κερκυρα - ζακυνθος πλοιο

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
τι δρομολογια υπαρχουν για εκδρομη απο το ενα νησι στο αλλο?
δε βρηκα τπτ
περιεργο!!
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Υπαρχους καποια Ιταλικα πλοια που κανουν δρομολογιο Μπριντεζι - Κερκυρα - Κεφαλονια - Ζακυνθο αλλα εχω την εντυπωση πως δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν για εσωτερικες συνδεσεις. Δεν μπορεις δηλαδη να βγαλεις εισιτηριο Κερκυρα - Ζακυνθο. Θα το επιβεβαιωσω κ αυριο κ θα επανελθω. Νομιζω πως εχει η sky express δρομολογιο μεσω Πρεβεζας κ Κεφαλονιας
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Περίεργο θα ήταν να υπάρχει αυτό το δρομολόγιο. Πέρνα με το φέρι στην Ήπειρο και πάρε ξανά το φέρι στην Κυλλήνη. Δε σου κάνει;
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
Περίεργο θα ήταν να υπάρχει αυτό το δρομολόγιο. Πέρνα με το φέρι στην Ήπειρο και πάρε ξανά το φέρι στην Κυλλήνη. Δε σου κάνει;

για μονοημερη ή διημερη εκδρομη και επιστροφη στην κερκυρα οχι,δε μου κανει
ουτε οικονομικα ουτε απο αποψη χρονου
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

georgia2018

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
για μονοημερη ή διημερη εκδρομη και επιστροφη στην κερκυρα οχι,δε μου κανει
ουτε οικονομικα ουτε απο αποψη χρονου
Μονοήμερη Ζάκυνθος Κέρκυρα; Αδύνατον, κοιτάξτε καλύτερα το χάρτη... η απόσταση είναι μεγάλη (άργησα αλλά τώρα το είδα).
Πάντως από φέτος 2018 και για την καλοκαιρινή περίοδο υπάρχει ακτοπλοϊκή σύνδεση όλων των Ιονίων νησιών. Το πλοίο ξεκινά την μια μέρα από Ζάκυνθο, το πρωί και καταλήγει το απόγευμα στην Κέρκυρα. Την επόμενη μέρα κάνει το αντίθετο δρομολόγιο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
από φέτος 2018 και για την καλοκαιρινή περίοδο υπάρχει ακτοπλοϊκή σύνδεση όλων των Ιονίων νησιών. .
Οχι ολων. Λείπει ενα απο αυτα με Δήμους..
Το 17χρονο πλοιο hi speed, των εξωπραγματικων 15 μιλιων/ωρα, σκανδαλο της εξωφρενικης επιδοτησης, των 18000Ε περιπου ανα δρομολογιο, παει καλα παντως. Στις 20/8 που χαλασε κ επεστρεψε στο Κορφου ειχε 24 ολοκληρους επιβατες. Να πληρωσετε εγκαιρα τους φορους σας για να πληρωθουν τα εκατομμυριακια κ του χρονου.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom