ερωτηση για το ε.βενιζελος - ανταπόκριση

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Γεια σας! πεταω απο Θεσσαλονικη για Σαμο μεσω Αθηνων αλλα μεταξυ των 2 πτησεων εχω κενο 4h &15m...τι μπορω να κανω για να περασει ο χρονος λιγο πιο ευχαριστα? π.χ κανενα lounge ή κατι τετοιο...Στην επιστροφη το connection ειναι μονο 40 λαπτα. θα προλαβω? Η πτηση της aegean στις 19.15 για SKG απο που αναχωρει συνηθως? ξερετε?
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Για να περάσει ο χρόνος των τεσσάρων ωρών δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Κανά καφέ, καμια βόλτα στα μαγαζιά. Ουτε λόγος να κατέβεις ΑΘηνα . Για lounge δεν ξέρω. Φαντάζομαι πρέπει να πληρώσεις αρκετά και αν ειναι πάλι εφικτό. Τωρα για την επιστροφή αν το εισιτήριο ειναι ενιαίο μια χαρα θα πρόλαβες. Απλα θα σαι στο τρέξιμο. Τα αεροπλάνα δε φεύγουν πάντα απο το ίδιο σημείο. Μπορεί η επιβίβαση για την πτήση των 19.15 να γίνει απο φυσουνα (νομίζω δεν πετάς με ελικοφόρο), μπορεί και με λεωφορείο κλασικά.
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
επειδη δεν μπορω και γω να βρω λυση με καποιο lounge γ αυτο ρωταω εδω...το εισιτηριο ειναι ενιαιο και αν βοηθαει πεταω με airbus A321 της aegean! οποτε μου λες οτι αν ειναι ενιαιο θα προλαβω να κανω την αλλαγη ετσι δεν ειναι?
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Εννοείται θα προλαβεις. Και αν εχεις μεγάλη καθυστέρηση η εταιρία θα σε προωθήσει σε επόμενη πτήση. Αλλα δύσκολα να συμβεί μεγάλη καθυστέρηση. Η εταιρία καλύπτει και προστατεύει τον επιβάτη στα connection flights
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Γεια σας! πεταω απο Θεσσαλονικη για Σαμο μεσω Αθηνων αλλα μεταξυ των 2 πτησεων εχω κενο 4h &15m...τι μπορω να κανω για να περασει ο χρονος λιγο πιο ευχαριστα? π.χ κανενα lounge ή κατι τετοιο...Στην επιστροφη το connection ειναι μονο 40 λαπτα. θα προλαβω? Η πτηση της aegean στις 19.15 για SKG απο που αναχωρει συνηθως? ξερετε?
Τι Lounge; Σε βλέπω στα Macdonalds αραχτός και να κοιτάς απογειώσεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.937
Likes
40.784
Να πας στο Factory Outlet λιγο πιο πέρα για ψώνια. Ή στο ΙΚΕΑ για κεφτεδάκια αλόγου.
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
δηλ οπως και να 'χει το γκουρμε φαγητο δεν το γλυτωνω :haha:
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
Αν αντέχεις την μυρωδιά των mcdonalds, είναι η καλύτερη λύση.
Ακόμα κι εγώ που βαριέμαι ασύστολα το "spotting" εκεί την βγάζω. Τσιμπάς καφέ/σοκολάτα/cheese cake/... απο το καλούτσικο mac cafe (στον ίδιο χώρο), καβατζώνεις ένα κομμάτι πάγκου και χαζεύεις :)
Τα lounges είναι θλίψη στο ελ.βεν και σχεδόν πάντα γεμάτα (ειδικά τα *Α). Φήμες μάλιστα λένε πως στην Αθήνα είναι περισσότεροι οι επιβάτες με *A gold παρά οι υπόλοιποι :haha:

Καλό ταξίδι :)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Το lounge της Α3 ειναι μια χαρα χωρος να περασεις αρκετες ωρες, σιγουρα καλυτερος απο τα θλιβερα mc. Οσο για τις φημες, ειναι αυτο που ειπες, φημες...
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα επειδη δεν καταλαβα υπαρχει καποιο lounge να περασω ευχαριστα το χρονο μου ή οχι?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα επειδη δεν καταλαβα υπαρχει καποιο lounge να περασω ευχαριστα το χρονο μου ή οχι?
Στην περιοχή εντός Σέγκεν, που σε ενδιαφέρει, τα μόνα lounges που προσφέρουν είσοδο επί πληρωμή (χωρίς business class εισιτήριο ή χρυσή κάρτα, δηλαδή) είναι αυτό της Skyserv (πρώην ΟΑ) και εκείνο της Goldair Handling. Άρα το τι προσφέρει ή όχι το Lounge της Aegean (που εγώ το θεωρώ μέτριο προς κακό), είναι αδιάφορο.

Εγώ πάντως δε θα πλήρωνα τα > €25 που ζητάνε για είσοδο σ' αυτά τα lounge. Τα θεωρώ υπερβολικά.
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
οντως και γω τα θεωρω πολλα για 3 ωρες περιπου! τοτε θα κανω καμια βολτα, θα πιω και κανενα καφεδακι και ολα καλα! Σας ευχαριστω ολους
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.753
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom