καλοτάξιδοι και το 2009!

angel25

Member
Μηνύματα
56
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Σουδάν σου 'ρχομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλία - αμαζόνιος
ως νέο μέλος θα ήθελα να χαιρετήσω όλα τα μέλη της ελληνικής ταξιδιωτικής κοινότητας και να ευχηθώ καλά ταξίδια το 2009, και σε έμενα να μην με απαγάγουν στην υεμένη τον φεβρουάριο (αν πραγματοποιηθεί το ταξίδι ινσαλλάχ!). το 2008 ήταν καλή ταξιδιωτική χρονιά αφού κατόρθωσα να πραγματοποιήσω δύο όνειρα-προορισμούς: το ουζμπεκιστάν με τις πόλεις-κοσμήματα, σαμαρκάνδη και μπουχάρα, και το παρεξηγημένο ιράν του αχαμινετζάντ και του χομεϊνι με το πολυθρύλητο ισφαχάν και την ιστορική περσέπολη (που κατέκαψες τσόγλανε μεγαλέξανδρε!). συνταξιδιώτες είθε οι ουρανοί να είναι δικοί μας και το 2009 και οι αεροπορικές εταιρείες να καταργήσουν επιτέλους τους επίναυλους καυσίμων, αφού έπεσε η τιμή του πετρελαίου....ευτυχείτε!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχομαι το 2009 να πραγματοποιηθουν οι οποιοι ταξιδιωτικοι στοχοι σου.
Αν σε απαγαγουν πες τους οτι πρεπει να επιστρεψεις για να γραψεις ταξιδιωτικη ιστορια στο travelstories :cool:

Ποτε πηγες Μεξικο-Μπελιζ-Γουατεμαλα? Με γκρουπ ή ανεξαρτητα?
 

angel25

Member
Μηνύματα
56
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Σουδάν σου 'ρχομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλία - αμαζόνιος
μια απαγωγή με σώζει!

go2dbeach ευχαριστώ για τις ευχές σου. μεξικό - γουατεμάλα είχα πάει οργανωμένο άλλα έκανα πολλά έξτρα μόνος μου, όπως το μπελίζ που ήταν ταξίδι αστραπή απ' το κανκούν. βέβαια έμεινα μόνο ένα βράδυ στο μπελίζ σίτι (ολίγον παραγκούπολη) και την επομένη πήγα με μικρό ταχύπλοο στον αρχαιολογικό χώρο του λαμανάι μέσα στη ζούγκλα. γενικά στο μεξικό χρησιμοποίησα πολλές φορές τοπικά "κτελ" (που εμείς στην ελλάδα θα τα ζηλεύαμε). με ένα τέτοιο κτελ πολυτελείας "πετάχτηκα" από το μέξικο σίτι στο γκουαναχουάτο (μια απο τις ομορφότερες αποικιακές πόλεις του μεξικού). το μόνο που με βοήθησε πολύ είναι ότι διδάσκω ισπανικά οπότε δεν είχα πρόβλημα συνεννόησης.
υ.γ. ανταποδίδω τις ευχές σου για εκπλήρωση των ταξιδιωτικών σου ονείρων.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ειχα ακουσει κι εγω τα καλυτερα για τις συγκοινωνιες στο Μεξικο (πολυτελη και ανετοτατα λεωφορεια) αλλα προτιμω την ενοικιαση αυτοκινητου για μεγαλυτερη ελευθερια κινησεων.
Εγω κινηθηκα κυριως στην περιοχη του Γιουκαταν και απο κει στο Μπελιζ.

Πανεφορφες οι φωτο σου με τα αεροστατα στην Καππαδοκια :clap:
 

angel25

Member
Μηνύματα
56
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Σουδάν σου 'ρχομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλία - αμαζόνιος
ευχαριστώ go2dbeach διά το κοπλιμάν!

το κακό είναι ότι σωματικά κατέβηκα από το αερόστατο αλλά δυστυχώς πνευματικά παρέμεινα έκει πάνω (πήραν τα μυαλά μου αέρα!)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και το ταξιδι Κοστα Ρικα - Παναμα παλι οργανωμενο ηταν? Πηγες σε ενα ταξιδι και στα δυο?
Τι εικονες σου αφησε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.977
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom