Μεξικό ενοικιαση αυτοκινητου στο Μεξικο

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Εγω πηγα Μεξικο σιτυ-Κανκουν αεροπορικως και εκει νοικιασα αυτοκινητο. Το εχα κλεισει μεσω ιντερνετ 15 ευρω και το πηρα απο το αεροδρομιο. Η τιμη μου φανηκε γελοια και περιμενα εξτρα χρεωσεις...Αλλα αφου δεν ειχα προπληρωσει τιποτα δεν με ενοιαζε. Τελικα αυτη ηταν η τιμη κι ετσι το εκλεισα για 10 μερες και γυρισα την χερσονησο γιουκαταν. Το διπλωμα μου ηταν ενταξει,δεν μου ζητησαν τιποτα άλλο...Αυτο βεβαια πριν 3 χρονια.
Καλα να περασεις!!! Το μεξικο ειναι υπεροχο!!!:clap::clap:
 

Papas George

Member
Μηνύματα
73
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
mexico
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
Εγω πηγα Μεξικο σιτυ-Κανκουν αεροπορικως και εκει νοικιασα αυτοκινητο. Το εχα κλεισει μεσω ιντερνετ 15 ευρω και το πηρα απο το αεροδρομιο. Η τιμη μου φανηκε γελοια και περιμενα εξτρα χρεωσεις...Αλλα αφου δεν ειχα προπληρωσει τιποτα δεν με ενοιαζε. Τελικα αυτη ηταν η τιμη κι ετσι το εκλεισα για 10 μερες και γυρισα την χερσονησο γιουκαταν. Το διπλωμα μου ηταν ενταξει,δεν μου ζητησαν τιποτα άλλο...Αυτο βεβαια πριν 3 χρονια.
Καλα να περασεις!!! Το μεξικο ειναι υπεροχο!!!:clap::clap:
χιλια ευχαριστω..
μελι τ ονομα σου
μελι κ τα λογια σου
 

Papas George

Member
Μηνύματα
73
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
mexico
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
Όπως είπε και ο Christian, το να γυρίσεις όλο το Μεξικό είναι κομματάκι δύσκολο εκτός και αν σκοπεύεις να μείνεις κανένα τρίμηνο! Από το Cancun ως το Tijuana (που είναι τα δύο άκρα) είναι 4500χλμ. Και το θέμα δεν είναι μόνο να τα οδηγήσεις, είναι και να δεις το ενδιάμεσο φυσικά!!

Αν περιοριστείς σε κάποια κομμάτια της χώρας, που είναι και πιο ρεαλιστικό κατά τη γνώμη μου, μπορείς να κάνεις:

  • Νοτιανατολικό Μεξικό (Yucatan κτλ) και αν έχεις χρόνο να κατέβεις και Chiapas ή αλλιώς να ανέβεις Μέξικο Σίτυ. Τουριστικό αλλά με τις πιο τέλειες παραλίες κλπ. Αυτό το ταξίδι (με αυτοκίνητο) το είχε κάνει η go2dbeach, ψάξε για την ιστορία της "Πάμε Μεξικό" (και με λίγο Belize μέσα)
  • Βορειοδυτικό Μεξικό, στη χερσόνησο Baja. Έρημος και ερημιά! Άμμος, περίεργοι σχηματισμοί από βράχους, άγρια ομορφιά και κάποιες καλές παραλίες νομίζω.
Καλό ταξίδι!
πολλα τα χιλιομετρα αλλα θα δωσω τον καλυτερο εαυτο μου..
θα ακολουθησω τις συμβουλες σου..
να εισαι σιγουρος..
χιλια ευχαριστω κ σε σενα αλλα κ σε οσους μπηκαν στο κοπο κ μου εδωσαν πληροφοριες
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Papas George , εμεις τα ειπαμε εστω και τελευταια στιγμη. Ευχομαι να εχεις υπεροχο ταξιδι και μη μας ξεχασεις οταν επιστρεψεις!
Buen viaje :mexico01:
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλο ταξιδι και απο μενα!Σιγουρα οι περιπλανησεις με το αυτοκινητο ειναι φοβερη εμπειρια..Και ποσο μαλλον σε εναν τοπο οπως το Μεξικο..Καλα να περασεις λοιπον και πανω απολα να εχεις ασφαλη και ξεκουραστα χιλιομετρα..Αληθεια ποτε φευγεις??
 

MARIA AP

Member
Μηνύματα
25
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
Iνδία
Καλησπέρα
Μπορείτε να μου στείλετε κάποια site για ενοικίαση αυτοκινήτου στο Μεξικό(χερσόνησος Γιουκατάν)…..μου είπαν το traveljigsaw.gr (βρήκα με 52euroτη μέρα….μου φαίνονται πολλα!)
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.730
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Δες και αυτό:
http://www.rentalcars.com/
Πιθανόν να βρεις καλύτερη τιμή. Αλλά ίσως κάποιος να ξέρει και κάτι πιο συγκεκριμένο για Μεξικό.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια! Εγώ είχα κλείσει από το Buster rent a car (μου έφεραν το αυτοκίνητο στο αεροδρόμιο του Κανκούν) , αλλά αυτό ήταν το 2006 και επίσης το διάλεξα γιατί ήταν το μόνο που με άφηνε να περάσω το αυτοκίνητο στο Μπελίζ. Ήταν αρκετά οικονομικό απ'ότι θυμάμαι.
 

MARIA AP

Member
Μηνύματα
25
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
Iνδία
Ευχαριστώ για τα μνμ....ξεκινάω την έρευνα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom