θελω να παω φλωρεντια!!!!!!!

fountouk

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
:roll:Γειααααα....μπορει καποιος να με βοηθησει και να με διαφωτησει και να μου πει τελος παντων τι γινεται με αυτα τα τρενα στην ιταλια?εχω λιωσει ολα τα σαιτ των ιταλικων εταιριων και τιποτα!οι τιμες των τρενων λενε ειναι απορριτες!εγω ενδιαφερομαι για την γραμμη φλωρεντια-ανκονα.μηπως ξερει καποιος τι παιζει?:shock:περιμενω με αγωνια..
θα πας από Ανκόνα - Φλωρεντία;
 

fountouk

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Κατ΄αρχήν, πρόσεξε γιατί στη Φλωρεντία υπάρχουν διαφορετικοί σταθμοί τρένου. Ο κεντρικός σταθμός είναι FIRENZE SANTA MARIA NOVELLA (SMN).
Από Ανκόνα για Φλωρεντία έχει πολύ συχνά τρένο, σχεδόν όλα μέσω Μπολόνια. Το εισιτήριο είναι γύρω στα 40?.
Δες το site Ferrovie dello Stato - Homepage
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Που εννοείς βρε Samion :roll: δεν το βρήκα , μπορείς να βάλεις την διεύθυνση..... " τη ειναι το της FI 7/1-7/3 και της Ρώμης (που δεν είανι το "Barberino" αλλά το Castel Romano από 3/1 ως 13/2. " :roll:
στη διευθυνση που εγραψες αναβοσβηνει στο κεντρο μια διαφημιση.κοιτα τη με υπομονη, γραφει τις ημερομηνιες των εκπτωσεων καθε κεντρου. FI ειναι για Φλωρεντια αν δεις τη διευθυνση καθε κεντρου.
 

stelios28

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
HELP ! ! !

στη διευθυνση που εγραψες αναβοσβηνει στο κεντρο μια διαφημιση.κοιτα τη με υπομονη, γραφει τις ημερομηνιες των εκπτωσεων καθε κεντρου. FI ειναι για Φλωρεντια αν δεις τη διευθυνση καθε κεντρου.

Σε ευχαριστώ samion , υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου πει που να πάω για ψώνια η που να μην πάω ; Η τέλος πάντων ότι θεωρείτε χρήσιμο ότι πρέπει να ξέρω ; Απευθύνομαι σε κάποιους που έχουν πάει και ξέρουν τα κατατόπια . :)


Ευχαριστώ .




Με συγχωρείτε , αλλά μάλλον έκανα γκάφα , μπερδεύτηκα ψάχνοντας και το μήνυμα το έβαλα σε λάθος topic....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σε ευχαριστώ samion , υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου πει που να πάω για ψώνια η που να μην πάω ; Η τέλος πάντων ότι θεωρείτε χρήσιμο ότι πρέπει να ξέρω ; Απευθύνομαι σε κάποιους που έχουν πάει και ξέρουν τα κατατόπια . :)


Ευχαριστώ .




Με συγχωρείτε , αλλά μάλλον έκανα γκάφα , μπερδεύτηκα ψάχνοντας και το μήνυμα το έβαλα σε λάθος topic....
μια και θα πας μονο για ψωνια είναι καλύτερα να πας Ρώμη που οι επιλογές είναι απεριόριστες, άλλωστε δεν συγκρίνεται μια πόλη των 3,5 εκατ. με μία των 300 χιλ. στη Ρώμη έχει πολύ καλά μαγαζιά κάθε γούστου στο κέντρο και για λιγότερη βιτρίνα στο San Giovanni.αν σου αρέσουν όλα συγκεντρωμένα τύπου mall τότε :
Centro Commerciale La Romanina
Romaest - Home
υπόψη ότι οι εκπτώσεις στη Ρώμη είναι ως 13/2. Στα μαγαζιά σχεδιαστών ήδη από τις πρώτες μέρες εξαντλείται η ποικιλία μεγεθών. Βιάσου!
 

stelios28

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
H E L P ! ! !

μια και θα πας μονο για ψωνια είναι καλύτερα να πας Ρώμη που οι επιλογές είναι απεριόριστες, άλλωστε δεν συγκρίνεται μια πόλη των 3,5 εκατ. με μία των 300 χιλ. στη Ρώμη έχει πολύ καλά μαγαζιά κάθε γούστου στο κέντρο και για λιγότερη βιτρίνα στο San Giovanni.αν σου αρέσουν όλα συγκεντρωμένα τύπου mall τότε :
Centro Commerciale La Romanina
Romaest - Home
υπόψη ότι οι εκπτώσεις στη Ρώμη είναι ως 13/2. Στα μαγαζιά σχεδιαστών ήδη από τις πρώτες μέρες εξαντλείται η ποικιλία μεγεθών. Βιάσου!


Καλησπέρα σαμιον . επειδή είμαι άσχετος από ιταλία , μου προτείνεις να πάω για ψώνια στη ρώμη στο Centro Commerciale La Romanina και στο Romaest - Home , αυτά είναι σαν το the mall της Αθήνας αν κατάλαβα καλά ? κάτι ακόμα αν δεν κάνω λάθος στη ρώμη υπάρχει και το http://www.mcarthurglen.it σε αυτό μου συνιστάς να πάω ? ξέρεις μήπως είναι κοντά όλα αυτά ? σε ζάλισα ε ?




Σε ευχαριστώ ….
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα σαμιον . επειδή είμαι άσχετος από ιταλία , μου προτείνεις να πάω για ψώνια στη ρώμη στο Centro Commerciale La Romanina και στο Romaest - Home , αυτά είναι σαν το themallτης Αθήνας αν κατάλαβα καλά ? κάτι ακόμα αν δεν κάνω λάθος στη ρώμη υπάρχει και το http://www.mcarthurglen.it σε αυτό μου συνιστάς να πάω ? ξέρεις μήπως είναι κοντά όλα αυτά ? σε ζάλισα ε ?




Σε ευχαριστώ ….
προτεινα αυτά που είναι σαν το mall.,αν τα θέλεις όλα μαζί μια και δεν είπες τι ψώνια θέλεις να κάνεις. Αυτά έχουν πολλών ειδών μαγαζιά όπως και το mall της Αθήνας. Για ρούχα, κοσμήματα κλπ πας κέντρο (από Piazza di Spagna ως via del Corso) με ένα οδηγό στο χέρι και επιπλέον 2 στάσεις στην περιοχή Βατικανού και San Giovanni.Στο outlet δεν έχω πάει και δεν μπορώ να βοηθήσω. φαίνεται λίγο μακριά 15ΚΜ από το νοτιότερο άκρο της Ρώμης. Δεν ξέρω αν αξίζει το κόπο. Έχω πάει εδώ FASHION DISTRICT - Il pi στο Μπάρι. Νομίζω ότι αυτά αξίζουν σε περίοδο εκτός εκπτώσεων. Σε ένα απλό πολυκατάστημα να μπείς τύπου Rinascente μπορείς να βρείς ως και 70% κάτω. Οτιδήποτε θέλεις εδώ είμαστε...
 
Last edited by a moderator:

Dimitris24

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
μπαινοντας στο Ferrovie dello Stato - Homepage υπάρχουν οι εξείς κατηγορίες εισιτηρίων
standard/amica/flexy/familia
εγω σκοπευω να κανω το δρομολογιο ανκονα-φλωρεντια.υπάρχουν εισιτηρια για ατομα κατω των 26?

ΥΓ.φιλε cliff_ac εβαλα στο site το δρομολογιο ancona-faenza.ωστοσω οι τιμες ηταν πολυ διαφορετικες! :( ξερεις το λογο?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Δεν υπαρχει λογος να κλεισει καποιος εισιτηρια για τρενο απο εδω, δεν ειναι αεροπλανο για να γεμισει. Πας και κλεινεις επιτοπου την ωρα που σε βολευει και τελειωσε το θεμα. Αλωστε, δεν ισχυει το οσο νωριτερα τοσο φθηνοτερα ειπαμε δεν ειναι αεροπλανο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν υπαρχει λογος να κλεισει καποιος εισιτηρια για τρενο απο εδω, δεν ειναι αεροπλανο για να γεμισει. Πας και κλεινεις επιτοπου την ωρα που σε βολευει και τελειωσε το θεμα. Αλωστε, δεν ισχυει το οσο νωριτερα τοσο φθηνοτερα ειπαμε δεν ειναι αεροπλανο
Εκτός αν είναι ώρα αιχμής και θες να πας καθιστός αντί για όρθιος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom