ΗΠΑ καταρράκτες Νιαγάρα..

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
με δελτα θα πεταξω απο αθηνα για νεα υορκη κ τωρα ψαχνομαι για το πως θα παω απο νεα υορκη νιαγαρα.. σκεφτομαι να παω με λεοφωρειο μεχρι εκει ταξιδευοντας ολο το βραδυ για να κερδισω χρονο. εκτος αν παω με τρενο μεχρι τα αμερικανικα συνορα κ απο εκει παρω αλλο λεοφωρειο για να με μεταφερει στην καναδικη πλευρα του καταρρακτη. δεν ξερω καθολου..
Το ταξιδι με το τρενο διαρκει 9 ωρες και η τιμη ειναι περιπου ιδια με ενα αεροπορικο...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
με δελτα θα πεταξω απο αθηνα για νεα υορκη κ τωρα ψαχνομαι για το πως θα παω απο νεα υορκη νιαγαρα.. σκεφτομαι να παω με λεοφωρειο μεχρι εκει ταξιδευοντας ολο το βραδυ για να κερδισω χρονο. εκτος αν παω με τρενο μεχρι τα αμερικανικα συνορα κ απο εκει παρω αλλο λεοφωρειο για να με μεταφερει στην καναδικη πλευρα του καταρρακτη. δεν ξερω καθολου..
Απο Αθήνα οκ είναι, δεν ακυρώνεται, προφανώς η ευαγγελία κατάλαβε οι πτήσέις εντός ΗΠΑ.
Ψάξε λίγο τις πτήσεις, εμάς ήταν γύρω στα 150$ μετ'επιστροφής, δεν υπήρχε θέμα να πάρουμε λεωφορείο.
Όπως είπαμε, δε χρειάζεται λεωφορείο για να περάσεις απο τη μία πλευρά στην άλλη, μιά γέφυρα είναι, δείχνεις έγγραφα και περνάς.

Το ταξιδι με το τρενο διαρκει 9 ωρες και η τιμη ειναι περιπου ιδια με ενα αεροπορικο...
Να τα! 9 ώρες να πάει μόνο, ε; Φαντάσου 18+ ώρες απο το ταξίδι σου χαμένες...

Βέβαια, στα αεροπορικά, πρέπει να υπολογίσεις και το κόστος του ταξί απο ξενοδοχείο-αεροδρόμιο και το αντίθετο... εξαρτάται και απο το πόσα άτομα είστε.

Α και για την πτήση NY-BUFFALO, μην ψάχνεις μόνο JFK, νομίζω οι περισσότερες γίνονται απο το LGA (αν είναι έτσι ο κωδικός).
 

zwoula

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
σας ευχαριστω πολυ ολους για την ανταποκριση σας στην ερωτηση μου!!! που θα παει.. θα την βρω την ακρη..!!!!
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Και εγώ το ίδιο ακριβώς τουρ θέλω να κάνω.Σκέφτομαι Αθήνα -Νέα Υόρκη και επιστροφή από Τορόντο.Στο Τορόντο από Νέα Υόρκη ,με στάση εννοείται στους καταρράκτες, προσανατολίζομαι να πάω με αυτοκίνητο ώστε να δω και τη διαδρομή,να βγω και σε κάποια επαρχία πηγαίνοντας.
Αξίζει όμως?τι λέτε εσείς που έχετε κάνει κάτι αντίστοιχο?
Διαβάζοντας το πρόγραμμα των ταξιδιωτικών γραφείων αυτό κάνουν και από εκεί παίρνω ιδέες ώστε να σχηματίσω το πρόγραμμα του κάθε ταξιδιού μου.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Και εγώ το ίδιο ακριβώς τουρ θέλω να κάνω.Σκέφτομαι Αθήνα -Νέα Υόρκη και επιστροφή από Τορόντο.Στο Τορόντο από Νέα Υόρκη ,με στάση εννοείται στους καταρράκτες, προσανατολίζομαι να πάω με αυτοκίνητο ώστε να δω και τη διαδρομή,να βγω και σε κάποια επαρχία πηγαίνοντας.
Αξίζει όμως?τι λέτε εσείς που έχετε κάνει κάτι αντίστοιχο?
Διαβάζοντας το πρόγραμμα των ταξιδιωτικών γραφείων αυτό κάνουν και από εκεί παίρνω ιδέες ώστε να σχηματίσω το πρόγραμμα του κάθε ταξιδιού μου.
Και το αμάξι αν θα είναι ενοικιαζόμενο, που θα το αφήσεις;
Γνωρίζεις φαντάζομαι ότι το κόστος ανεβαίνει υπερβολικά όταν το σημείο παράδοσης του αυτοκινήτου είναι άλλο απο το σημείο παραλαβής, ε;

Τι σε ενδιαφέρει η επαρχία όταν θα έχεις προηγουμένως δεί τη ΝΥ? :shock:
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Στο Ορλάντο πριν ένα έτος νοίκιασα αμάξι και το παρέδωσα στο Μαιάμι χωρίς ιδιαίτερη χρέωση,αν είχε λίγο παραπάνω κόστος και δεν το θυμάμαι σίγουρα δεν ήταν απαγορευτικό.
Όσο για την διαδρομή πήγαμε οδικώς από Ορλάντο στο KENEDY SPACE CENTER
στον Άγιο Αυγουστίνο και στο Μαιάμι και είχε την δική της ομορφιά ,Αμερικανική επαρχία βγαλμένη μέσα από τις ταινίες.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Στο Ορλάντο πριν ένα έτος νοίκιασα αμάξι και το παρέδωσα στο Μαιάμι χωρίς ιδιαίτερη χρέωση,αν είχε λίγο παραπάνω κόστος και δεν το θυμάμαι σίγουρα δεν ήταν απαγορευτικό.
Όσο για την διαδρομή πήγαμε οδικώς από Ορλάντο στο KENEDY SPACE CENTER
στον Άγιο Αυγουστίνο και στο Μαιάμι και είχε την δική της ομορφιά ,Αμερικανική επαρχία βγαλμένη μέσα από τις ταινίες.
Ε, αν σου άρεσε τόσο και ιδίως αν έχεις τον χρόνο, κάν'το, δε χρειάζεται ερώτημα! ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευαγγελια said:
Βοηθεια σου τοτε... Τι να σου πω η εταιρεια στις εσωτερικες πτησεις ειναι λιγο καλυτερη απο Κτελ στην Ινδια...
Ακυρωνουν πτησεις για πλακα, δεν υπαρχει συννενοηση ...
Να εχεις το νου σου παντως
μην τρομοκρατεις χωρις κανενα στοιχειο. η εταιρεια κολοσσος πρωτευει αναμεσα σε ολες τις μεγαλες αμερικανικες, με θεση στο τοπ3 σε ολες.τις κατηγοριες...το ποιος ακυρωνει ευκολα το βρισκεις με μια απλη αναζητηση
http://www.bts.gov/press_releases/2012/dot040_12/html/dot040_12.html
http://online.wsj.com/article/SB10001424052970204331304577140740389194590.html
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Samion said:
μην τρομοκρατεις χωρις κανενα στοιχειο. η εταιρεια κολοσσος πρωτευει αναμεσα σε ολες τις μεγαλες αμερικανικες, με θεση στο τοπ3 σε ολες.τις κατηγοριες...το ποιος ακυρωνει ευκολα το βρισκεις με μια απλη αναζητηση
http://www.bts.gov/press_releases/2012/dot040_12/html/dot040_12.html
http://online.wsj.com/article/SB10001424052970204331304577140740389194590.html
Άτιμο 0,2 % !!!!!!!!
 

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
ξερει κανεις ποση ωρα ειναι οι καταρακτες απο το τοροντο?
επισης ποσο εχει το αεροπορικο νεα υορκη-τοροντο?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μην τρομοκρατεις χωρις κανενα στοιχειο. η εταιρεια κολοσσος πρωτευει αναμεσα σε ολες τις μεγαλες αμερικανικες, με θεση στο τοπ3 σε ολες.τις κατηγοριες...το ποιος ακυρωνει ευκολα το βρισκεις με μια απλη αναζητηση
RITA | BTS | Airline On-Time Performance, Cancellation Rate in February Improve from Last Year; Mishandled Baggage Rate at All-Time Low
The Leader in Lost Bags, Canceled Flights - WSJ.com
Τι εννοεις "τρομοκρατω" ? Χωρις κανενα στοιχειο , οταν μπροστα μου ακυρωναν τη μια πτηση μετα την αλλη , οταν καποιες ειχαν καθυστερηση μεγαλυτερη των 4 ωρων χωρις να μας εξηγουν το λογο ......
Τι με νοιαζει αν ειναι κολοσσος ???
Εσενα τι σε κοπτει? Επειδη ειναι μελος της Skyteam ????? Αν ηταν με τη star alliance μονος σου θα την ειχες ξεσκισει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom