καλως σας βρηκα παιδια!!!!

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Καλημέρα,
Στην Ισπανία σε ποιές περιοχές προγραμματίζεις να πας?
Τα τέλευταία χρόνια θέλω να παω και εγώ αλλα όλο κάτι συμβαίνει.
Ο Σεπτέμβριος είναι ο καλύτερος μήνας για να πας και από τιμές θα είναι καλά.
Τον Άυγουστο είναι απίστευτα ακριβά.
Εντός Ελλάδος που έχεις πάει? Κανένα νησάκι?
 

mak

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
καλησπερα vema!
σκεφτομαι να περασω απο βαρκελωνη και μαδριτη σιγουρα.θα ηθελα να δω ομως και την επαρχια της. δεν εχω οργανωθει ακομα καλα. ειμαι στη φαση που συλλεγω πληροφοριες....οσο για τις τιμες...και οκτωμβρη ακομα καλυτερα θα ηταν!!!
εντος ελλαδας εχω παει λακωνια, στη μανη, απ' οπου καταγομαι, και την συστηνω ανεπιφυλακτα για καποιον που αναζητα μερος για ησυχες και ηρεμες διακοπες το καλοκαιρι.επισης στην ορεινη γορτυνια, στην χαλκιδικη (κασσανδρα), λαμια (σπερχιαδα-μακρακομη), ευβοια κτλ...
απο νησια εχω παει κρητη, κεφαλλονια, ναξο, παρο, σαντορινη, αστυπαλαια και φετος θα παω σιφνο,σκιαθο και ισως σκοπελο.
εσυ για που σκεφτεσαι? βλεπω επομενο ταξιδι κυκλαδες. θα κανεις tour ή θα πας σε καποιο συγκεκριμενο νησι?
 

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
σκεφτομαι να περασω απο βαρκελωνη και μαδριτη σιγουρα.θα ηθελα να δω ομως και την επαρχια της.
Κι εγώ!!!!:D

Και σκέφτηκα ότι ο καλύτερος τρόπος για να δω την επαρχία είναι να πάω από Μαδρίτη στη Βαρκελώνη με τρένο. Χτες το άνοιξα το σχετικό τόπικ, φρέσκο-φρέσκο απ' το φούρνο...

http://www.travelstories.gr/showthread.php?t=1431
 

evi7

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Περσία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
καλημερα παιδια.;)βλεπω οτι λετε για ισπανια .προπερσι το καλοκαιρι εκανα αυτο το ταξιδι εγω και μια φιλη και ηταν τελεια!!!απο αθηνα για βαρκελωνη με iberia ,μειναμε 5 ημερες βαρκελωνη (με booking.com κλεισαμε τα ξενοδοχεια-πολυ φθηνα και πολυ καλα) ,μετα με τρενο για βαλενθια(γυρω στης 3-4 ωρες),μην χασετε τη βαλενθια -ειναι εκπληκτικη!3 μερες εκει ,μετα ξανα τρενο για μαδριτη (4-5 ωρες) ,για ενα βραδυ πηγαμε λα κορουνια και μια μονοημερη στο τολεδο και επιστρεψαμε απο μαδριτη στην αθηνα με κλεισμενα εισιτηρια.γυρω στις 18 ημερες ηταν το ταξιδι ,ολα τα δωματια κλεισμενα με booking και τα εισιτηρια οπως προανεφερα.πρεπει να μας πηγε εισιτηρια και διαμονη γυρω στα 1200 ευρω.αν θελετε καποια βοηφεια μιληστε.ευχομαι να περασετε τελεια!!οσο για πορτογαλια δεν γνωριζω αλλα φανταζομαι πως θα ειναι ευκολο να πατε . φιλια .
 

evi7

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Περσία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
α!vema εγω τον αυγοστο ειχα κανει αυτο το ταξιδι και ηταν πολυ φθηνα:roll:κοιταξε το ξανα
 

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Καλησπέρα,Mak
Πρόκεται να ταξιδέψω στην Σύρο για το 3ήμερο, 14-16 Ιουνίου.Άστα για αλλού ξεκίνησα(Ύδρα)και αλλού θα πάω τελικά.
Δυσκολέυτικα αρκετά να επιλέξω κάποιο από τα νησία....
Το γεγονός ότι δεν έχω δίπλωμα οδήγης είναι μεγάλο πρόβλημα.Έτσι αποφάσισα να έχω σαν έδρα τον μετακινήσεων μου την Ερμούπολη και ότι προλάβω θα δώ.
Στην Ελλάδα δεν έχω επισκεφτεί πολλές περιοχές.
Μόλις φέτος ξεκίνησα κάποια 2ήμερα κ 3ήμερα ταξίδια εκτός Αθηνών.
Στην Ισπανία και εγώ είχα προγραμματίσει τις μετακινήσεις μου με το τρένο.
Μπορείς να βρείς αμέτρητες πληροφορίες για την Ισπανία και εάν κλείσεις νωρίς ξενοδοχείο και εισιτήρια θα είναι οικονομικότερα.
Το σκεφτόμουνα και εγώ να το κανονίσω τον Σεπτέμβριο αλλά με προβλημάτισε λίγο το πρόβλημα με το νερό που έχουν.
 

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Καλησπέρα,evi7
Σε ζηλέυω που πήγες στην Ισπανία.Έχω αρχίσει να πιστέυω ότι δεν θα πάω ποτέ.Λες και είναι και κανένα μακρυνό ταξίδι.Πρόπερσι που έκανα έρευνα για το ταξίδι,θα μου κόστιζε 1500 ευρω για 10 ήμέρες.Το πρόγραμμα μου ήταν παρόμοιο με το δικό σου(ίδια αεροπορική εταιρεία και ξενοδοχείο από το booking).Μόνη διαφορά οι πόλεις λα κορούνια και τολέδο.Πόσο νωρίς είχες κλείσει? Γιατί εγώ είχα αυτές τις τιμές στα μέσα Ιουλίου.Είχα αργήσει αρκετά.Στεναχωρήθηκα αλλά όχι αρκετά για να μην πάω πουθενά.Πήγα 10 ήμερες στην Ολλανδία,και πέρασα super.
Εαν τελικά πάω φέτος-εαν και προγραμματίζω Αυστρία-θα ζητήσω την βοήθεια σου.
 

evi7

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Περσία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
γεια σου vema.ελπιζω να το πας αυτο το ταξιδι τελικα στην ισπανια γιατι ειναι τελεια!!οτι χρειαστεις εννοειτε πως ειμαι στη διαθεση σου. μπορεις να με ρωτησεις οτι θελεις αν μπορω να σε βοηθησω σε κατι.επισης να σου πω οτι τα εισιτηρια και τη διαμονη τα ειχα κλεισει ενα μηνα πριν και βρηκα αυτες τις τιμες.:p
 
Last edited by a moderator:

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Καλημέρα,evi7
Έχω αρχίσει να το ξανασκέφτομε το ταξίδι στην Ισπανία.Αν και προγραμμάτιζα Αστρία.
Μην μου μείνει απωθημένο...δεν κάνει.
Τέλος του μήνα πιστεύω θα ξέρω που θα πάω-λόγο επαγγελματικων προβλημάτων.Θα σε ενημερώσω.
 

Lebowski2112

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ινδία-Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Για σου Μαρία
Αναμενουμε ιστοριες κυρίως απο πορτογαλία
Καλωσήρθες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.368
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom