με την Air One για Πίζα

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
και εμεις 23!χιχι!βολεψε πολλους αυτη η ημερομηνια!

οχι δεν βαλαμε βαλιτσα..κοιτα, τα κλεινει το αλλο ατομο..και μαλλον ακουσα λαθος 70...μπορει να ειναι 60...


(60 βγηκε τελικα:)κοψοχρονιαααα;) )

23/9 τραβελστορικη συναντηση στο ελ.Βενιζελος για Πιζα:clap:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Γι'αυτό ακρίβυνε το εισιτήριο εκείνη τη μέρα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.317
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γι'αυτό ακρίβυνε το εισιτήριο εκείνη τη μέρα
καθόλου. βλέπω τώρα (17.50) ότι έχει άλλο 1 στις 23/9 με 30 Ε.μη ρίχνεις λάσπη..:haha: ένα φόρουμ κλεινουμε όλοι και ακόμα να ξεπουλήσει τα 10ρικα..
...για 21 κλπ αρκετά ακόμα.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σαμιον να κλεισω ξενοδοχειο Πιζα ή Λουκα?Απ οτι ξερω δεν απεχουν πολυ...εχεις καμια αλλη προταση?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.317
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σαμιον να κλεισω ξενοδοχειο Πιζα ή Λουκα?Απ οτι ξερω δεν απεχουν πολυ...εχεις καμια αλλη προταση?
εγώ Φλωρεντία θα πάω και Φλωρεντία θα πήγαινα. στα υπόψη και το λεωφορείο της terravision απευθείας από το αεροδρομιο της Pisa για το σταθμό στη Φλωρεντία.
αν όμως έχεις πάει και θέλεις κάτι άλλο μάλλον Πίζα. αν και έχουν τον ίδιο πληθυσμό η Πίζα έχει άλλον αέρα, πιο κοσμοπολίτικο. από την άλλη η Λούκα είναι απείρως πιο ατμοσφαιρική, άρα ιδανική για ζευγάρια, ρομανς κλπ. δύσκολα μου βάζεις, τι να πω..υπάρχει και η επιλογή ΙΧ κ να χαθείτε στην Τοσκάνη..πολλές επιλογές. σε "μπελάδες" μας έβαλε η air one..δεν θα είμαι μαζί σας, έκλεισα αρκετά νωριτερα. έκλεισα 4 σε φίλους όμως. κανονίστε τη συνάντηση στο Ελβελ..
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
εγώ Φλωρεντία θα πάω και Φλωρεντία θα πήγαινα. στα υπόψη και το λεωφορείο της terravision απευθείας από το αεροδρομιο της Pisa για το σταθμό στη Φλωρεντία.
αν όμως έχεις πάει και θέλεις κάτι άλλο μάλλον Πίζα. αν και έχουν τον ίδιο πληθυσμό η Πίζα έχει άλλον αέρα, πιο κοσμοπολίτικο. από την άλλη η Λούκα είναι απείρως πιο ατμοσφαιρική, άρα ιδανική για ζευγάρια, ρομανς κλπ. δύσκολα μου βάζεις, τι να πω..υπάρχει και η επιλογή ΙΧ κ να χαθείτε στην Τοσκάνη..πολλές επιλογές. σε "μπελάδες" μας έβαλε η air one..δεν θα είμαι μαζί σας, έκλεισα αρκετά νωριτερα. έκλεισα 4 σε φίλους όμως. κανονίστε τη συνάντηση στο Ελβελ..
παμε παρασκευη απογευμα και γυρναμε κυριακη πρωι...αξιζει για φλωρεντια τοσο λιγο?δεν εχω παει φλωρεντια ακομα αλλα την ειχα για πιο μεγαλο διαστημα...με εβαλες σε σκεψεις με τη φλωρεντια...
Παντως ειδα Πιζα-Λουκα ειναι 17 κm.Aρα μπορεις να παρεις μια γευση και απ τις 2 για αυτες τις μερες
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
παμε παρασκευη απογευμα και γυρναμε κυριακη πρωι...αξιζει για φλωρεντια τοσο λιγο?δεν εχω παει φλωρεντια ακομα αλλα την ειχα για πιο μεγαλο διαστημα...με εβαλες σε σκεψεις με τη φλωρεντια...
Παντως ειδα Πιζα-Λουκα ειναι 17 κm.Aρα μπορεις να παρεις μια γευση και απ τις 2 για αυτες τις μερες
Να σου πω πως σκεφτομαι να το κανω... Εκλεισα χοτελ στην Πιζα και το πρωτο βραδυ μενω εκει. Πρωι πρωι φευγω για Lucca και μενω μεχρι νωρις το απογευμα. Επιστρεφω Pisa και μενω το υπολοιπο της ημερας.
Η πτηση της επιστροφης ειναι στις 12 και τα ιταλικα τρενα δεν φημιζονται για την ακριβεια τους(συγνωμη καπτεν, τα εχω φαει χρονια στη μαπα).Ξυπνω το πρωι , βλεπω οτι εχω αφησει και φευγω καπακι για αεροδρομιο
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Τελικά επιλέγουμε προορισμούς λόγω φτήνιας ή επειδή γουστάρουμε?
Ολα παιζουν ρολο....Οπως λεει και ενας φιλος "σου χαριζουν ενα γαϊδαρο και συ ψαχνεις να βρεις αν εχει τερηδονα?"
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Να σου πω πως σκεφτομαι να το κανω... Εκλεισα χοτελ στην Πιζα και το πρωτο βραδυ μενω εκει. Πρωι πρωι φευγω για Lucca και μενω μεχρι νωρις το απογευμα. Επιστρεφω Pisa και μενω το υπολοιπο της ημερας.
Η πτηση της επιστροφης ειναι στις 12 και τα ιταλικα τρενα δεν φημιζονται για την ακριβεια τους(συγνωμη καπτεν, τα εχω φαει χρονια στη μαπα).Ξυπνω το πρωι , βλεπω οτι εχω αφησει και φευγω καπακι για αεροδρομιο

Aκριβως ετσι το εχω σκεφτει και εγω ευαγγελια
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.268
Μηνύματα
885.767
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom