καποιο καλο εστιατοριο στην Αθηνα

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.549
Οι τιμές των thai restaurants στην Ελλάδα είναι επιεικώς ακριβές....δεν έχω δει αυτό του Κεραμεικού, αλλά ψυχολογικά έχω πρόβλημα να πληρώσω 15 Ευρώ για ένα pad thai...
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Οι τιμές των thai restaurants στην Ελλάδα είναι επιεικώς ακριβές....δεν έχω δει αυτό του Κεραμεικού, αλλά ψυχολογικά έχω πρόβλημα να πληρώσω 15 Ευρώ για ένα pad thai...
πηγαινε στην Μαρινα στην Τρουμπα. Γενικα, βαραει λιγο , αλλα pad thai και κοκκινο καρυ κοτοπουλο κατω απο 9 ευρω.
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
...αλλά ψυχολογικά έχω πρόβλημα να πληρώσω 15 Ευρώ για ένα pad thai...
Πες το ψεματα. Γενικα η και καλα "εξωτικη" κουζινα στη ψωροκωσταινα στοιχιζει ενα τσουβαλι λεφτα. Και ενταξει καποια shusi bar, τουλαχιστον λες οτι εφαγες φρεσκο ψαρι (αστρονομικα ακριβο, αλλα λεμε τωρα...), στα ρημαδια τα Κινεζικα / Ται κλπ που σε μια μεριδα εχει 50γρ κρεας, 1/3 καροτο και μμια χουφτα λαχανικα γιατι το χρεωνουν οσο κανει να φας στο Nobu Matsuhisa Beverly Hills? Δε λεω να εχουν τη ξεφτιλα τιμη που εχουν στην Ασια, αλλαμ ρε παιδι μου στις περισσοτερες ευρωπαικες χωρες τα τοπικα μαγαζακια γειτονιας, εχουν πολυ φτηνες τιμες. Εδω την εχουν δει καπως. Ας ελπισουμε οτι η κριση θα βαλει μυαλο σε καποιους.

ΥΓ. Στο ται στη Τρουμπα εχω παει. Πολυ καλο και σχετικα φτηνο σε σχεση με αλλα παρομοια. εστιατορια.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Κάνα καλό εστιατόριο στη Μιχαλακοπούλου στο ύψος μεγάρου μουσικής έχουμε;
Για κάτι παππούδες Ιταλούς που θέλω να στείλω.
Ευχαριστώ
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Fitziano εγώ προσωπικά δεν έχω πάει αλλά μου έχουν πει καλά λόγια για την Trattoria Vezene VEZENE βέβαια είναι τσιμπημένο... εκτός και θέλουν ελληνική κουζίνα οπότε θα σκεφτώ και αν μου έρθει κάτι θα κάνω update.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
εκτός και θέλουν ελληνική κουζίνα οπότε θα σκεφτώ και αν μου έρθει κάτι θα κάνω update.
αν υπάρχει και κάτι σε ελληνική κουζίνα θα το προτιμούσα
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Κάνα καλό εστιατόριο στη Μιχαλακοπούλου στο ύψος μεγάρου μουσικής έχουμε;
Για κάτι παππούδες Ιταλούς που θέλω να στείλω.
Ευχαριστώ
Ο Βλασσης ειναι στη Μιχαλακοπουλου με ελληνικη κουζινα .
Βλάσση - Εστιατόρια | γαστρονόμος online
Αλλα και το Αλατσι δεν ειναι κακη ιδεα ( αρχες Μιχαλακοπουλου , κατω απο το Delice apartments )
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
ε τότε ας πάνε στο Βλάσση...Αλάτσι υπερεκτιμημένο πλέον με πολλούς ερασιτεχνισμούς στο φαγητό που δεν δικαιολογούνται ούτε από τη φήμη ούτε από τις τιμές.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Και εμείς στην εταιρεία, για έξοδο με ξένους στη συγκεκριμένη περιοχή, το Βλάσση προτιμάμε. Και σε πιο σπάνιες περιπτώσεις το Αλάτσι.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Συμφωνω με τις κριτικες για το Αλατσι !!!
Του εχω δωσει 2 φορες την ευκαιρια να με πεισει οτι εχει καλο φαγητο.
Την πρωτη φορα , μεσα στα 10 πιατα μονο τα 2 ηταν καλα
Τη δευτερη φορα με νευριασαν τοσο πολυ!! Ηταν ολα λυσσα, ο χωρος εξω μεσα στην τσιγαριλα, το κρασι ζεστο και ο λογαριασμος .....λυσσα μαζι με τα πιατα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.989
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom