ιδεες για εκδρομη ελλαδα μεσα στον οκτωβρη;

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Προτείνω λαγκαδιααρκαδιας ανεπιφύλακτα.Πολύ κοντά σεβυτινα με μισές τιμές στη διαμονή.Πετροχτιστο χωριό με πολυωραιο εστιατόριο και όμορφα καφέ.Μια φίλη μουειπε πως της θυμίζει Ζαγοροχώρια λόγω πέτρας.Εγώ δεν έχω πάει Ζαγοροχώρια και δεν έχω άποψη το χωριομου άρεσε πολυ.νομίζω πως και αυτή ταινία εποχή αθα είναι ωραια
Οντως τα Λαγκαδια ειναι μια πολυ ευχαριστη εκπληξη και το λεω γιατι το μεγαλυτερο promo γινεται σε Βυτινα -Δημητσανα -Στεμνιτσα .
Ειναι πολυ ομορφα !!!Δειτε και την Καρυταινα στην ιδια περιοχη ..αποκαλειται απο πολλους ..ως το Τολεδο της Ελλαδας (κατ εμε βεβαια περασε αλλα προσπερασε:haha:)
Αλλαζω περιοχη τωρα -δεν θυμαμαι αν το εχω προτεινει στο συγκεκριμενο θεμα -ωραια ιδεα για 2ημερο ειναι το χωριο Αθανασιος Διακος στα Βαρδουσια-Στερεα Ελλαδα .
Πολυ καλο με σουπερ θεα το ::Hotel Vardousia::
 

life

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Οντως τα Λαγκαδια ειναι μια πολυ ευχαριστη εκπληξη και το λεω γιατι το μεγαλυτερο promo γινεται σε Βυτινα -Δημητσανα -Στεμνιτσα .
Ειναι πολυ ομορφα !!!Δειτε και την Καρυταινα στην ιδια περιοχη ..αποκαλειται απο πολλους ..ως το Τολεδο της Ελλαδας (κατ εμε βεβαια περασε αλλα προσπερασε:haha:)
Αλλαζω περιοχη τωρα -δεν θυμαμαι αν το εχω προτεινει στο συγκεκριμενο θεμα -ωραια ιδεα για 2ημερο ειναι το χωριο Αθανασιος Διακος στα Βαρδουσια-Στερεα Ελλαδα .
Πολυ καλο με σουπερ θεα το ::Hotel Vardousia::
Εβλεπα σε μια επανάληψη του μένουμε Ελλάδα τον Αθανάσιο διακο κ μου άρεσε πολύ,θυμάσαι ποση ώρα είναι,και αν είναι καλή ηδιαδρομη;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
life said:
Εβλεπα σε μια επανάληψη του μένουμε Ελλάδα τον Αθανάσιο διακο κ μου άρεσε πολύ,θυμάσαι ποση ώρα είναι,και αν είναι καλή ηδιαδρομη;
Απο Αθήνα 2 1/2 ώρες
Διαδρομή για σεμινάρια οδήγησης απο Παυλιανη και πάνω
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Η διαδρομη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ...δε μου φανηκε δυσκολη δηλαδη.
Εμεις στο γυρισμο πηγαμε απο Λοιδορικι -Αμφισσα -Δελφοι-Αραχωβα ..για να τα ξαναδουμε και αυτα ..οποτε σαφως ηταν μακρυτερη η διαδρομη.
 

αννα1122

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Δεν προλαβαίνω να παω διακοπές μέχρι το φθηνόπωρο ;( και δεν ξέρω πού να πάω. θέλω να έχει πολύ όμορφες παραλίες αλλά και να έχει κόσμο και διασκέδαση... δεν ξέρω σε ποιό νησί να πάω μάλλον τον Οκτώριο θα είναι...
Ευχαριστώ!! :p
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
to μόνο νησί που θα κάνεις μπάνια θάχει και κόσμο γιατί θάχουν φύγει οι "βάρβαροι" είναι η Κρήτη.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Τον Οκτώβρη μπορεί να πετύχεις πολύ ωραίο καιρό. Προτίμησε νότια νησιά. Εκτός από Κρήτη, σκέψου και Ρόδο.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
προσανατολίζεσαι μόνο για Ελλάδα ή σκέφτεσαι ίσως και εξωτερικό πουθενά (που να συνδυάσεις εννοώ και μπάνιο στη θάλασσα)
 

sofia22

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο
και εγώ Κρήτη θα σου πρότεινα και αυτό γιατί εχω πάει αρχές Οκτώβρη, κόσμο ειχε (όχι τον χαμό του Αυγούστου) και ενα καιρό... φανταστικό. Οι τιμές στα δωμάτια είναι οτι πρέπει, μαγαζιά θα βρεις πολλά για φαγητό και για ποτό και φυσικά παραλίες απίστευτες (αγαπημένη μου τα Φαλάσαρνα) Η Ρόδος που σου προτείνουν και πιο πανω είναι καλή επιλογή. Εχω πάει και Σκιάθο τέλος Σεπτέμβρη (αγαπημένο νησί) αλλα δεν ειχε πολύ κόσμο... βέβαια δεν ξέρω πόσο κοσμο θές..
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Η Ρόδος είναι πολύ καλή λύση. Έχω πάει μέσα Οκτώβρη και ήταν σαν καλοκαίρι. Επίσης είχε κόσμο αλλά όχι "βαρβαρους" όπως λέει και ο φίλτατος soudianos...Θα μπορούσες να κοιτάξεις και στα νότια παράλια της Τουρκίας, καθώς και στη Μάλτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.065
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom