εσείς και ....τα pet!!!

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
εγω renata εχω συλλογη απο γάτες... αλλα εκτος σπιτου...εχω βεβαια τον χωρο και απολαμβανουν την φροντιδα μου αλλα ειναι ανεξαρτητες... εχω γατες εδω και 25 χρονια και τρελενομαι γι'άυτες... παρε και ενα δειγμα...
vz,φοβερή η πρασινομάτα γάτα παραλλαγή!!!!!! της λείπει το κράνος ;)
ειναι κούκλα !!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
marakixin,στειλε φωτο την κοκερινα sos ....τα λατρεύω τα κόκερ ...ειναι πανέμορφα ..και πανέξυπνα και λιχούδικα ...και άτακτα ...συνέχεια καταπίνουν ...ειναι αξιαγάπητα
να την χαίρεσαι την αλίκη σου ..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
[q καλη μερα Ρενατα:lol:.......[/quote]

πω πω τρελάθηκα τώρα ..ασε μη μου λές άνθρωποι παιδί μου ...δεν ξέρει τι χάνει κάποιος που δεν έχει σκυλάκι...η φανή ειναι και μένα η απόλυτη συντροφιά μου ....καταλαβαίνω τι λές με την δικιά σου ...ειμαι σίγουρη οτι συμπεριφέρθηκε έτσι που μου ειπες ,και ειμαι επίσης σίγουρη οτι εσύ άνάρωσες γρηγορότερα με τέτοια παρέα ...
να εισαι παντα καλα ..:p
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Μετά από την τραυματική εμπειρία να χάσω το σκυλάκι μου όταν ήμουν παιδί είχα αποφασίσει να μην ξαναδεθώ με κατοικίδιο. Όμως ο σύντροφός μου ήθελε σαν τρελός και έτσι τώρα συγκατοικούμε με μια ημίαιμη σκυλίτσα 1,5 ετών, την Φοίβη. Πραγματικά δίνει άλλο αέρα στην καθημερηνότητά μας και μας προσφέρει πολύ αγάπη και τρυφερότητα. Το μόνο πρόβλημα και σε μας είναι κάθε φορά που πρέπει να ταξιδέψουμε… Την αφήνουμε στο σπίτι (για να μην αλλάξει περιβάλλον) και μένει μαζί της ο κουνιάδος μου. Παρ' όλο που της είναι πολύ οικείο πρόσωπο και τον αγαπάει πολύ, πέφτει σε κατάθλιψη!!! Δεν τρώει, δεν παίζει, δεν κοιμάται καλά και όταν γυρίσουμε κάνει κάποιες μέρες να συνέλθει. Εγώ ελπίζω πως θα βελτιωθεί αυτή η κατάσταση όσο μεγαλώνει. Τι λέτε και σεις οι πιο έμπειροι?
 

fosia

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
είναι υπό συζήτηση
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλησπέρα σε όλους, πριν από λίγο σας ανακάλυψα και έγινα μέλος. Σε όλη μου τη ζωή, πάντα υπήρχε ένα κατοικίδιο, άλλες φορές σκύλος άλλες γάτα, ιγκουάνα, χελώνες.. Τώρα πια έχω πέσει με τα μούτρα στην εκτροφή παιδιών! Πιστέψτε με δεν διαφέρει και πολύ με το να έχεις ένα σκύλο στο σπίτι ή μάλλον ο σκύλος είναι πιο ήσυχος. Κι εγώ περιμένω να περάσουν λίγο τα χρόνια για να αποκτήσω πάλι ένα σκυλάκι, είναι η καλύτερη συντροφιά.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μετά από την τραυματική εμπειρία να χάσω το σκυλάκι μου όταν ήμουν
μπράβο στον κουνιάδο σου...έτσι πρέπει να μένουν στο περιβάλλον τους ...τα ίδια ακριβώς κανουν όλα οταν φευγει η μαμά τους ..εμένα δεν έτρωγε τίποτα τις δύο πρώτες μέρες ,αλλα μετά καλυτερα , με περίμενε απλώς ..ήξερε οτι θα επιστρέψω ..ασχολούμαι πολύ με τα σκυλια΄και τις συμπεριφορές τους ,η νονά της φανής κτηνιατρος ,και παιδική μου φίλη ,λέει να μην ανησυχούμε ,και να συμπεριφερόμαστε κανονικα ..μην κάνομε εκπτώσεις στις απουσίες μας οταν πρέπει ,και να μην θεωρούμε τα ζωάκια μας παιδάκια .αυτά επιβιώνουν καλύτερα και πιο ανετα οταν μένουν μόνα ..με βοήθησε πολυ να το κατανοήσω αυτό ,και να φεύγω πιο άνετη χωρις τύψεις ...και μένα η φανή ειναι ημίαιμη 2.5 ετών ...ασε μη μου λές για απώλεια ..δεν θα την παλέψω ...
να σας ζήσει!!!:p
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλησπέρα σε όλους, πριν από λίγο σας ανακάλυψα και έγινα μέλος. Σε ......
fosia να σου ζήσει το μωρό σου ..μην αργήσεις να του παρεις παρέα ένα σκυλάκι ...θα μεγαλώσει καλύτερα και πιο σωστά με ζωάκι ...ξέρεις εσύ τώρα :lol:
 

fosia

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
είναι υπό συζήτηση
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
ευχαριστώ renata, αλλά έχω δύο μικρούς κυρίους και το έχω δοκιμάσει με σκύλο. Στο διαμέρισμα όλοι μαζί ήταν μεγάλο βάσανο! Θα περιμένω....
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
Ρενατα μολις απεκτησα τον υπολογιστη και οι φωτο που εχω περασει ειναι απο την ψηφιακη μου και ειναι μεγαλες. προσπαθησα να στειλω φωτο απο την Βενετια αλλα δεν γινοταν και οι οδηγιες που εστειλε ολο προθυμια ομολογω ο Δευκαλιων μου φανηκαν τουρκικα... θα προσπαθησω να στειλω καποιες που περασα απο το κινητο μου. ελπιζω να τα καταφερω. εχεις δικιο για την αναρρωση ηρθε πολυ πιο γρηγορα...αν μπορεις να μου πει πως θα το κανω στο μυνημα πες μου αλλα με απλα απλα ελληνικα <χαμογελο>:
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Άσε που ζουν πολύ και θα μας θάψει, πράγμα που σημαίνει οτι η δυστυχία του θα παραταθεί επι μακρόν. Όπως και να το κάνουμε δεν ειναι φυσιολογικό να ζει σε ενα μικρό, για το μεγεθός του, κουτί.
Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο, άμα παραμεγαλώσει μόνο μια λίμνη σε κήπο σώζει την κατάσταση! Εδώ στην Αθήνα υπάρχει το Αττικό Ζωολογικό Πάρκο, όπου πάρα πολλοί έχουν αφήσει τις νεροχελώνες τους. Εχει 2 λίμνες και άπειρες νεροχελώνες οι οποίες, απ' ότι είδα, περνούσαν χάρμα. Η δικιά μας για την ώρα είναι καλά σε αυτό το ενυδρείο. Οταν μεγαλώσει σε μέγεθος κι άλλο θα δούμε...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ρενατα μολις απεκτησα τον υπολογιστη και οι φωτο που εχω.........
marakixin, λοιπόν καλορίζικο το pc ;h to laptop ... λοιπόν επειδή θέλουν διαστάσεις συγκεκριμένες ,άκου τι κάνω εγώ . δεξί κλίκ στην φωτο που θέλεις ,και σου βγαίνει resizing πατάς αυτό ,και μετά στο πινακάκι που σου βγάζει ,κλικάρεις το large . οποτε οταν τις ανεβάζεις ,θα ανεβάζεις την large ..ειναι πολύ εύκολο ...
δοκίμασε
γεια και χαρά σου..:p
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Eγώ μετά που έχασα ένα γάτο πανεμορφο που ειχα 6 χρόνια είχα πει δεν θα παρω αλλο ζωακι αλλά μου φέρανε φίλοι ένα γατακι το οποίο το είχαν πετάξει σε σακούλα σκουπιδιών με κλειστά ματάκια ακόμα κι ενω είπα αν ζήσει θα το δώσω τελικά την κράτησα.Μετακομίσαμε μαζί από Σαντορίνη Αθήνα, και τελικά ζούμε 5 χρόνια μαζί.Το όνομα αυτής Τάνα κι αν απορείτε από που βγαίνει είναι γιατί κάνει πολλές σουλτανιές....;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom