Θιβέτ Νεπάλ θελω να κανω ορειβασια στο εβερεστ

Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νοτιος πολος
λογικο ακουγεται

γιαυτο δε πηγαινω ποτε με γκρουπ εξω.μια φορα το κανα και το μετανιωσα.travelladict pm τι ειναι
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Μήνυμα.
Aστο δεν μπορείς να στείλεις. Πρέπει να έχεις τουλάχιστον 20 μηνύματα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
νικολή μην ξεχάσεις να παρεις και μένα στο έβερεστ!!
θα κρατάω τυρόπιττες που θα φτιάξω μόνη μου..
κοίτα άν χαθούμε θα έρθει να μας σώσει ο xristos 71,o taver και ο traveller!!
Hθικος αυτουργός για τον χαμό μας θα είναι ο travelladict!!!:D
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
νικολή μην ξεχάσεις να παρεις και μένα στο έβερεστ!!
θα κρατάω τυρόπιττες που θα φτιάξω μόνη μου..
κοίτα άν χαθούμε θα έρθει να μας σώσει ο xristos 71,o taver και ο traveller!!
Hθικος αυτουργός για τον χαμό μας θα είναι ο travelladict!!!:D

αν το μενου εχει σπιτική τυρόπιτα δεχομαι να χαθω και εγω και να ερθει ο samion με την γυμνη του κρουαζιέρα να μας βρει .
Ο taver θα αναλάβει να βρει τα ταχυφαγεια της περιοχής καθότι ειναι και ειδικότητα του :cool:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αχ βρε Νικολή με τις απαιτήσεις σου!
Δεν είναι πάντως τόσο δύσκολο όσο φαίνεται βέβαια αυτό που ζητάς. Αν μιλάς για Εβερεστ, Αναπούρνα κλπ θα πρέπει να ξεκινήσεις απο το Νεπάλ.
Αυτό προυποθετει κάποια -μη αμελητέα- έξοδα και γερή φυσική κατάσταση. Αν καπνίζεις σαν αράπης πχ ή χρειάζεσαι 10 λεπτά αναπροσαρμογής όταν ανεβαίνεις σκάλες , μάλλον θα πρέπει να αναθεωρήσεις περί ορειβασίας. Εξοπλισμό, -απλού αναβάτη και όχι αλπινιστή φυσικά-, θα βρεις στο Κατμαντού. Οπως και να έχει αυτές οι σελίδες θα σε βοηθήσουν Everest Base Camp Trek, Everest Region Trekking, Everest Panorama, Gokyo Lake και
treking and tours in nepal
Καλή ανάβαση
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν είναι πάντως τόσο δύσκολο όσο φαίνεται βέβαια αυτό που ζητάς.
Μ'αρέσει η αισιοδοξία σου βρε Dim! Εσύ μια βόλτα στην Πατάγια την κάνεις να μοιάζει με περιπέτεια του Ιντιάνα Τζόουνς κι από την άλλη σχεδιάζεις ορειβασίες στο Έβερεστ! :haha: Piece-of-cake! Με κούφανες πρωί-πρωί! :hitme:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μ'αρέσει η αισιοδοξία σου βρε Dim! Εσύ μια βόλτα στην Πατάγια την κάνεις να μοιάζει με περιπέτεια του Ιντιάνα Τζόουνς κι από την άλλη σχεδιάζεις ορειβασίες στο Έβερεστ! :haha: Piece-of-cake! Με κούφανες πρωί-πρωί! :hitme:
Αλλο εγώ, άλλο ο Νικολής.... αμα πραγματικά θέλει το παιδί μπορεί να πάει. Τρόπος υπάρχει. Για μένα κάτι Εβερεστ και κάτι παραπλήσια θεματάκια, πολύ απλά δεν είναι για την πάρτυ μου. Εκτός αν ο κουβαλητής, αντί γα αντίσκηνα και κατσαρολικά, κουβαλάει τον Παπαστράτο και την μπύρα Everest!!!! Ετσι το συζητάω.....
υγ Ποτε μου δεν το έπαιξα Ιντιάνα Τζόουνς, το αντίθετο... είμαι καλομαθημένη και δεν το κρύβω Babadumaki μου! A!!! ξέρω και έναν καλό ωριλά για την κουφαμάρα. Να σου δώσω διεύθυνση?
 

marcob

Member
Μηνύματα
69
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
καλημερα νικολή.είχα πάει σε ινδία και νεπάλ τον ιούνιο και έκανα το annapurna circuit trek με νεπαλέζικο πρακτορείο. υπάρχουν πολλά πρακτορεία στο νεπάλ που κάνουν άπό απλές πεζοπορίες, αναρριχήσεις σε κορυφές των ιμαλαίων μέχρι και το έβερεστ. όπως είπαν και οι υπόλοιποι από οτι είχα ρωτήσει στο νεπάλ, μετά από κάποιο υψόμετρο αλλάζουν οι διαδικασίες για να δηλώσεις συμμετοχή (νομίζω μετά τα 6.500μ). γενικά οι μέρες παίζουν απο 15 μέρες έως και ένα μήνα. όσον αφορά εξοπλισμό στο κατμαντού μπορείς να βρείς τα πάντα.
 
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νοτιος πολος
μαλιστα αν δε φερεις το σκυλο κατι γινεται renata χαχαχαχα.ειμαι αντικαπνιστης και εχω αντοχες dim.οσο για το οικονομικο θα τη βρω την ακρη.καλησπερα marcob και σευχαριστω πολλυ ποσες μερες σου πηρε εσενα;
 

marcob

Member
Μηνύματα
69
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
εγώ έκανα 11 μέρες στο τρεκινγκ. μετά το βασικό μου στόχο, το thorung la pass (5.416μ), χρησιμοποίησα σε κάποια τμήματα τζιπ, γιατί δεν μου έφταναν οι μέρες.πάντως νομίζω ότι όποια διαδρομή και να διαλέξεις στα ιμαλάια, θα μείνεις ικανοποιημένος...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.097
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom