εδω και γω

gianis50

Member
Μηνύματα
33
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
πεκινο
Καλησπερα σε ολους.Ειμαι και εγω λατρης των ταξιδιων με αυτοκινητο.Το 95% των ταξιδιων μου το πραγματοποιω με το αυτοκινητο μου.Ειναι το στυλ που ταιριαζει στην νοοτροπια μου,
στην ψυχοσυνθεση μου,και γενικοτερα στην "φιλοσοφια" μου περι ταξιδιων.Αρχισα να ταξιδευω απο την ηλικια των 23 και μεχρι τωρα που ειμαι 58 μπορω να πω απεριφραστα οτι το ταξιδι με το αυτοκινητο θα το συνεχισω μεχρι το τελος.Εχουμε πολλα νομιζω να πουμε και να ανταλαξουμε σε αυτο το γκρουπ.Για να σας δωσω μερικα στοιχια απο τα δικα μου ταξιδια..... Καλαματα-North-Kap , Kλμτ-Αγια πετρουπολη ,Κλμτ-Καπο ντα ροκα(πορτογαλια)
Κλμτ-τζον ο γκροουτς(Σκωτια).Το κακο με μενα ειναι οτι μου αρεσει πιο πολυ να διαβαζω τις ιστοριες σας περισσοτερο απο το να γραφω τις δικες μου:p αλλα οταν ξεκινησω εχουμε πολλα να λεμε.:)
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Γιάννη να σε καλωσορίσω στο γκρούπ. Έχεις διασχίσει βλέπω την Ευρώπη οριζοντίως, καθέτως αλλά και ... διαγωνίως. Πάντως νομίζω ότι άλλη γοητεία είχαν τα οδικά ταξίδια πρίν 20 - 25 χρόνια. Χωρίς τα σημερινά μέσα, αυτοκινητοδρόμους, ιντερνέτ, GPS, αλλά μόνο με τον κλασσικό χάρτη στα γόνατα του συνοδηγού. Θα τα λέμε.
 
Μηνύματα
159
Likes
43
Καλησπερα σε ολους.Ειμαι και εγω λατρης των ταξιδιων με αυτοκινητο.Το 95% των ταξιδιων μου το πραγματοποιω με το αυτοκινητο μου.Ειναι το στυλ που ταιριαζει στην νοοτροπια μου, στην ψυχοσυνθεση μου,και γενικοτερα στην "φιλοσοφια" μου περι ταξιδιων................................
Γιάννη καλωσόρισες στην ομάδα μας. Χαίρομαι που αυξάνονται τα μέλη του γκρουπ, αν και εμείς που προτιμάμε τα ταξίδια με το αυτοκίνητο συνεχίζουμε
να αποτελούμε μία πολύ μικρή μειοψηφία (ήμαστε το 1,8 % του συνόλου των μελών του Travelstories) και χαίρομαι ιδιαίτερα όταν μετέχουν μέλη που όχι
μόνο αγαπούν αυτού του είδους τα ταξίδια, αλλά και έχουν κάνει ταξίδια με το αυτοκίνητό τους. Συμφωνώ απόλυτα με τον McElk για την ικανοποίηση που μας έδιναν τα ταξίδια εκείνα τα χρόνια και ας είχαμε τις μικροταλαιπωρίες με τα χασίματα, λόγω ελλιπούς χαρτογράφησης, με το βάλε–βγάλε αλυσίδες κάθε
λίγο και λιγάκι και με τα κάθε λογής προβλήματα που αντιμετωπίζαμε τότε, από την εξεύρεση συναλλάγματος μέχρι την ανάγκη να κουβαλάμε μαζί μας διάφορα ανταλλακτικά, για την επιτόπου επίλυση μικρών προβλημάτων του αυτοκινήτου. Άσε που γνωστοί και φίλοι μας νόμιζαν τρελούς, αφού εκείνοι θεωρούσαν μεγάλο ταξίδι το να πάνε μέχρι την Χαλκίδα ή το Λουτράκι. Ας είναι όμως, γιατί ακόμα και σήμερα αναπολώ ευχάριστα εκείνα τα ταξίδια.
Χαίρομαι επίσης που βρέθηκε κάποιος που πήγε με αυτοκίνητο στο βορειότερο
τμήμα της Νορβηγίας και στην Αγία Πετρούπολη, γιατί θα μπορέσει να μου δώσει
μερικές σχετικές πληροφορίες. Η Νορβηγία, η Σουηδία, η Αγ. Πετρούπολη και η Οδησσός είναι μέρη που δεν έχω πάει και έχω βάλει στόχο για το άμεσο μέλλον.
Και πάλε gianis50 σε καλωσορίζω στο γκρουπ, όπως καλωσορίζω και τους ciscomike και axinos, για τους οποίους όμως δεν υπάρχει καμία πληροφορία._
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλώς ήλθες και από μένα στο γκρούπ! Τι να πω άλλο Τα είπαν οι υπόλοιποι. καλούς δρόμους νάχουμε!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom