ερωτευμενη με το παρισι

amy_1989

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σλοβακια
Ονειρεμένο Ταξίδι
νεα Υορκη
δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που πηγε και δεν ερωτευτηκε το παρισι....θα ηθελα να μενω μονιμα εκει....
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.099
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
να πας να μείνεις μόνιμα και να καλέσεις και εμάς να τη βγάζουμε και τζάμπα:D θα σου φέρουμε και κουραμπιέδες που θα έχεις νοσταλγήσει απ' την πατρίδα:haha:
 

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία..Γη του Πυρός
Κι εγώ! κι εγώ ερωτευμένη με την πόλη αυτή!!!!!!!!!!
Πωπω! σκέφτομαι κάθε κομματάκι της που είδα, με λατρεία. Δε βλέπω την ώρα να ξαναπάω, να ξαναπερπατήσω στους δρόμους του, να αφουγκραστώ τη la vie noire που σου αποπνέει τόσο έντονα το παρίσι......
Αχχχχχχχχχχχχχχχχχ
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος των ΗΠΑ
το παρίσι το ερωτεύτηκα όταν το είδα σε ταινίες του αλέν ντελόν. όταν πια πήγα το καλοκαίρι και το είδα από κοντά, απλά μου πήρε το μυαλό και την καρδιά.

θα ήθελα και γω να πάω να μείνω για χρόνια. αν έβρισκα και ένα μεταπτυχιακό να κάνω εκεί δε θα με πείραζε :D. αν και το ότι δεν ξέρω γαλλικά μάλλον δε μου δίνει και πολλές ελπίδες για κάτι τέτοιο
 

nikoss

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Κι εγw ερwτευμενος με το Παρίσι. Εχw πάει 2 φορές εκεί και θαθελα να μπορούσα να πηγαίνw συχνά ή ακόμα και να μπορούσα να μείνw εκεί.Δυστυχwς εισικα για το δεύτερο πολυ δύσκολο.:( Μου αρέσει παρα πολύ να περπατάw στους δρόμους του Παρισιού. Μέρα και βράδυ είναι μαγευτικά!!!
 

akrivoula*

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ*
Ονειρεμένο Ταξίδι
NEW YORK,ΚΟΥΒΑ
το παρίσι το ερωτεύτηκα όταν το είδα σε ταινίες του αλέν ντελόν. όταν πια πήγα το καλοκαίρι και το είδα από κοντά, απλά μου πήρε το μυαλό και την καρδιά.

θα ήθελα και γω να πάω να μείνω για χρόνια. αν έβρισκα και ένα μεταπτυχιακό να κάνω εκεί δε θα με πείραζε :D. αν και το ότι δεν ξέρω γαλλικά μάλλον δε μου δίνει και πολλές ελπίδες για κάτι τέτοιο



μια απο τα ιδια φιλε μου,ελπιζω να ειδεσ και το σπιτι του αλεν ντελον οπου απλα ηταν αυτο που του αξιζε!!!
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
σε δυο εβδομαδες θα ειμαι εκει!!!!!!!!!!!ενα απο τα ταξιδιωτικα μου ονειρα πραγματοποειται!!!!
 

ifigeneiaki

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Και για εμενα το Παρισι είναι αγαπημενος προορισμός. Έχω ταξιδέψει δύο φορες σε αυτη την πολή, την πρώτη φορα το γνωρισα με τα μάτια μιας εφήβης στο πρώτο της ταξιδι στο εξωτερικό και τη δευτερη ως φοιτητρια πια, μέσα απο το βλεμμα της Γαλλιδας φιλης μου που με φιλοξενουσε. Πιστευω ότι οσες φορες και να ταξιδεψει κανεις στο Παρίσι, πάντα θα δει νεες εικονες που θα τον μαγεψουν ή θα επιθυμεί να ξαναεπισκεφτεί μερη που εχει ήδη γνωρισει και νοσταλγει...Θα μου αρεσε πολυ το ενδεχομενο να συνεχίσω τις σπουδες μου στο Παρίσι ωστε να εχω την ευκαιρια να το ζησω για μεγαλυτερο διαστημα απο πιο πρακτική σκοπια.
-Μακάρι να καταφερω να πεισω τον φιλο μου να παμε μαζι!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Είχα και γω την τύχη και την ατυχία να μείνω 2 χρόνια στο Παρίσι με την γυναίκα μου και τα παιδιά μου λόγω δουλειάς. Παρόλο που δεν μου αρέσουν οι μεγαλουπόλεις, στο Παρίσι θα έμενα άνετα όχι μόνο γιατί είναι μια πόλη μνημείο, αλλά και για τα πολύ ωραία πάρκα και δάση. Παρόλο που στην αρχή όταν πήγα ήμουν κάπως επιφυλακτικός τελικά περάσαμε θαυμάσια. Η ατυχία ήταν, ότι έμεινα δύο χρόνια μόνο και ότι έκανα το λάθος κάποιες φορές να κάνω συγκρίσεις με την Ελλάδα παρόλο που είμαι από αυτούς που λένε ότι όταν ταξιδεύεις δεν πρέπει να κάνεις συγρίσεις με την χώρα σου.
Απλά στο Παρίσι όπου και να γυρίσεις το βλέμμα σου, πιστεύω ότι δεν θα πληγωθείς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom