Γενικά δυσκολη αποφαση

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.109
Α, και μην παραλείψετε να πάτε στη Δρυοπίδα.Είναι κεφαλοχώρι πολύ όμορφο και απο τα λίγα μέρη του νησιού που έχει λίγο πράσινο και δέντρα,γιατί γενικά το νησί είναι πολύ ξερό.Για μένα η Δρυοπίδα είναι ο ωραιότερος οικισμός του νησιού και στο λέω εγώ που δεν είμαι και πολύ φαν της Κύθνου γενικότερα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Μα δεν είναι όλα προβληματικά πάνω στο κύμα! Απλά σε καναδυό εκεί μου έτυχαν κάτι θεματάκια. Πάντως, αυτά που πρότεινα είναι πολύ καλά...
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
εφοσον θα εχεις αμαξι, δε θα είναι πρόβλημα να μένεις στο Γαυριο. Το βραδυ είναι που ωραια, μιας και ολος ο κοσμος βγαινει εξω για φαγητο και ποτο. δεν ειναι γραφικα, το επαναλαμβανω. Μπατσι δεν εχω παει βραδυ , το φανταζομαι, όμως, λιγο ερημικο. Και παλο , είναι 5 λεπτά με το αμαξι από το Γαυριο! στη Χωρα σαφως θα είναι καλυτερα, αλλα και ακριβοτερα.....
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Καθολου τσαμπα, αν εβρισκα στη Χωρα της Ανδρου με 30ευρω δεν θα το σκεφτομουν. Θυμασαι πως λεγοταν για να το παλεψω και εγω για εκει??
Λυπάμαι αλλά πραγματικά δε θυμάμαι ούτε εγώ ούτε ο φίλος μου που τον ρώτησα. Όντως η Χώρα είναι πιο ακριβή αλλά είναι και πιο ωραία οπότε λογικό. Επειδή βλέπω οτι έχεις μπερδευτεί πάντως καλύτερα να αποφασίσετε οι 2 σας τι σας πάει καλύτερα στην επιλογή νησιού.
Πάντως αν καταλήξετε Άνδρο μπορείτε να μείνετε κάποιες μέρες Μπατσί (το οποίο είναι κι αυτό όμορφο το βράδυ και έχει και μπαράκια με κόσμο κτλ) και κάποιες μέρες στη Χώρα. Επίσης δεν ξέρω αν το έχεις σκεφτεί αλλά μπορείς να νοικιάσεις και μηχανάκι ή αν έχεις ήδη δικό σου και να μην πάρεις αμάξι, θα σου έρθει φτηνότερα.
 

toge

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
εκλεισα τελικα για Ανδρο αφου βρηκα αυτο στη Χωρα: Vassiliki Studios φαινεται αρκετα καλο και με λιγο παζαρεμα πεσαμε στα 30 ευρα τη νυχτα!! Αρα μια χαρα!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
εκλεισα τελικα για Ανδρο αφου βρηκα αυτο στη Χωρα: Vassiliki Studios φαινεται αρκετα καλο και με λιγο παζαρεμα πεσαμε στα 30 ευρα τη νυχτα!! Αρα μια χαρα!
Τσάμπα πράγμα...:haha::haha::haha:
Πάντως μην κάνεις το λάθος και δε γυρίσεις τα χωριουδάκια έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον...Ωραίο περιβάλλον έχει και η ταβέρνα Σκαλάκια στη Χώρα, επίσης φίλοι που εμπιστεύομαι μου είχαν προτείνει και στις Στραπουργιές μια ταβέρνα, την Τερψιχόρη του Περτέση αλλά πήγα απογευματάκι και ήταν κλειστά, μου φάνηκε πολύ συμπαθητική πάντως.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.831
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom