εισιτηριο για Μιλανο.

xariscrete

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
γεια σας, στις αρχές μαιου θα πάω ιταλία και ψάχνοντας για αεροπορικό εισητήριο βρήκα μέσω easy jet γυρω στα 45 euro. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν αν αυτό το εισητήριο θα παραμείνει 45 ευρω( αν δηλαδη αυτη ειναι η τελικη τιμή ) ή όταν θα πάω στο αεροδρόμιο λογω φόρων κλπ θα έχει αλλάξει?

και επιπλέον αν κάποιος μπορεί αν μου πει την διαδικασία για το πως θα αγοράσω το εισητήριο ηλεκτρονικά απο το site της easyjet?
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Τους φόρους θα τους πληρώσεις κατά την κράτηση μέσω του site. Καμία έκπληξη δεν θα σε περιμένει στο αεροδρόμιο, αν εξαιρέσεις αυτή τη μικρή χρέωση προκειμένου να διασφαλίσεις συγκεκριμένη θέση.
Μπες στο site της εταιρίας και προσπάθησε να το κάνεις. Αν έχεις οποιαδήποτε απορία, γράψε και θα σου τη λύσουμε. Είναι εύκολο, μην άγχεσαι.
 

Pujol

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
τωρα.......ΔΝΤ
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή
αν το κλείσεις τώρα δεν αλλαζει τιποτα....απλα στο τελος της διαδικασιας κρατησης θα σε χρεωσουν και ενα μικρο ποσο αναλογα απο την καρτα που χρησιμοποιεις....

αρα θα το κλεισεις μεσω καρτας.....
 

xariscrete

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
ευχαριστω, σχετικα με αποσκευες τι παίζει, πρέπει να κλείσω κάτι απο πριν?
ένα backpack θα πάρω που θα έχω και υπολογιστή μέσα και ρούχα.
και κατι τελευταίο σχετικά με την ασφάλιση? γιατι μπήκα στο σαιτ και μου λέει να κάνω ταξιδιωτική ασφάλιση?
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Επειδή το μπακπακ θα είναι ευμεγέθες σίγουρα, είναι καλύτερα να το δώσεις μαζί με τις βαλίτσες, επομένως θα επιλέξεις +20 ευρώ για μία βαλίτσα 20 kg.
Ταξιδιωτική ασφάλιση ούτε για αστεία.
Αν ταξιδεύεις μόνος, θα σου έλεγα να μην αγοράσεις καν εκείνη την προτεραιότητα στην επιβίβαση που σου είπα προηγουμένως.
 

xariscrete

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
επειδή δεν πιστεύω να ξεπερνάει τα 20 κιλά μπορώ να το πάρω μαζί μου(και ας ειναι μεγάλο) για να μην πληρώσω αυτα τα λεφτά?
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
επειδή δεν πιστεύω να ξεπερνάει τα 20 κιλά μπορώ να το πάρω μαζί μου(και ας ειναι μεγάλο) για να μην πληρώσω αυτα τα λεφτά?
Εξαρτάται πάντοτε από το μέγεθός του. Επειδή, όμως, πρόκειται για low cost airline, θα σου έλεγα ότι κατά πάσα πιθανότητα θα σε υποχρεώσουν στο αεροδρόμιο να την παραδώσεις στις αποσκευές, οπότε καλύτερα κάνε το πρωτύτερα. Άλλωστε, 20 ευρώ είναι. Δεν θα τα κλαις κιόλας.
Δικαιωματικά, μόνο χειραποσκευές μπορείς να πάρεις on board. Και δεν νομίζω ολόκληρο backpack να περνάει για χειραποσκευή. Εκτός κι αν εννοείς ένα από αυτά που μοιάζουν με σχολικές τσάντες.
Αυτό στην εικόνα περνάει.
 

Attachments

Pujol

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
τωρα.......ΔΝΤ
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή
οι διαστασεις χειραποσκευων ειναι 45-50-25 νομιζω
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Στο site της easyjet αναφέρει ξεκάθαρα το μέγεθος της χειραποσκευής που μπορείς να έχεις μαζί σου..Μη πληρώσεις ούτε γι αστείο βαλίτσα εφόσον δε τη χρειάζεσαι, ούτε ταξιδιωτική ασφάλιση, ούτε προτεραιότητα κατά την επιβίβαση..Ένα ταξίδι ως το Μιλάνο είναι δεν είναι και κανένα υπερατλαντικό για να πάρεις και θέση..Κλείστο!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σε καθε περιπτωση το laptop μαζι σου (οπως και αλλα αντικειμενα αξιας).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom