μεταναστευση στη κοστα-ρικα

petaloudas

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
γεια σας το ονομα μου ειναι ανδρεας το nick name αφορα το hobby μου,ασχολουμε με την εκτροφη πεταλουδων εδω και αρκετα χρονια.λογο αυτης μου της απασχολησης ανακαλυψα καποια sites που αφορουν τη χωρα της κοστα-ρικα μιας και εκει κανουν εξαγωγη μεγαλο αριθμο πεταλουδων και νομιζω οτι ειναι το τριτο εξαγωγιμο προιον τους μετα το καφε και τις μπανανες.επειδη διαβασα πολυ θετικα πραγματα για τη χωρα αυτη για το πολιτικο συστημα τους για τους ανθρωπους της μου εχει καρφωθει η ιδεα να παω και να συνεχισω τη ζωη μου εκει,μιας και η πατριδα που αγαπω κανει τα παντα για να με διωξει καθημερινα.εχω οικογενεια και σιγουρα ειναι μεγαλη η αποφαση.θα παρακαλουσα τον οποιονδηποτε να μου δωσει πληροφοριες για τη χωρα αυτη,απο απλες ταξιδιωτικες εως πιο βαθυτερα κοινωνικες και επαγγελματικες.θα με βοηθησετε πολυ.γραψτε εδω αλλα και επικοινωνηστε αν θελετε στο τηλ **********.ευχαριστω
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
:welcome2: Καλως ηρθες στη παρεα μας.....πολυ ενδιαφερον το χομπι σου....μπραβο !!!!!!:clap::clap:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλά με κούφανες!!!!!!!!!!
βρε τι περιπτωσάρα εισαι εσύ...
άσε που έτσι που πάνε τα πράγματα ειναι καιρός να μεταναστεύσομε ομαδικώς απο αυτό που λέγεται ελλάδα.......
πρέπει να βρώ και γώ κατι να εκτρέφω και να την κάνω όσο μακρυά γίνεται!!!!!:rolleyes:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πολυ cool τυπο σε βρισκω!
Καλως ορισες!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Kαι μενα με εντυπωσιαζει η αποφαση σου και η ειδικοτητα σου!!!!
Ολοι αγαπαμε την Ελλαδα αλλα....ετσι οπως την κανανε ειναι για κλαματα.

Ευχομαι να πετυχεις το στοχο σου και να βρεις τις πληροφοριες που θες.
Αμα χρειαστεις βοηθο στειλε μου πμ.

Πολλες πεταλουδες ειχα δει στο δελτα του Μεκονγκ αλλα φανταζομαι στην Κοστα Ρικα θαχει πολυ περισσοτερες.

Καλη τυχη Πεταλουδα.:p
 

daskalitsa

Member
Μηνύματα
35
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αχ, πότε με το καλό;
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού εκτός Ευρώπης
Καλώς τον! Τη μετανάστευση την έχω σκεφτεί κι εγώ. Αλλά πού;

Αυτό με τις πεταλούδες δεν το κατάλαβα, γιατί τις εκτρέφεις; Που τις πουλάς;

Εμένα πάντως σήμερα ο άντρας μου έφερε σπίτι ενημερωτικά για εκτροφή σαλιγκαριών!!! Μ'άρεσε σαν ιδέα......πρέπει να εξασφαλίσουμε πρώτα αγοραστές, όμως...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Μου φαινεται ειμαστε ολοι για να "την κανουμε"απο εδω ετσι οπως καταντησανε την Ελλαδιτσα μας!!!:(:(
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Μπραβο!!!!!!!!Με εντυπωσιασες παρα πολυ.Και το δικο μου το μυαλο τα τελευταια χρονια προς τα εκει προσανατολιζεται.
Μακαρι να σου ερθουν ολα βολικα και να το πραγματοποιησεις!
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
κοστα ρικα ε?
κοστα ρικα ...κοστα ρικα
εκει θα τα χαλασουμε ?
λοιπον ....κατ'αρχας θα χρειαστεις ενα ατομο να στις καταμετρα
βιογραφικα που στελνουμε ....?
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Αν συνεχισουμε ετσι, μας βλεπω σε 1-2 χρονια να κανουμε το επομενο travelstories meeting στο Μεξικο - για να μπορεσει να ελθει ο Def απο ΝΥ και ο Yorgos απο Αβανα - αφου ολοι θα ειμαστε κατα λατινικη αμερικη μερια, ειτε εκτρεφοντας πεταλουδες, ειτε λαμα, ειτε ταραντουλες, ειτε ανακοντα, ... κατι τελος παντων. Φοινικες, μπανανες και θαλασσα να εχει και μακρυα απο αρχιμ@#$%κες πολιτικους.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αν συνεχισουμε ετσι, μας βλεπω σε 1-2 χρονια να κανουμε το επομενο travelstories meeting στο Μεξικο - για να μπορεσει να ελθει ο Def απο ΝΥ και ο Yorgos απο Αβανα - αφου ολοι θα ειμαστε κατα λατινικη αμερικη μερια, ειτε εκτρεφοντας πεταλουδες, ειτε λαμα, ειτε ταραντουλες, ειτε ανακοντα, ... κατι τελος παντων. Φοινικες, μπανανες και θαλασσα να εχει και μακρυα απο αρχιμ@#$%κες πολιτικους.
:haha::haha::haha::haha: :bleh:
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Καλώς όρισες!
Σου εύχομαι να μπορέσεις να πραγματοποιήσεις το σχέδιο σου που λες και περιγράφεις αναλυτικά και φωναχτά:clap: γιατί όπως καταλαβαίνεις απο τις απαντήσεις που έχεις πάρει, πολλοί απο εμάς σκεφτόμαστε την ίδια λύση: μετανάστευση σε όποιο σημείο του κόσμου μπορεί ο καθένας να περάσει καλά και να ασχοληθεί με κάτι που τον ευχαριστεί απο το να μένει εδώ και να υπομένει μία κατάσταση που οσο πάει θα χειροτερεύει...
Κι εγω μαζί, εννοείται...ήδη ψάχνομαι σοβαρά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom