η σχέση μου με τα ταξίδια

ILIA

Member
Μηνύματα
42
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
γεια σας
έμαθα από φίλους για το ελληνικό φόρουμ για τα ταξίδια και μου φάνηκε ενδιαφέρον να γραφτώ μέλος, ώστε να ανταλάσσω απόψεις με άλλα άτομα που αγαπούν τα ταξίδια, να μαθαίνω για προσφορές που υπάρχουν, να μοιράζομαι τις εμπειρίες των άλλων και να ταξιδεύω και εγώ μέσα από αυτές.
αγαπώ πολύ τα ταξίδια και να γνωρίζω νέους τόπους, να γεμίζω εικόνες, να γνωρίζω διαφορετικές κουλτούρες κ.λ.π
νομίζω ότι τα ταξίδια είναι από τους καλύτερους τρόπους που διαθέτουμε για απόδραση! βέβαια η ωραιότερη απόδραση είναι ο έρωτας, αλλά και πέρα από αυτό, μπορούμε να αποδράσουμε θαυμάσια με ένα ταξίδι, ακόμα και με μια ωραία ταινία.
δεν έχω πάει πολλά ταξίδια. εχω ταξιδέψει μόνο σε κάποιες πόλεις της ευρώπης. άρχισα με το υπέροχο άμστερνταμ το 2006, μετά συνέχισα με πράγα, ιταλία, βερολίνο και κρακοβία. το καλοκαίρι θα πάω κωνσταντινούπολη - καππαδοκία και ανυπομονώ για αυτό.
θέλω να γνωρίσω την ευρώπη και να μπορέσω κάποια στιγμή να γνωρίσω και άλλες ηπείρους. με ενθουσιάζει η ιδέα να γνωρίσω τόπους κάτω από τον ισημερινό, κυρίως αφρική και λατινική αμερική(όπως περού, αμαζόνιο κ.λ.π).
μου αρέσει πολύ να ταξιδεύω με το αεροπλάνο, και ας είναι το πιο ακριβό μέσο μεταφοράς, με το πλοίο, θα με ενδιέφεραν όμως και μερικά ταξίδια στην ευρώπη με φίλους μς αμάξι. για παράδειγμα ένα ταξίδι στα υπέροχα μεσαιωνικά χωριά της τοσκάνης, με τα υπέροχα φυσικά τοπία και να γευτώ τα υπέροχα κόκκινα κρασιά της.
να είμαστε καλά να ταξιδεύουμε!
ίλια :p :p :)
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
θα με ενδιέφεραν όμως και μερικά ταξίδια στην ευρώπη με φίλους μς αμάξι. για παράδειγμα ένα ταξίδι στα υπέροχα μεσαιωνικά χωριά της τοσκάνης, με τα υπέροχα φυσικά τοπία και να γευτώ τα υπέροχα κόκκινα κρασιά της.
Και μόνο που ανέφερες την Τοσκάνη μου έφτιαξες τη μέρα!
Αυτό να το κάνεις οπωσδήποτε!
Καλά να είσαι και ευκαιρίες για ταξίδια υπάρχουν πολλές, έχε τα μάτια σου ανοιχτά και θα πας μακριά! :) Καλά ταξίδια!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.879
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
γεια σας
νομίζω ότι τα ταξίδια είναι από τους καλύτερους τρόπους που διαθέτουμε για απόδραση! βέβαια η ωραιότερη απόδραση είναι ο έρωτας, αλλά και πέρα από αυτό, μπορούμε να αποδράσουμε θαυμάσια με ένα ταξίδι, ακόμα και με μια ωραία ταινία.
Νομιζω η καλυτερη φραση . Καλως ηρθες στο φορουμ και ελπιζω-ουμε να βρεις τις καλυτερες ιδεες εδω για τα επομενα ταξιδια σου .
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom