θερινά πανεπιστήμια 2009

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
discolata εχει τιποτα το προγραμμα(το δικο σου..) για το φετινο καλοκαιρι?Ειναι πολυ καλη ευκαιρια αλλα δυστυχως τα καλοκαιρια τα συνδυαζω με δουλεια,σαιζον,οποτε ειναι δυσκολο να λειπω 15 μερες...:(:(
σε 3 βδομαδες θα ειμαι νεα υορκη - βοστωνη οποτε για το καλοκαιρι δεν ξερω ποσα λεφτα θα εχουν μεινει ...
υπαρχουν σκεψεις για τοκυο , ποδηλασια στην τοσκανη και γιατι οχι κανενα summer university με φωτογραφία ή στη γειτονια των βαλκανίων..( αν και ειμαι στο ανωτατο οριο ηλικιακά)
να μαστε καλα μεχρι τοτε και ευκαιριες για ταξιδια υπαρχουν !
οποιος θελει βρισκει τον τροπο παντα!
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Όπως είχα πει και το καλοκαίρι και έχουν πει και τα παιδιά, είναι μια καταπληκτική εμπειρία! Καλό είναι να μην είστε προετοιμασμένοι για κάτι πολύ συγκεκριμένο, να είστε λίγο χαλαροί, γιατί δεν είναι όλα τα su του ίδιου στυλ. Κάποιες αντένες είναι πιο οργανωμένες και το πρόγραμμα τηρείται κατά γράμμα, άλλοι είναι πιο χαλαροί και δεν πολυτηρείται, κλπ. Αν είστε χαλαροί, όπως και να είναι το στυλ θα περάσετε πολύ καλά.

Επίσης, αν δεν καταφέρετε για κάποιο λόγο να κάνετε αίτηση ως τον Απρίλιο, κάντε μια απόπειρα το καλοκαίρι γιατί δε μερικά su μένουν κενές θέσεις ή γίνονται ακυρώσεις, οπότε και πάλι μπορείτε να βρείτε. Ήμουν ενεργό μέλος της AEGEE Αθήνας για κάποιο διάστημα. Τον Απρίλιο δεν ήμουν σίγουρη ποια περίοδο θα μπορούσα να πάω su, οπότε δεν είχα κάνει αίτηση. Τον Αύγουστο έλεγξα 2-3 su που με ενδιέφεραν και γίνονταν Αύγουστο-Σεπτέμβριο και βρήκα κάποιο που είχε κενές θέσεις, οπότε πήγα τελευταία στιγμή.

Τρελά περιστατικά και φοβερά παιδιά! Είχα περάσει τέλεια!
 

koutsomoura

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Έκανα την αίτηση μου. Ελπίζω να με πάρουν. Ξέρεις κανένας πότε ανακοινώνονται τα αποτελέσματα?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
στην ουσία οι ημερομηνίες που σε ενδιαφέρουν είναι αρχικά 14/5 για να δεις πού έχει πάει η αίτησή σου από τη διαδικασία προεπιλογής και κυρίως η 21/5, όπου θα δεις αν τελικά σε δέχτηκαν!
ακομα και αν δε γίνεις αρχικά δεκτή, μην απογοητευτείς γιατι α) μπορεί να είσαι αρκετά ψηλά στη λίστα αναμονής και μετά από μερικές μέρες να σου στείλουν ότι σε δέχονται και β) κάθε χρόνο προκύπτουν κενές θέσεις και αυτές ανακοινώνονται συνήθως στις ηλεκτρονικές λίστες αλληλογραφίας.

κυνηγησέ το να πας , ακόμα και σε προορισμό που δεν έιχες σκεφτεί αρχικά γιατι η εμπειρία είναι τέλεια και ασύγκριτη!!!
 

koutsomoura

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Έγινε. Σας ευχαριστώ και τους 2. Άντε να δούμε τι θα δούμε :)
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Για πειτε λοιπον παιδια! σημερα ηρθε η δικη μου απαντηση. Mε πηραν στο Nijmegen!
 

koutsomoura

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Εμένα με πήρανε στο EASTory στην Πολωνία. Yeah!
Zepghrous στο link που σου στείλανε πως κάνεις ακριβώς αυτό το confirmation για το ότι θα συμμετάσχεις? Εμένα με βάζει σε σελίδα που έχει ένα σορό links μέσα για την AEGEE. Δεν έχει κάτι και καλά για να κάνω confirm. Κάπου να πατήσω εννοώ. Εκτός και αν το ίδιο το λινκ στο εμαιλ που στείλανε κάνει αυτόματο confirmation. Αν κατάλαβες τι λέω απάντησε μου. Ευχαριστώ.
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
confirmation

συγχαρητήριαααααααα και στους 2 !!!
αν καταλαβα καλά τι ρωτάς, το confirmation που ζητάνε είναι αυτό της συμμετοχής σου στο θερινό πανεπ. το οποίο συνήθως γίνεται με 2 τρόπους, είτε με την αγορά του εισιτηρίου σου (όπου τους το στέλνεις σκαναρισμένο μέσω μειλ), είτε με την πληρωμή ενός ποσοστού του fee ( συνήθως 50%). αλλά αυτά στα λένε στο μειλ. αν δεν εχουν αναφέρει κάτι ακόμα, απλά περίμενε.



Εμένα με πήρανε στο EASTory στην Πολωνία. Yeah!
Zepghrous στο link που σου στείλανε πως κάνεις ακριβώς αυτό το confirmation για το ότι θα συμμετάσχεις? Εμένα με βάζει σε σελίδα που έχει ένα σορό links μέσα για την AEGEE. Δεν έχει κάτι και καλά για να κάνω confirm. Κάπου να πατήσω εννοώ. Εκτός και αν το ίδιο το λινκ στο εμαιλ που στείλανε κάνει αυτόματο confirmation. Αν κατάλαβες τι λέω απάντησε μου. Ευχαριστώ.
 

koutsomoura

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Thanks xelidoni. οκ. Το μόνο στο εμαιλ σχετικο με αυτό που ρωτάει είναι το: Only what you have to do is confirm your participation on website.
μέσα εκεί έχει πάρα πολλά γενικά. το μόνο σχετικό που βλέπω εγώ είναι το Check my application status.
εκεί μέσα λέει APPLICATION STATUS: You have been preselected for:
AEGEE-Lublin | AEGEE-Warszawa (EASTory - what mystery does the wild east hide?)

Your application is: accepted! You are an official participant of this SU! Organizers should have contacted you already. If not, here you have the contact information:

This is the email of the organizers: [email protected]

Μέσα στο σιτε αυτού του SU λέει 50% πληρωμή μπροστά. Οπότε να περιμένω από αυτούς να μου πούνε πότε να πληρώσω.
Από ότι βλέπω έχει και άλλες 4ς θέσεις κενές. Άντε παιδιά ας στείλει κανένας. Θα έχει και παρέα που θα μιλάει την ίδια γλώσσα! :)
 
Last edited by a moderator:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Το μόνο στο εμαιλ σχετικο με αυτό που ρωτάει είναι το: Only what you have to do is confirm your participation on website.
μέσα εκεί έχει πάρα πολλά γενικά. το μόνο σχετικό που βλέπω εγώ είναι το Check my application status.
Τουλάχιστον πέρυσι την επιβεβαίωση της παρουσίας σου την έκανες με μειλ κατευθείαν στους διοργανωτές. Δε βλέπω και τώρα καμμιά φόρμα στο συγκεκριμένο Site για να κάνεις αυτή τη δουλειά! Επικοινώνησε εσύ με τους φίλους μας τους Πολωνούς:D Έκανες σούπερ επιλογή, και μόνη σου μια χαρά θα περάσεις, μην ανησυχείς!!
 
Last edited by a moderator:

koutsomoura

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Thanks. Ναι τελικά ενημερώθηκα. Όπως τα λέτε θα είναι, απλά ακόμα δεν έχουν αποφασίσει τον τρόπο πληρωμής ούτε πoιον τραπεζικό λογαριασμό θα χρησιμοποιήσουν.
Καλά θα είναι. Ήθελα να πάω κάπου που πιστεύω θα είναι εντελώς διαφορετικά από την υπόλοιπη ευρώπη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom