Γενικά δωμάτιο πάνω στο κύμα

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Καλησπερα σε ολους. Ειμαστε 2 ζευγαρια χωρις παιδια και ψαχνουμε εναν ταξιδιωτικο προορισμο στην Ελλαδα για διακοπες δυστηχως τον Αυγουστο. Αυτο που θελουμε ειναι δωματια η σπιτι ακριβως διπλα στο κυμα. Δεν μας ενδιαφερει αν θα ειναι σε νησι η οχι. Τα σημαντικα ειναι: χαλαρωση , πολυ καλη παραλια που ειναι με τα ποδια προσβασιμη αν ειναι δυνατον και μπροστα στα ποδια μας καθως και καλο φαι. Καθε προταση ευπροσδεκτη.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
553
Likes
425
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν μας λες σε ποιο γεωγραφικο διαμερισμα θελεις να κινηθεις.Επειδη ειμαι κηνυγος των ξεονδοχειων πανω στο κυμα,εχω αρκετα να σου προτεινω αλλα στη Μακεδονια.Πολυ πανω ομως,σχεδον μεσα στη θαλασσα...χαχαχχα....
 

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Δεν μας λες σε ποιο γεωγραφικο διαμερισμα θελεις να κινηθεις.Επειδη ειμαι κηνυγος των ξεονδοχειων πανω στο κυμα,εχω αρκετα να σου προτεινω αλλα στη Μακεδονια.Πολυ πανω ομως,σχεδον μεσα στη θαλασσα...χαχαχχα....
Ακομα καλυτερα. Αθηνα ειμαστε αλλα δεν μας νοιαζει το που, καθε προταση δεκτη.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
553
Likes
425
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπερα σε ολους. Ειμαστε 2 ζευγαρια χωρις παιδια και ψαχνουμε εναν ταξιδιωτικο προορισμο στην Ελλαδα για διακοπες δυστηχως τον Αυγουστο. Αυτο που θελουμε ειναι δωματια η σπιτι ακριβως διπλα στο κυμα. Δεν μας ενδιαφερει αν θα ειναι σε νησι η οχι. Τα σημαντικα ειναι: χαλαρωση , πολυ καλη παραλια που ειναι με τα ποδια προσβασιμη αν ειναι δυνατον και μπροστα στα ποδια μας καθως και καλο φαι. Καθε προταση ευπροσδεκτη.
Επειδή καποτε ημουν μεγαλη κηνυγος δωματιων μεσα στη θαλασσα,νομιζω ότι τα πιο μεσαα στη θαλασσα που εχω μεινει ever ηταν αυτά τα δυο κολλητα ξενοδοχεια στο Πορτο Κουφο Χαλκιδικής.
http://www.studios-meliton.gr/?gclid=CPSFvYbj6NMCFYI4GwodsZMFZw
http://www.portokoufohotel.gr/
Συγκεκριμενα 12 βηματα μετρημένα από το δωματιο ως εκει που σκαει το κυμα.Και ιδιωτικη παραλια ετσι?
Επισης λιγο πιο μακρια από το κυμα είναι αυτό στη Θασο
http://sunray-hotel.gr/el/
.Καπου 25 βηματα από το κυμα...τα μετραω η ατιμη για να συγκρινω χαχαχαχα....
Εχω μεινει και σε ένα ακομα πανω στο κυμα στο ΜΑΡΜΑΡΑ με πριβε παραλια παντα το Παράδεισος κατι.
Ελπιζω να βοηθησα.
 
Last edited by a moderator:

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Σε ευχαριστω πολυ θα τα κοιταξω σιγουρα. Ειχα παει μικρη στην Χαλκιδική και θυμαμαι ακομα τις τελειες παραλιες της.
 

mistounou

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Γεια σας, είμαστε ζευγάρι και ψάχνουμε δωμάτιο μπροστά ή πολύ κοντά σε ωραία παραλία. Το ζητούμενο είναι να ξυπνάς και να βουτάς στη θάλασσα. Ενδιαφέρει, βέβαια και η δυνατότητα για άλλες παραλίες, αλλά είναι προτεραιοτητα η χαλάρωση και η ξεκούραση. Έχετε κάποια πρόταση;
Επιπλέον κριτήρια :
1. Να υπάρχει κοντά πόλη με αρχιτεκτονικο ενδιαφέρον ή χωριά για εξερεύνηση
2. Δεν ενδιαφέρει η έντονη νυχτερινή ζωή
3. Να υπάρχει ίσως η δυνατότητα για μικρές εκδρομές με καραβάκι, είτε σε άλλες παραλίες είτε σε κοντινά νησιά
4. Να μην έχει σκαλιά και πολλές ανηφόρες (λόγω ιατρικού προβλήματος, δεν είμαστε τεμπέληδες )
5. Να μην είναι πολύ ακριβό το δωμάτιο (κάλλιο να ψηθουμε στην Αθήνα και να οργανώσουμε κάτι για εξωτερικό )

Δεκτές οι προτάσεις για οποιοδήποτε μέρος. Συνοψιζω μόνο λέγοντας πως ενδιαφέρει η θαλασσοθεραπεια και η χαλάρωση, με δυνατότητα περιήγησης σε πόλη ή χωριουδακια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Εμενα ήρθε στο μυαλό μου κατευθείαν το Πηλιο και συγκεκριμένα ο Άι Γιάννης (συγνώμη,αλλα αν δεν παινέψεις το σπίτι σου... :p ) γιατί υπάρχουν καταλύματα ακριβώς πάνω στον δρόμο, απέναντι από την παραλία, χωρίς πολλες σκάλες. Σε ένα λεπτό είσαι κάτω στην παραλία και κανεις το μπάνιο σου. Από εκει μπορείς επισης να εξερευνήσεις τα υπόλοιπα χωριά του Πηλίου ή να περπατήσεις ως άλλες κοντινές παραλιες όπως η Πλάκα ή στο Παπά Νερό :p Βεβαια δεν το προτείνω το μέρος για Αύγουστο λόγω του αέρα που σηκώνει συνηθως και ίσως να μην μπορείς να κανεις μπάνιο.
 

Marinaki88

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Μεξικό
Και εγώ Πήλιο θα σας πρότεινα! Για απόλυτη χαλάρωση, καλό φαγητό και πάνω στο κύμα συνιστώ το Χορευτό. Δεν έχει τα εστιατόρια, καταστήματα που έχει ο Αη Γιάννης αλλά είναι πιο ήσυχα .
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
553
Likes
425
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ψάχνω κι εγώ δωμάτιο ή ξενοδοχείο πάνω στο κύμα σε νησί.Εκτος από Θάσο που έχω πάει 4 χρονιές.Καμια ιδέα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom