Ιταλία καλησπερα μια ερωτησουλα να κανω?

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
εχω κλεισει αυτοκινητο για ιταλια εδω και 2 μηνες απο ενα πρακτορειο που λεγεται traveljigsaw (ειναι μεσολαβητης και το αυτοκινητο ειναι απο hertz) . εχω πληρωσει ολο το ποσο και μου ειχαν πει οτι αν ακυρωσω 48 ωρες πριν το ποσο μου επιστρεφεται. πριν λιγο καπου εδω μεσα διαβαζα που δινανε συμβουλη σε καποιον αλλον που ειχε κανει ερωτηση γι'αυτο το πρακτορειο, οτι καλυτερα να εμπιστευθουνε καποιο γνωστο. εγω πριν 3 βδομαδες περιπου πηρα τηλεφωνο στη hertz στο αεροδρομιο της ιταλιας για να ρωτησω αν εχει γινει κρατηση για να βεβαιωθω οτι ολα ειναι ενταξει και μου το επιβεβαιωσανε. αρα ανησυχω τσαμπα? ή να ακυρωσω και να το κλεισω απο αλλου?


ευχαριστω

Υ.Γ περιμενω απαντηση οσο πιο συντομα μπορειτε γιατι ανησυχω........:(:(:(:(
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Αφού σου το επιβεβαιώσανε ποιός ο λόγος ανησυχίας?


ξερω γω? πρωτη φορα νοικιαζω αυτοκινητο και διαβασα & αυτα που λεγανε και....
το ακυρωσα πριν λιγο,μου στειλανε απο autoeurope newsletter και εχει προσφορα και θα το κλεισω απο κει.

ευχαριστω
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν έχει τύχει να νοικιάσω αυτοκίνητο στο εξωτερικό, ένα ταξίδι που κάναμε Τοσκάνη και νότια Γαλλία το κάναμε με δικό μας αμάξι. ΄
Πάντως είναι γεγονός ότι όσο πιο πολύ ψάχνεις για κάτι, όλο και περισσότερες απορίες δημιουργούνται και άντε μετά να βγάλεις άκρη!
Αφού λοιπόν αγχώθηκες και για να είσαι σίγουρη καλά έκανες και το ακύρωσες. Όπως και να΄χει σε λίγες μέρες θα πάρεις γεύση Τοσκάνης και αυτό τα λέει όλα!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Δεν έχει τύχει να νοικιάσω αυτοκίνητο στο εξωτερικό, ένα ταξίδι που κάναμε Τοσκάνη και νότια Γαλλία το κάναμε με δικό μας αμάξι. ΄
Πάντως είναι γεγονός ότι όσο πιο πολύ ψάχνεις για κάτι, όλο και περισσότερες απορίες δημιουργούνται και άντε μετά να βγάλεις άκρη!
Αφού λοιπόν αγχώθηκες και για να είσαι σίγουρη καλά έκανες και το ακύρωσες. Όπως και να΄χει σε λίγες μέρες θα πάρεις γεύση Τοσκάνης και αυτό τα λέει όλα!

αχ 27 και σημερα..........................:clap::clap::clap::clap::clap::clap:


εν τω μεταξυ του χρονου σεπτεμβριο αν ολα ειναι καλα λεγαμε και μεις για νοτια γαλλια.... καλη φαση θα σε απασχολησω στο μελλον με "ερωτησουλες"......ε?:lol::lol::lol:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
νομιζω οτι κάνεις σπασμωδικές κινήσεις...αφού σου επιβεβαίωσαν οτι ολα ειναι οκ γιατι το αμφισβητείς?εξάλλου αν κατι παει στραβά σε αεροδρόμιο θα εισαι...τοσα γραφεία ενοικιασεως υπάρχουν κατι θα βρεις...by the way κοιταξε και την avis ..νομιζω οτι εχει καποια προσφορα για ιταλία...νοικιασα πριν 20 μερες απο το μαλπένσα και όλα οκ...
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
νομιζω οτι κάνεις σπασμωδικές κινήσεις...αφού σου επιβεβαίωσαν οτι ολα ειναι οκ γιατι το αμφισβητείς?εξάλλου αν κατι παει στραβά σε αεροδρόμιο θα εισαι...τοσα γραφεία ενοικιασεως υπάρχουν κατι θα βρεις...by the way κοιταξε και την avis ..νομιζω οτι εχει καποια προσφορα για ιταλία...νοικιασα πριν 20 μερες απο το μαλπένσα και όλα οκ...

αγχωθηκα επειδη δεν εχω ξανανοικιασει ποτε και ξερω γω αμα κατι πηγαινε στραβα και χρειαζοτανε να επικοινωνησω μαζι τους και.....
το θεμα ειναι ενταξει θα εβρισκα καποιο αλλο γραφειο αλλα μου ειχανε χρεωσει τη πιστωτικη με ολο το ποσο και θα το εχανα.
οσο για την avis το κοιταξα και γω αλλα η προσφορα ισχυει για παραλαβη μεχρι και τις 5 σεπτεμβριου και σε συγκεκριμενες τοποθεσιες, εμεις θα ταξιδεψουμε 15 σεπτεμβριου και θελω να το παρω απο ρωμη και δε ισχυει εκει.

παντως η autoeurope μου δινει μικρο τυπου panda για 7 μερες 146€ και στο tripadvisor που εχω ψαξει ολοι προτεινουν ανεπιφυλακτα autoeurope.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ok...giota.εσυ ξέρεις καλύτερα...παντως να γνωρίζεις για άλλη φορά οτι η avis κάνει κράτηση χωρις καμμια προκαταβολή..οποτε οτι και να σου συμβεί δεν χάνεις τίποτα..καλα να περασετε!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
αχ 27 και σημερα..........................:clap::clap::clap::clap::clap::clap:


εν τω μεταξυ του χρονου σεπτεμβριο αν ολα ειναι καλα λεγαμε και μεις για νοτια γαλλια.... καλη φαση θα σε απασχολησω στο μελλον με "ερωτησουλες"......ε?:lol::lol::lol:

Λιγότερο από ένας μήνας! Νεράκι θα περάσει!;)

Ήταν το πρώτο ταξίδι που έκανα οδικώς! Πολύ ευχαρίστως να απαντήσω στις απορίες σου όταν έρθει η ώρα!
Προς το παρόν Τοσκάνη για σένα :clap::clap::clap:
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
ok...giota.εσυ ξέρεις καλύτερα...παντως να γνωρίζεις για άλλη φορά οτι η avis κάνει κράτηση χωρις καμμια προκαταβολή..οποτε οτι και να σου συμβεί δεν χάνεις τίποτα..καλα να περασετε!
Και η Sixt επίσης. Νοίκιασα 1 Αυγούστου από Ρώμη και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.798
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom