Γενικά ιανουάριο εξωτερικο...βοηθειααα!!!!!

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Εδώ απλά θα πω πως το μέγεθος δεν έχει πάντα σημασία...:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
Αλλά και πάλι είναι θέμα του τι αναζητά ο καθένας.
Έτσι όπως το έθεσες στην αρχή ωστόσο, μάλλον φαινόταν προσβλητικό παρά όρος για να χαρακτηρίσεις πόσα στρέμματα είναι η κάθε μια πόλη..anyway:xmas_biggrin:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ιανουάριος και Ευρώπη? μπρρρρ κρύο. Πολύ σοφά προαναφέρθηκε η Αίγυπτος, αλλά εγώ θα πρόσθετα ως επιλογές και Μαροκο και Λίβανο.
Αν πάλι επιμένεις για Ευρώπη, μπορείτε να πάτε άνετα μόνοι σας στην Κρακοβία που και όμορφη είναι και νεαρόκοσμο έχει και άπειρα μπαρ για κραιπάλες μέχρι πρωίας διαθέτει.
Μπαίνεις στο δίκτυο, κλείνεις αεροπορικά και ξενοδοχείο, και μετά πολύ απλά -αν θες ντε και καλά οργανωμένο- διαλέγεις απο ένα εκεί πρακτορείο για τις εκδρομές σου. Αυτά είπα και ελάλησα και αμαρτία ουκ έχω
 

lina

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΚΩΤΙΑ
παιδια μην τσακωνεστε...ολοι θα παρετε απο μια πολη που σας αρεσει.σας την χαριζω εγω χεχε:xmas_wink:
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...
θα κοιταξω να κλεισω νωρις τα εισιτηρια,θα κατσω να μελετησω οτι εχει γραφτει για λονδινο και θα ετοιμασω τα μπογαλακια μου....
σκεφτομουν να παιρναμε καθε μερα το τουριστικο λεωφορειο hop on-hop off για τα αξιοθεατα και οπου μας αρεσει να κατεβαινουμε...

κατι ασχετο.βλεπει κανενας σας doctor who?ειμαι τρελη φαν και θα ηθελα να μαθω αν γνωριζετε αν γινεται καποια εκθεση κτλ με θεμα doctor who
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
σκεφτομουν να παιρναμε καθε μερα το τουριστικο λεωφορειο hop on-hop off για τα αξιοθεατα και οπου μας αρεσει να κατεβαινουμε...

κατι ασχετο.βλεπει κανενας σας doctor who?ειμαι τρελη φαν και θα ηθελα να μαθω αν γνωριζετε αν γινεται καποια εκθεση κτλ με θεμα doctor who
Αντε εσεις λεφτα για πεταμα εχετε μου φαινεται...
σε ολα σχεδον τα αξιοθεατα εχει σταση μετρο, κι αν καπου δεν υπαρχει μετρο θα 'χει λεωφορειο ή κατι αλλο. Απο μια oyster θα παρετε και τελος, δεν το διαπραγματευομαι.

Τον doctorα δεν τον ξερω, λυπαμαι
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
σκεφτομουν να παιρναμε καθε μερα το τουριστικο λεωφορειο hop on-hop off για τα αξιοθεατα και οπου μας αρεσει να κατεβαινουμε...
Ωχ... :xmas_eek: Θα δίνετε δηλαδή κάθε μέρα ο καθένας σας από 25 ευρώ (περίπου) για να χρησιμοποιείτε το hop on-hop off;;; Το μετρό που είναι πιο οικονομικό δε σας κάνει;:xmas_rolleyes:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
κατι ασχετο.βλεπει κανενας σας doctor who?ειμαι τρελη φαν και θα ηθελα να μαθω αν γνωριζετε αν γινεται καποια εκθεση κτλ με θεμα doctor who
Doctor who δε βλέπω, αλλά από το λίγο που το έψαξα βρήκα αυτό: Doctor Who Exhibition London - Doctor Who London Show Tickets, Exhibition of Doctor Who at Earls Court,
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Μια ωραία ιδέα είναι να πάρεις το Eurostar για Brüssel ή Paris 4-5 ημερών αλλά όχι στο κέντρο των πόλεων αυτών. Πήγαινε και μείνε στα προάστια ή κάπου πιό έξω, είναι φανταστικά. Το τρένο αυτό είναι σχετικά γρήγορο αλλά όχι φθηνό. Πάντως συμφέρει σε σχέση με τις αεροπορικές Λονδίνο-Παρίσι ή Λονδίνο-Βρυξέλες τις οποίες έχει ουσιαστικά "τσακίσει". Κλείσε τώρα, είναι πιό φθηνά: [URL="http://www.eurostar.com"]Eurostar
[/URL]
 

lina

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΚΩΤΙΑ
Αντε εσεις λεφτα για πεταμα εχετε μου φαινεται...
σε ολα σχεδον τα αξιοθεατα εχει σταση μετρο, κι αν καπου δεν υπαρχει μετρο θα 'χει λεωφορειο ή κατι αλλο. Απο μια oyster θα παρετε και τελος, δεν το διαπραγματευομαι.

Τον doctorα δεν τον ξερω, λυπαμαι
δεν τον ξερεις? ειναι η πιο διασημη σειρα της αγγλιας.
σειρα του BBC η οποια προβαλοταν απο το το 1963 εως το 1989 και απεκτησε εκατομμυρια φιλους..

Το 2005 η σειρα ξαναρχισε απο το bbc παλι και μεχρι σημερα εχουν προβληθει 5 κυκλοι(με καποια σπεσιαλ επεισοδια αναμεσα τους) και ξεκιναει τον μαρτη ο εκτος...

Ο τελευταιος των αρχοντων του χρονου επιστρεφει ξανα στις οθονες μας σε νεες περιπετειες οχι μονο στο διαστημα,αλλα και στο χρονο με το διαστημοπλοιο του(TARDIS).Παντα μαζι του εχει και εναν ή μια γηινη συντροφο.

Ο δοκτωρ εχει το "χαρισμα" να αναγεννιεται λιγο πριν πεθανει,εχοντας ομως αλλο σωμα.Αυτο ειναι ενα εξυπνο τρικ των παραγωγων για να αλλαζουν ηθοποιους..

Ετσι ενω η παλια σειρα σταματησε στους 8 δοκτωρες,το 2005 η σειρα συνεχιζει με τον αναγεννημενο(9ο στην σειρα) doctor.Αναλυτικα οι δωκτορες(απο το 2005 μεχρι σημερα):

Christopher Eccleston 9ος doctor
David Tennant 10oς doctor
Matt Smith 11ος doctor

δες αυτο..... [media=youtube]IUld2qcyNpw[/media]
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ευχαριστω για την ενημερωση για τον doctorα. Θα τον εχω στα υπ' οψιν μου...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.414
Likes
9.343
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Δεν καταλαβαινω το μενος με το οποιο την υπερασπιζεσαι και προσπαθεις να την επιβαλεις στους συμφορουμιτες.
2.Τωρα για το war που αναφερεις, ουτε να καθομαι να μαλωνω εχω ορεξη,
3.Να συγκριθει η Ρωμη με πολεις του βελινεκους της, πχ Μαδριτη, Πραγα,
1.θα έπρεπε να σε ρωτήσω μήπως?
2.αν νομίζεις ότι εκεί μαλώνουν δεν έχεις καθόλου το πνεύμα.
3. εδώ γελάει κ το παρδαλό κατσίκι. 20 εκατομμμύρια τουρίστες ετησια πλανώνται. έπρεπε να πάνε Πράγα να δουν ιστορία, πολιτισμό κ να φάνε καλά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.759
Likes
50.999
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ναι αεροπορική εκδρομή σε καμμία μαγευτική πόλη σαν Σέφιλντ, Μάντσεστερ, Νιούκαστλ..

Ξέχασες το Λιντς. Μαγεία λέμε, με αρχιτεκτονική άποψη (σπίτια πρώην ανθρακωρύχων σε στιλ ντεμέκ κομουνιστικής Βουλγαρίας), εξαιρετικό καιρό (όταν βρέχει λίγο αντί για πολύ βάζουν τα μαγιό τους και πάνε στις ταράτσες να μετατρέψουν το γιαουρτέ χρώμα δέρματος σε ανοιχτό διαρροιέ), ενδιαφέρουσα νυχτερινή ζωή
(μεθυσμένες γουρούνες με μίνι φούστες τρακάρουν πάνω σε γκαίουλες ντυμένους Lady Gaga), εκπληκτικά μουσεία (ιδανικά για άυπνους), ασφαλή πάρκα (αν δε σε σκοτώσουν, δε σε βιάσουν ή δε σε μαχαιρώσουν, δεν πήγες στο Λιντς, μοναδική εμπειρία), καταπληκτικές και φτηνές συγκοινωνίες (2,5 λίρες κοστίζει για να στην πέσουν οι σκίνχεντς στο δρόμο για το Little London) και χαριτωμένα παιδάκια (πρώτη πόλη στην Αγγλία σε % παιδιών που δεν πάει σχολείο, τους σουγιάδες πάντως τους παίζουν στα δάχτυλα). Μην παραλείψετε να φάτε στα ευρηματικά εστιατόρια της πόλης (fish & chips anyone? vomit bag included), να γνωρίσετε τους ντόπιους (σου προτείνω το Upper Woodhouse, αλλά πάρε και κανένα περίστροφο) και φυσικά να διαβάσετε όλα τα θετικά σχόλια στον Τύπο για την πόλη):
Times Higher Education - Students live in fear in crime capital
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.715
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom