ερωτηση για eurobank prepaid card

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
καλησπερα,θα θελα τη βοηθεια σας.σκεφτομαι να κλεισω για διακοπες εξωτερικο απο το expedia.μπορω με eurobank prepaid card?την εχει χρησιμοποιησει κανεις?μπορω να νοικιασω και αυτοκινητο οταν φτασω εκει με αυτη τη καρτα?ευχαριστω:roll::roll::roll:
 

paradise2you

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Aμαζονιος
καλησπερα,θα θελα τη βοηθεια σας.σκεφτομαι να κλεισω για διακοπες εξωτερικο απο το expedia.μπορω με eurobank prepaid card?την εχει χρησιμοποιησει κανεις?μπορω να νοικιασω και αυτοκινητο οταν φτασω εκει με αυτη τη καρτα?ευχαριστω:roll::roll::roll:

Kαλησπερα, εχω χρησιμοποιησει τη συγκεκριμενη καρτα πολλες φορες, εχει ολα τα
πλεονεκτηματα μιας πιστωτικης, την χρησιμοποιεις παντου, συν το γεγονος βεβαια
οτι βαζεις ακριβως το ποσον που χρειαζεσαι χωρις τον φοβο να σου "αδειασουν" την
καρτα. Οποτε αφοβα χρησιμοποιησε τη για ολα οσα ανεφερες.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ναι...μπορείς, λειτουργεί σαν πιστωτική κάρτα VISA, κανονικότατα, αρκεί να έχεις μέσα φορτωμένο το υπόλοιπο της συναλλαγής.

Έχω μόνο μια μικρή επιφύλαξη για κάποια γραφεία ενοικιάσεως αυτοκινήτων του εξωτερικού, επειδή σε κάποιες περιπτώσεις κάνουν έναν έλεγχο συναλλαγής που να καλύπτει ένα συγκεκριμένο όριο από εγγυήσεις που ορίζουν οι ίδιοι ώστε να είναι καλυμμένοι σε περίπτωση που γίνει κάποια στραβή.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Ναι...μπορείς, λειτουργεί σαν πιστωτική κάρτα VISA, κανονικότατα, αρκεί να έχεις μέσα φορτωμένο το υπόλοιπο της συναλλαγής.

Έχω μόνο μια μικρή επιφύλαξη για κάποια γραφεία ενοικιάσεως αυτοκινήτων του εξωτερικού, επειδή σε κάποιες περιπτώσεις κάνουν έναν έλεγχο συναλλαγής που να καλύπτει ένα συγκεκριμένο όριο από εγγυήσεις που ορίζουν οι ίδιοι ώστε να είναι καλυμμένοι σε περίπτωση που γίνει κάποια στραβή.


σας ευχαριστω πολυ και τους δυο,ανακαουφιστηκα.ειναι η πρωτη φορα που θα ταξιδεψω χωρις πρακτορειο και θα κλεισω απο ιντερνετ,ελπιζω να πανε ολα καλα.παντως το expedia φαινεται πολυ καλο και βρηκα απιστευτες τιμες.και παλι ευχαριστω.:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Και εγώ αυτή χρησιμοποιώ.

Γενικά από οποιαδήποτε τράπεζα που διαθέτει τέτοιες κάρτες, οι προπληρωμένες VISA λειτουργούν σαν κανονικές VISA. Απλά πρέπει να την φορτίζεις με λεφτά.

Χρησιμοποιώ, επίσης, το e-banking και έτσι αν καμιά φορά θέλω να τη χρησιμοποιήσω και δεν έχει ρευστό μέσα, μεταφέρω τσακ μπαμ από τον λογαριασμό μου στην κάρτα και όλα καλά!

Την έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές για αγορές μέσω ιντερνετ αλλά και για να κλείσω ξενοδοχεία, αεροπορικα εισιτήρια, κ.τ.λ.

Για ενοικιάσιες αυτοκίνητων δεν μπορώ να σ πω τί παίζει, λογικά στο εκάστοστε site αναγράφει τους όρους που ισχύουν.

Καλές διακοπές να έχεις :cool:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Γενικά από οποιαδήποτε τράπεζα που διαθέτει τέτοιες κάρτες, οι προπληρωμένες VISA λειτουργούν σαν κανονικές VISA. Απλά πρέπει να την φορτίζεις με λεφτά.
Απλά δεν προσφέρουν το 100% των υπηρεσιών της πιστωτικής κάρτας...για παράδειγμα δεν παρέχουν την δυνατότητα να κάνεις κάποια αγορά με άτοκες δόσεις!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Απλά δεν προσφέρουν το 100% των υπηρεσιών της πιστωτικής κάρτας...για παράδειγμα δεν παρέχουν την δυνατότητα να κάνεις κάποια αγορά με άτοκες δόσεις!
αυτο δε με χαλαει, ουτως η αλλως εγω τη θελω μονο για να κλεισω αεροπ.,ξενοδ. και αυτοκ.!παντως thanks για την πληροφορια.;)
και τωρα λεω να τη πεσω για κανα υπνο γιατι πηγε 2:30,βρυκολακιασαμε εδω μεσα....

καληνυχτα guys......
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ε...αφού αναλύουμε που αναλύουμε την υπηρεσία, να μην τα πούμε σωστά; Μπορεί να μην αφορά εσένα αλλά να αφορά κάποιον άλλο που θα μπει αύριο - μεθαύριο και θα ζητήσει την πληροφορία! :cool:
 

Φώτης

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Επίσης, ενδέχεται να έχει επιπλέον κόστος ανά αγορά (περί το 1€ ανά συναλαγγή). Τσεκαρέτω από την Τράπεζα. Και γενικά τις προπληρωμένες κάρτες μην τις φοβάσαι, δουλεψέ τες άφοβα.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Εγω δεν συναντησα ποτε προβλημα ουτε με κανονικη καρτα που χρησιμοποιω κατα κορο στα ταξιδια μου, δεν νομιζω οτι χρειαζεται προπληρωμενη καρτα παρα μονο σε περιπτωση απωλειας αλλα και αυτο λυνεται με ενα τηλεφωνημα στν τραπεζα 24 ωρες το 24ωρο.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Γενικά από οποιαδήποτε τράπεζα που διαθέτει τέτοιες κάρτες, οι προπληρωμένες VISA λειτουργούν σαν κανονικές VISA. Απλά πρέπει να την φορτίζεις με λεφτά.
Moυ ΄τυχε δυο φορές πέρσι σε μαγαζιά της Φινλανδίας να μην αναγνωρίζεται η prepaid της Eurobank
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.338
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Η δική μου της eurobank κατάφερε και πήρε πίσω τα 180ευρώ από τη skyeurope. Δεν βλέπω άλλη επιστροφή χρημάτων μέχρι στιγμής στο forum
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.242
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom