Ισπανία εκμάθηση ισπανικών στην ισπανία

@Konsta

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά .
Ενδιαφέρομαι να παρακολουθήσω μαθήματα ισπανικών στην Ισπανία απο το Φεβρουάριο του 2023 και για 2-3 μήνες . Αρχική μου σκέψη είναι να μείνω στη Βαρκελώνη , χωρίς να αποκλείω οποιαδήποτε άλλη πόλη .
Θα ήθελα πληροφορίες για σχολές ιδιωτικές ή κρατικές και διαμονή . Εχω ψάξει στο ιντερνετ αλλά έχω μπερδευτεί με τις σχολές .
Οποιος έχει πληροφορίες θα ήθελα να με βοηθήσει μήπως και καταληξω επιτέλους και κάνω αυτο το ταξιδι : )
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.914
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά .
Ενδιαφέρομαι να παρακολουθήσω μαθήματα ισπανικών στην Ισπανία απο το Φεβρουάριο του 2023 και για 2-3 μήνες . Αρχική μου σκέψη είναι να μείνω στη Βαρκελώνη , χωρίς να αποκλείω οποιαδήποτε άλλη πόλη .
Θα ήθελα πληροφορίες για σχολές ιδιωτικές ή κρατικές και διαμονή . Εχω ψάξει στο ιντερνετ αλλά έχω μπερδευτεί με τις σχολές .
Οποιος έχει πληροφορίες θα ήθελα να με βοηθήσει μήπως και καταληξω επιτέλους και κάνω αυτο το ταξιδι : )
Νομίζω ότι ο @panpan και η @mikrh tsopana είναι τα πιο κατάλληλα άτομα να σε βοηθήσουν. :)
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.252
Likes
6.730
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Εγώ έκανα φέτος μαθήματα στο Πολυτεχνείο της Βαλένθια αλλά δεν το συστήνω. Χαμηλή ποιότητα.
Ξέρω όμως από φίλους πως πολύ δυνατό σε τέτοια μαθήματα είναι το Universidad Internacional Menéndez Pelayo στο Σανταντέρ καθώς και το Universidad de Salamanca.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
Έλληνες στην Ισπανία - Greeks in Spain
Griegos y Filohelenos de Barcelona | Facebook
αυτά είναι 2 γκρουπ στο φβ που μπορείς να κάνεις ερωτήσεις για εκμάθηση γλώσσας αλλά και
διαμονή.
Πάντως για την Βαρκελώνη ξανασκέψου το. Πολλοί εδώ μιλάνε Καταλανικά και θα μπερδευτείς.
Καλύτερα σε κάποια άλλη πόλη.
 

@Konsta

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
Εγώ έκανα φέτος μαθήματα στο Πολυτεχνείο της Βαλένθια αλλά δεν το συστήνω. Χαμηλή ποιότητα.
Ξέρω όμως από φίλους πως πολύ δυνατό σε τέτοια μαθήματα είναι το Universidad Internacional Menéndez Pelayo στο Σανταντέρ καθώς και το Universidad de Salamanca.
Καλησπέρα. Το Universidad Internacional Menéndez Pelayo δεν το γνωρίζω αλλά θα το ψάξω . Όσον αφορά το Universidad de Salamanca έχω διαβάσει ο,τι πλέον έχει μόνο τη φήμη και δεν γίνεται και τόσο καλή δουλειά όπως παλιότερα. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύει αυτό . Σε ευχαριστώ πολύ .
 

@Konsta

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
Έλληνες στην Ισπανία - Greeks in Spain
Griegos y Filohelenos de Barcelona | Facebook
αυτά είναι 2 γκρουπ στο φβ που μπορείς να κάνεις ερωτήσεις για εκμάθηση γλώσσας αλλά και
διαμονή.
Πάντως για την Βαρκελώνη ξανασκέψου το. Πολλοί εδώ μιλάνε Καταλανικά και θα μπερδευτείς.
Καλύτερα σε κάποια άλλη πόλη.
Το είχα σκεφτεί για τα Καταλανικά για αυτό και ψάχνω και σε άλλες πόλεις .
Θα ρίξω μια ματιά στο φβ στα γκρουπ που μου πρότεινεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.412
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom