ιωαννινα

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου!!!
Καμια προταση για πολυ πολυ καλο φαγητο;;; Και ομορφο περιβαλλον :)
Πολύ ωραίο είναι το Φρόντζου Πολιτεία με gourmet πιάτα και καταπληκτική θέα Εστιατόριο | Συγκρότημα Φρόντζου Πολιτεία Ιωάννινα-Ξενοδοχείο Γιάννενα-Εστιατόριο-Συνεδριακό Κέντρο-Cafe Είναι όμως λίγο τσιμπιμένα τα πιάτα του νομίζω... :roll: Αν τελικά δεν πάτε για φαγητό αξίζει να πάτε για ένα καφεδάκι.
Ωραίο φαγητό, κρέατα ψητά, από την άλλη μεριά της λίμνης, είναι το Σουβλάκι του βουνού ..:: -
Μέσα στην πόλη ωραίο περιβάλλον έχει η Στοά Λούλη Στοά Λούλη
Τέλος ωραίο φαγητό είχε το Αγνάντι στο μώλο (έχω πολύ καιρό να πάω), δίπλα στη λίμνη, αλλά είναι άκρως τουριστικό..
Αν σκεφτω και κάποιο άλλο θα σου πώ...
Καλά να περάσετε κι εσείς :clap:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Eνα απο τα τοπ εστιατορεια για μενα ειναι ο ''Σειριος''
Πολυ καλο φαγητο, ψαγμενος καταλογος,ωραιες γευσεις, και φιλικοτατο προσωπικο
Η ιδιοκτητρια αψογη, πραγματικη επαγγελματιας,και αν σας αρεσουν οι ασυνηθηστες γευσεις, προτιμησε τα σπρινκ- ρολς με σος μαγκο
Οτι προλαβα να φωτογραφισω γιατι εξαφανιστηκαν πριν προσγειωθουν στο τραπεζι
Ειναι το αγαπημενο μου καθε φορα που παω στα Γιαννενα

P1000327.JPG


P1000326.JPG

P1000324.jpg
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Eνα απο τα τοπ εστιατορεια για μενα ειναι ο ''Συριος''
Πολυ καλο φαγητο, ψαγμενος καταλογος,ωραιες γευσεις, και φιλικοτατο προσωπικο
Η ιδιοκτητρια αψογη, πραγματικη επαγγελματιας,και αν σας αρεσουν οι ασυνηθηστες γευσεις, προτιμησε τα σπρινκ- ρολς με σος μαγκο
Οτι προλαβα να φωτογραφισω γιατι εξαφανιστηκαν πριν προσγειωθουν στο τραπεζι
Ειναι το αγαπημενο μου καθε φορα που παω στα Γιαννενα

View attachment 11395


View attachment 11396

View attachment 11397

επίσης να προτείνω μελιτζανομπουρεκάκαι από το Σείριο (εγώ τα παίρνω και σε ταπεράκι) και το τυλιχτάρι!! κόλαση λέμε!!! επίσης (δεν ξέρω όμως αν λειτουργεί ακόμα) υπήρχε μία κυρία που έφτιαχνε σπιτικά μακαρόνια με σπιτικές σάλτσες και εκεί είχα φάει το πιο νόστιμο πέστο ever!! Νομίζω Κυρα Βούλα την έλεγαν!!! δεν θυμάμαι όμως καθόλου πού είναι!! τέλος για διαμονή ψάξε και κάτι παραδοσιακούς ξενώνες που είναι μέσα στο κάστρο! Φιλύρα νομίζω λέγαν εκεί που έμεινα και ήταν τέλειο!! επέλεξε το δωμάτιο του ισογείου που έχει και τέλειο μπάνιο!!! καλά να περάσεις!!!
υ.γ. να μην ξεχάσεις να δοκιμάσεις τα καστανάκια με σοκολάτα, την σοκολατόπιτα και τα σοκολατένια ντόμινο από το Νούσια!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
επίσης να προτείνω μελιτζανομπουρεκάκαι από το Σείριο (εγώ τα παίρνω και σε ταπεράκι) και το τυλιχτάρι!! κόλαση λέμε!!! επίσης (δεν ξέρω όμως αν λειτουργεί ακόμα) υπήρχε μία κυρία που έφτιαχνε σπιτικά μακαρόνια με σπιτικές σάλτσες και εκεί είχα φάει το πιο νόστιμο πέστο ever!! Νομίζω Κυρα Βούλα την έλεγαν!!! δεν θυμάμαι όμως καθόλου πού είναι!!

υ.γ. να μην ξεχάσεις να δοκιμάσεις τα καστανάκια με σοκολάτα, την σοκολατόπιτα και τα σοκολατένια ντόμινο από το Νούσια!!!
Γιατι το κεμπαμπ γλυκοξινου κοτοπουλου, το δοκιμασες ??? Τα μπουρεκακια μελιτζανας φυσικα και τα τιμησα, οπως και τις φωλιες παρμεζανας, που ηταν σουπερ
Για οποιον αναζηταει τη ποιοτητα και τις λογικες τιμες, νομιζω οτι ειναι το ιδανικο
Ασε αυτη η θεικη καραμελε, και πανακοτα στο τελος....
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Κούβα
Εγώ είχα μείνει στο Κεντρικόν. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Είχα πληρώσει πολύ φτηνά (νομίζω 40ε το δίκλινο), είναι σε πολύ κεντρικό σημείο, είχε πάρκινγκ σε υπόγειο διπλανού κτιρίου, το κτίσμα είναι πέτρινο, τα δωμάτια πολύ όμορφα. Δεν δοκίμασα όμως το εστιατόριό του ή τίποτα άλλο.
 

athina73

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο ακόμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Για φαγητό έχω να σου προτείνω την ¨Μυσταγωγία¨,φοβερος χώρος και φαγητό!τιμές πολύ χαμηλές!να φας σίγουρα τηγανιά του λυγούρη και χανουμάκια και θα με θυμηθείς!!!!!Είναι ανοικτό και μεσημέρια σαββατοκύριακα.Επίσης πολύ ωραία πρόταση είναι το ¨ζυθορυχείο¨μπυραρία με καταπληκτικες ποικιλίες επίσης χαμηλες τιμές!Ο σείριος έχει πέσει θα έλεγα σαν εστιατόριο!!μπορεις να δεις τα μαγαζια που σου προτεινω ,έχουν σελίδα στο ιντερνετ.Στοά Λούλη επίσης καταπληκτικά!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Πωπω σας ευχαριστω!!!! Ολες οι προτασεις εχουν κατι ξεχωριστο. Δυο μερες θα μεινω πρεπει να διαλεξω δυο-τρια :) Να'στε καλα.
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λιουμπλιάνα
Εγώ για διαμονή σου προτείνω τον ξενώνα Μάτσα (/ - /), δεν έχω μείνει αλλά είναι σε πολύ καλή τοποθεσία κοντά στο μώλο και το κάστρο και όπως θα δεις και στις φωτογραφίες είναι πολύ ιδιαίτερος και προσεγμένος. Για φαγητό, μαζί με όλες τις παραπάνω επιλογές προτείνω και τον Ναυτικό Όμιλο ([ Αρχική | Όμιλος | Cafe Restaurant | Εστιατόριο Ιωάννινα ]) με πολύ καλό και ιδιαίτερο φαγητό, ωραίο περιβάλλον αλλά και λίγο τσιμπημένες τιμές. Για καφέ να πας οπωσδήποτε στο "Φίλοιστρον" μέσα στο κάστρο και για μπύρα στην "Πρεσβεία" που βρίσκεται κοντά στην είσοδο του κάστρου. Μερικές πολύ ωραίες και αντιπροσωπευτικές φωτογραφίες από τα Γιάννενα βρήκα εδώ: christos drazos professional photo services | hotel photographer | Ioannina. Καλά να περάσεις!! ;)
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω το Σέλας...
Σχετικά με τις προτάσεις που κατατέθηκαν παραπάνω αν και σε ορισμένα έχω αρκετό καιρό να πάω, ας καταθέσω κι εγώ τη γνώμη μου. Για καφέ στο «Φίλοιστρον» (όταν ο καιρός δεν επιτρέπει να καθίσεις έξω) και μπύρα στην «Πρεσβεία» συμφωνώ απόλυτα. Η «Μυσταγωγία» είναι λίγο πιο φοιτητική φάση (ως τέτοιο, το προτείνω). Ο «Σείριος» έχει ωραίο φαγητό, κυρίως κρεατικά, αλλά είναι σε εσωτερικό δρόμο χωρίς θέα στη λίμνη.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλημέρα κι από μένα!
Ψιλοπροσφορές που παίζουν:
-Grand Serai (στο οποίο έχω μείνει και το συνιστώ ανεπιφύλακτα) 100? ημιδιατροφή
-Epirus palace 65? με πρωινό (το μείον είναι ότι είναι εκτός πόλης και χρειάζεται αυτοκίνητο)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.656
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom