λουτρα ποζαρ η' αγιο αθανασιο;

chris7

Member
Μηνύματα
3.101
Likes
23.968
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πάντως από Ελλάδα υπάρχουν πολύ καλύτερες ορεινές επιλογές από τον Π. Άγιο Αθανάσιο. Πχ Ζαγοροχώρια, Πήλιο πιο αυθεντικά χωριά, πιο καλαίσθητοι χώροι διασκέδασης και εστίασης περισσότερη ηρεμία και σεβασμός στο περιβάλλον. Ακόμα και το Νυμφαίο που δεν έχει καμία αυθεντικότητα, αφού απλά αναπαλαιώθηκαν ερείπια και δεν έχει πραγματική χωριάτικη ζωή, είναι χίλιες φορές προτιμότερο, πιο καθαρό, πιο ήσυχο, πιο πολιτισμένο.
Η ερώτηση είναι συγκεκριμένη: λουτρα ποζαρ η' αγιο αθανασιο;
 

jupiter

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Μια ερώτηση: στα Λουτρά, λουτρακι κλπ εχει καθόλου ζωη το βραδυ; Και δεν εννοω μπουζούκια κλαμπ και τέτοια, εννοω κανένα μπαράκι, ενα μέρος να πιεις ενα ποτό;
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Εχω πάει κανα δυο-τρεις φορές και στα δυο (χωρίς να μείνω) νομίζω πως θα έμενα στο παλαιό Αγιο Αθανάσιο. Με όλα τα θετικά και αρνητικά που έγραψαν παραπάνω.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Μια ερώτηση: στα Λουτρά, λουτρακι κλπ εχει καθόλου ζωη το βραδυ; Και δεν εννοω μπουζούκια κλαμπ και τέτοια, εννοω κανένα μπαράκι, ενα μέρος να πιεις ενα ποτό;
έχει το μπαρ Πόθος που είναι πολύ ωραίο, επίσης η Αριδαία είναι στα 10 λεπτα που έχει αρκετά καφε και μπαράκια..
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
364
Likes
1.199
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Φιλε jupiter,η προταση μου περιληπτικα
Αν εισαι φυσιολατρης και πατε απο το πρωι στην περιοχη
1 μερα.περιηγηση στο φαραγγι του Ποζαρ,στο σπηλαιο κι αν ειστε "του αθληματος" ανεβαινετε περπατωντας στην κορυφη (δρομακι δεξια απο το σπηλαιο),
Εναλλακτικα εφοσον εχετε χρονο μια εκδρομη δυτικα για Εξαπλατανο,οπου η αγρια ομορφια της περιοχης,αξιζει να την περιηγηθειτε.Διαμονη Ποζαρ-Λουτρακι (οπου η διανυκτερευση ειναι φθηνη,οπως και η διατροφη)
2μερα Προς Αγ.Αθανασιο.Περιηγηση στις παραλιμνιες ακτες της ομορφης λιμνης Βεγοριτιδας και στην συνεχεια Αγ.Αθανασιο,για περιηγηση στο χωριο και μεσημεριανο.Μπορειτε να μεινετε για καφε και διασκεδαση στα μαγαζια του Αγ.Αθανασιου (εχει μπαρακια κλπ),αλλα θεωρω οτι η διανυκτερευση πρεπει να ειναι παλι Ποζαρ-Λουτρακι,αν και η αποσταση ειναι κοντα στα 70χιλ
3μερα.Επισκεψη στο γραφικο χωριο της Ορμα,ισως και μεσημεριανο εκαι και στην συνεχεια ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΕ Εδεσσα (ειναι 52 χιλ. απο Λουτρακι) για επισκεψη στους καταρρακτες,ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΠΟΛΗ διπλα στους καταρρακτες,οπου μπορειτε να φατε η να πιειτε τον καφε σας,πριν αναχωρησετε.
Ελπιζω νσ βοηθησα στον καταρτισμο του 3μερου,που θεωρω οτι αξιζει να πραγματοποιησετε στις περιοχες αυτες
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.109
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom