγιο (Παναμά, Κοστα Ρίκα, Κολομβία+ 2 νησιά)
Jewel of the Seas (692-1140) 11ημ, 5 προσεγγ.
ή η ίδια κρουαζιέρα με το φοβερό Celebrity Equinox (καθελκύεται 4/8/09...) 830-944.
η κρουζιέρα με το Adventure of the Seas (κοινό όλων των ηλικιων με έμφαση στις οικογένειες, όλοι βρίσκουν το χώρο τους πάντως..) έχει 607Ε το άτομο μπαλκόνι, καλό deal για Καραιβική και μόνο μία μέρα χωρίς λιμάνι. ή το Caribbean Princess (με λίγο πιο νεανικό κοινο και περισσότερο fun on board) με 751Ε. και τα δύο είναι καλύτερα πλοία νομίζω από το Victory και χωράνε στο μπάτζετ σας με μπαλκόνι που πιστεψέ με αξίζει τα 200Ε παράπανω το Adventure. Βέβαια έχουν μια μέρα χωρίς λιμάνι οπότε κρίνεις ανάλογα πόσο βαρύνει αυτό στην επιλογή σας. άντε καλή επιλογή...
 
Last edited by a moderator:

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδήποτε!!
καλησπέρα σας, μιας και ετοιμάζομαι να κάνω την δεύτερη κρουαζιέρα μου έχω μια ερώτηση. Θέλω να κλείσω το Norwegian epic για τον Σεπτέμβριο απο Ρώμη ή απο Βαρκελώνη, αυτήν την στιγμή το οικονομικότερο δωμάτιο είναι το εσωτερικό χωρίς την επιλογή καμπίνας στα 654€ , αν το κλέισω τώρα απο online πρακτορείο και αργότερα γίνει κάποια προσφορά απο την εταιρεία μπορώ να κ¨ανω αναβάθμιση της καμπίνας μου? δηλαδή αν πχ αν βγάλει εσωτερική σε καλύτερο deck ή εξωτερικό με την ίδια τιμή που έχω πληρώσει ήδη θα μπορέσουν αν μου κάνουν αναβάθμιση?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom