λας βεγκασ-νεα υορκη. πρεπει να προσθεσω κ κατι αλλο?

yperastiko

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
γεια σας τραβελστοριτες!
αν ολα πανε καλα σχεδιαζουμε γαμηλιο μεσα σεπτεμβριου για αμερικη. μας εχει τραβησει η γκλαμουρια του λας βεγκας κ της νεας υορκης.
μιας και θα κανουμε το υπερατλαντικο υπαρχει καποια πολη που κατα τη γνωμη σας ειναι must και ειναι κριμα να μην παμε?
οπως εχουμε σχεδιασει το ταξιδι μας 15 ημερων μπορουμε να χωρεσουμε αλλη μια πολη (αεροπορικως) για 3-4 μερες.
δεν εχουμε την πολυτελεια λογο χρονου ομως π.χ. να αφιερωσουμε μια βδομαδα για καλιφορνια.
τι λετε για σικαγο?
επισης εχω προσεξει οτι τα ξενοδοχεια στη νεα υορκη ειναι πιο ακριβα σεπτεμβρη παρα αυγουστο. αυτος ειναι ο κανονας?
σας ευχαριστω!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
νομίζω ότι αν αφιερώσεις 5-6 μέρες για Λας βέγκας οι 9-10 που σου περισσεύουν αρκούν για να κάνεις και μια βόλτα προς washington or boston απο ΝΥ ... μη πολυφορτώνεται τα προγράμματα σας, εκτός από τα αξειοθέατα κάντε και πράγματα εκτός προγράμματος χωθείτε μέσα στον κόσμο καθίστε σε πολλά καφε και χαζέψτε γενικώς όσο μπορείτε περισσότερο.... καλό ταξίδι
 

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
λας βεγκας ειναι για 2-3 μερες το πολυ, εγω πιστευω Σαν Φρανσισκο ειναι must. Και επισης εαν πας Λας Βεγκας επιβαλλεται εκδρομη στο Γκραντ Κανυον.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
αν πεις να επισκεφτείς τα χλιδάτα ξενοδοχεία, το φοβερό εμπορικό κέντρο, να χαλαρώσεις και λίγο στο καζίνο (όχι πολύ λίγο είπαμε) και να πας και την εκδρομούλα στο γ.κ. τότε 2 μέρες δε φτάνουν με τίποτα, 3 μέρες? χμμμμ κάντες 4 να είσαι μεσα, δε θέλουμε να κάνουμε αγώνα δρόμου.... Καλιφόρνια είπε το παιδί δε θέλει, μάλλον θα πάει άλλη φορά....;)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
mchrisober said:
λας βεγκας ειναι για 2-3 μερες το πολυ, εγω πιστευω Σαν Φρανσισκο ειναι must. Και επισης εαν πας Λας Βεγκας επιβαλλεται εκδρομη στο Γκραντ Κανυον.
Εμένα πάντως μια ολόκληρη εβδομάδα δεν μου έφτασε και είμαι άνθρωπος που δεν εχω τζογάρει ουτε σεντς.
Θεωρώ πως τρεις μέρες είναι λίγες κ δε θα προλάβουν να νιώσουν τον παλμό της πόλης.
Από την άλλη το Σαν Φρανσίσκο είναι όντως εξαιρετική επιλογή.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
να την ακούς τη φένια ξέρει να περνάει καλά.. οπότε μάλλον πας σε πλάνο απο ΝΥ αν θες καμμιά εκδρομούλα..
 

yperastiko

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
παιδια εσεις που επισκεφτηκατε san francisco, las vegas και new york θα εκτιμουσα πολυ αν μου λεγατε σε ποια ξενοδοχεια μεινατε και τα σχολια σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.015
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom