ιδεες για εκδρομη ελλαδα μεσα στον οκτωβρη;

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
η εκδρομη θα ειναι 3-4 ημερες, αναχωρηση σαββατο μεσημερακι απο αθηνα,
επιστροφη τριτη βραδυ
Εφοσον θα πας για τρεις διανυκτερευσεις θα σου προτεινα να πας ορεινη Ναυπακτια μεσω Λειβαδιας. Να σηκωθεις πολυ πρωι, εφοσον ειναι εφικτο, ετσι ωστε να τα προλαβεις ολα: να επισκεφθεις το Μοναστηρι του Οσιου Λουκα με τα υπεροχα και μοναδικα ψηφιδωτα του: Ιερά Μονή Οσίου Λουκά
Στη συνεχεια επισκεπτεσαι τον αρχαιολογικο χωρο των Δελφων με το εξαιρετικο μουσειο του, στη συνεχεια μια επισκεψη στο γραφικο Γαλαξιδι. Βραδακι εισαι στην Ναυπακτο οπου και κανεις και μια διανυκτερευση, ετσι ωστε να προλαβεις να γυρισεις την επομενη το πρωι μερα στην πολη. Στο γυρισμο φευγεις απο τη γεφυρα Ριου- Αντιριου και με φοβερη προσοχη συνεχιζεις την καρμανιολα που κατ' εφημισμο λεγεται δρομος μεχρι την Αθηνα.
Η Μακεδονια καθως και τα Ζαγοροχωρια πεφτουν μακρια για τρεις διανυκτερευσεις. Βαλε τεσσερεις και το συζηταμε! Καλα να περασεις, οπου και να πας!
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Για τριήμερο εγω ψηφίζω ορεινή Αρκαδία,είναι πανέμορφα αυτή την εποχή!
 

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
περού
Βαρδούσια!!! Αν σου αρέσουν τα βουνά και η ηρεμία. Όλη η διαδρομή από το φράγμα του Μόρνου προς Αρτοτίνα είναι καταπληκτική. Φοβερές εικόνες. Όχι πολύς κόσμος βέβαια - ούτε ντόπιοι ούτε ξένοι. Το χειμώνα αποκλείονται από το χιόνι τα χωριά, που πολλά από αυτά κυριολεκτικά ερημώνουν. Μπορείς να το συνδιάσεις με την πρόταση της Έρσης για μονοήμερη εκδρομή.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Για τον ίδιο λόγο προτείνω Ζαγοροχώρια... Είναι και low season, και είναι και εκπληκτικά...
Kατα προτίμηση Μονοδενδρι......καταπληκτικο μερος....φωτογραφιες θα βαλω οσονούπω
 

Despina A

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία-Ν.Αμερική
Για σκέψου κι αυτό: Συνδυασμός βουνού-θάλασσας: Κυνουρία ( Παράλιο Αστρος, Τυρός, Λεωνίδιο) και ο λατρεμένος Πάρνωνας με Κοσμά, Αγ.Πέτρο,Καστάνιτσα, Άνω Δολιανά και ένα σωρό άλλα γραφικά χωριά με παραδοσιακούς ξενώνες!
 

KOSTAS

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Όπου και να πας θα είναι πολύ όμορφα. Εγώ έχω προγραμματίσει για Κρήτη και πιο συγκεκριμένα Ρέθυμνο.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Όπου και να πας θα είναι πολύ όμορφα. Εγώ έχω προγραμματίσει για Κρήτη και πιο συγκεκριμένα Ρέθυμνο.
Φαίνεσαι παιδακι με ορθη σκεψη και σωστο γουστο !!!:bleh::bleh:
 

Neo

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ποιός ξέρει...........
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α/Καναδάς
Φαίνεσαι παιδακι με ορθη σκεψη και σωστο γουστο !!!:bleh::bleh:
Εγω το περασμενο ΠΣΚ πηγα Ελατη/Μετσοβο. Παρασκευη δ/ση στην Ελατη. Σαββατο πρωι ξεκινημα για τα χωρια του Ασπροποταμου (Αχελωου) και επισκεψη στου Καλαρυτες μεσω της κορυφης Μπαρος υψομ. 1980 μ. (ορος Λακμος/Περιστερι).
Επιστροφη στο χωριο Χαλικι για φαγητο στου Ζαχαρη και μετα Μετσοβο για δ/ση. Επιστροφη την Κυριακη στην Αθηνα.
Σφιχτο προγραμμα αλλα πανεμορφα χωρια και Αλπικα τοπια.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
και γω πριν 2 βδομάδες πήγα 3ημερο ελατη-περτουλι-νεραιδοχωρι-τρικαλα για ένα γαμο.τα τοπία τρομερα!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
και γω πριν 2 βδομάδες πήγα 3ημερο ελατη-περτουλι-νεραιδοχωρι-τρικαλα για ένα γαμο.τα τοπία τρομερα!!!
Vitouli καπου εκει τριγύριζα και εγω τις ιδιες μερες.....και συμφωνω οτι τα τοπια ειναι μοναδικα...για να μη σε δω μαλλον αλλαξες look.....:clap::clap:υπηρχε περιπτωση να μη σε αναγνωρισω ?????:cool::cool:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Vitouli καπου εκει τριγύριζα και εγω τις ιδιες μερες.....και συμφωνω οτι τα τοπια ειναι μοναδικα...για να μη σε δω μαλλον αλλαξες look.....:clap::clap:υπηρχε περιπτωση να μη σε αναγνωρισω ?????:cool::cool:
να περασετε μια βολτα και απο το ξυλινο χωριο για καφεδακι οσοι βρεθειτε προς τα κει :D
http://www.xilinohorio.gr/
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.504
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom