Ηνωμένο Βασίλειο Τσεχική Δημοκρατία λονδίνο ή πράγα (προτάσεις)

burtonitsa

Member
Μηνύματα
102
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
χαχαχαχα δεν παιζεστε....τωρα με μπερδέψατε περισσότερο. τι με τις φίλες μου τι με το αγόρι μου το ίδιο περνάμε. Βολτάρουμε βγαίνουμε για τις μπύρες μας κάνουμε πολλές βόλτες. Πιο πολύ είναι ένα ταξίδι επανένωσης γιατί η καθεμία μας μένει σε διαφορετική πόλη και θέλουμε να πάμε ένα τετραήμερο να κάνουμε τις βόλτες μας. Σίγουρα το οικονομικό παίζει ρόλο. Επειδή όμως διαλέξαμε χειμερινο΄τς μήνες θα ήθελα να μάθω σε ποια πόλη θα το δαγκώσουμε περισσότερο. Όσο πιο λίγο κρύο τόσο περισσότερο ευχαριστιέμαι την βόλτα μου
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Πέρα από το γεγονός ότι σύγκριση Λονδίνου-Πράγας δεν υφίσταται εννοείται ότι η Πράγα είναι πολύ πιο κρύα πόλη από το Λονδίνο το χειμώνα. Υπάρχουν πάντως και άλλοι προορισμοί που μπορείτε να ψάξετε και σχετικά οικονομικοί. Απορώ από που κι ως που έχεις κολλήσει με Λονδίνο ή Πράγα αποκλειστικά.
 

burtonitsa

Member
Μηνύματα
102
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
δυστυχώς δεν είμαι εγώ που κόλλησα. Ταξίδι να ναι και όπου να είναι. Απλά η μία δεν θέλει ι ταλία η άλλη γερμανία. βρήκα πιο οικονομικούς προορισμούς σε βαλκανικές χώρες. Ούτε εκεί ήθελαν. και καταλήξανε σε Πράγα και Λονδίνο. Και ο κλήρος της τελικής απόφασης πέφτει σε εμένα για να συλλέξω πληροφορίες. Και επειδή πολλοί έχετε ταξιδέψει σε αυτές τις πόλεις ζητάω να με βοηθήσετε στην απόφαση μου :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τα μηνύματα αντιπαράθεσης διαγράφηκαν. Έχουμε τα Travel Wars που μπορείτε να πάτε να βγάλετε τα μάτια σας :D

Συνέχεια on topic.
 

burtonitsa

Member
Μηνύματα
102
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
για ένα 4 ήμερο ποια πολη βλέπεις πιο ευκολα. να το ευχαριστηθούμε κιόλας. και να βγούμε και να θαυμάσουμε.

Ποιά είναι αυτή που δε θέλει Ιταλία;;; :eek:
άστα να πάνε δεν καταλαβαίνω πως δεν θέλει. Ήταν ευκαιρία να δω επιτέλους την Ρώμη.
 

burtonitsa

Member
Μηνύματα
102
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Κωνσταντινούπολη. Και οικονομικός προορισμός και φοβερή πόλη και όχι τρομερό κρύο το χειμώνα.

πήγαμε το 2010.. :). για να πώ την αλήθεια εγώ θα ήθελα εδιμβούργο, όμως θα έπρεπε να πετάξουμε από αθήνα και είναι μεγάλη ταλαιπωρία. Απλά το Λονδίνο το βλέπεις σε ένα 4ήμερο; Η πράγα είναι μικρότερη και την γυρνάς πιο εύκολα.... ΑΑΑΑΑ μπερδεύτηκα θα τα βροντήξω όλα κάτω και θα φύγω (όπως λέει και το τραγούδι)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν είναι θέμα να βλέπεις ολόκληρο κάτι, το Λονδίνο και 20 μέρες να πας πάλι δε το βλέπεις ολόκληρο.

Πράγα πήγα μία φορά, εντάξει ωραία ήταν, αλλά δε θα ξαναπάω, ότι είχε να δώσει το έδωσε. Λονδίνο δε μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να λέει ποτέ "το έχω δει, δεν ξαναπάω".

Το ότι στην Πράγα ακούς συνέχεια ελληνικά (και ελληνική μπουζουκομουσική να βγαινει από τα μαγαζιά με σουβενίρ) είναι πραγματικά λόγος να σε απωθήσει και όχι βέβαια να σε τραβήξει να πας.
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
πήγαμε το 2010.. :). για να πώ την αλήθεια εγώ θα ήθελα εδιμβούργο, όμως θα έπρεπε να πετάξουμε από αθήνα και είναι μεγάλη ταλαιπωρία. Απλά το Λονδίνο το βλέπεις σε ένα 4ήμερο; Η πράγα είναι μικρότερη και την γυρνάς πιο εύκολα.... ΑΑΑΑΑ μπερδεύτηκα θα τα βροντήξω όλα κάτω και θα φύγω (όπως λέει και το τραγούδι)
Αφου σου αρέσουν τα ταξίδια κάποια στιγμή θα πας και στα 2 μέρη, οπότε μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Το θέμα είναι τι θέλετε να δείτε. Μια μικρή γραφική πόλη ή μια μητρόπολη; Στο Λονδίνο σε 4 μέρες θα προλάβεις να δεις αρκετά, αλλά Λονδίνο είναι αυτό...και 10 να καθόσουν πάλι δεν θα τα έβλεπες όλα. Τα βασικά πάντως θα τα δείτε. Αρα παίρνεις μια καλή γεύση και αν σου αρέσει ξαναπας (που θα ξαναπας)! Την Πράγα σε 4 μέρες θα την δείτε πιο ξεκούραστα. Το οτι σε πολλά σημεία είναι εμπορευματοποιημένη είναι γεγονός, αλλά με λίγη θετική διάθεση το παραβλέπεις και στρέφεις την προσοχή σου εκεί που αξίζει. Οπότε ο,τι και να σου πούμε εμείς, το βασικό κριτήριο θα είναι η διάθεση σας ως παρέα για το πώς θέλετε να περάσετε αυτές τις μέρες .
 

burtonitsa

Member
Μηνύματα
102
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Λοιπόν μάλλον θα καταλήξουμε Πράγα για να τα δούμε όλα. και για πιο οικονομικό και γιατί το Λονδίνο θα ήθελα να το δώ και περισσότερες μέρες και να το γυρίσω αρκετά. Όπως είπε και ο φίλος gatath αν σου αρέσουν τα ταξίδια κάποια στιγμή θα πάω και στα 2. Και ελπίζω στο Λονδίνο με περισσότερα λεφτά και αρκετές μέρες. Πιστέυω 4 διανυκτερεύσεις μας φτάνουν στην Πράγα. Δεν ανησυχώ για κιτς τουριστικές ατραξιόν. Έχω το πείσμα όταν πάω σε μια ξένη πόλη να προσπαθήσω να την ζήσω όσο πιο μη τουριστικά γίνεται. Όλο και κάτι θα ξετρυπώσω....Είναι κάτι σαν ταξίδι reunion με τις φίλες μου οπότε φαντάζομαι θα θέλουμε περισσότερο χρόνο για εμάς :grouphug: (ελπίζω να μην αλλάξω γρήγορα γνώμη)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom