με Alitalia για ΝΥ, Καναδά..

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επειδή φοράω γυαλιά,δες τις ώρες ανάρτησης των post.Αναφερόμουνα στην προηγούμενη της LH στα 399ευρώ από Νοε 2011 μέχρι Μαρ 2012.
Καταλαβαίνεις ότι η LH μάζεψε επιβατικό κοινό εδώ και κάποιους μήνες.
καταρχήν δεν είναι δυνατό να κοιτάω τις ώρες άλλων ποστ για να καταλάβω τι εννοείς. ούτε και αυτοί που σε διαβάζουν γενικά. και έπειτα και σε αυτή την προσφορά και στην προηγούμενη το έγραφε πεντακάθαρα οτι δεν ισχύει στις γιορτές. άρα πας για αλλαγή γυαλιών..:lol: (καλοπροαίρετο χιούμορ πάντα..)
στη δε προηγούμενη έδωσα και μάχη για να δειξω ότι στην πράξη υπήρχαν μερικά εισητηρια με χαμηλή τιμή κόντρα στους όρους της προσφοράς. τιμές που φυσικά δεν υπάρχουν στην τελευταία της προσφορά..
http://www.travelstories.gr/%F0%F1%...EA%DE-%E1%F0%FC-399-%F4%E5%EB%E9%EA%DE-2.html
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Το δια ταύτα...η LH είχε προηγηθεί κανά 2μηνο με προσφορά σε χαμηλότερη τιμή που περιελάμβανε ΚΑΙ τις γιορτές.Δυστυχώς αλλά είναι αλήθεια.
Η αξία της εν λόγω προσφοράς είναι ότι βγάζει ανταγωνιστικές τιμές με ίδιους όρους,πιο μετά.Όσοι δεν πρόλαβαν την LH,εκμεταλλεύονται την AZ για last minute.Αυτά.
Τα υπόλοιπα θα σας τα πει ο οφθαλμίατρος μου
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Να σας πω την αλήθεια, αν θελήσω να κλείσω με 411 (ή με 399 αν είχα προλάβει) για ΝΥ τα Χριστούγεννα θα κάτσω να σκάσω αν πρώτη έβγαλε την προσφορά η LH ή η AZ.
Η αξία της προσφοράς είναι ότι είναι προσφορά και ότι βγαίνει κοντά Σεπτέμβριο, δε χρειάζεται λοιπον να έχω κλείσει για Χριστούγεννα από αρχές καλοκαιριού. Ό,τι πρέπει... Στα υπόψη...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το δια ταύτα...η LH είχε προηγηθεί κανά 2μηνο με προσφορά σε χαμηλότερη τιμή που περιελάμβανε ΚΑΙ τις γιορτές.Δυστυχώς αλλά είναι αλήθεια.
Η αξία της εν λόγω προσφοράς είναι ότι βγάζει ανταγωνιστικές τιμές με ίδιους όρους,πιο μετά.Όσοι δεν πρόλαβαν την LH,εκμεταλλεύονται την AZ για last minute.Αυτά.
Τα υπόλοιπα θα σας τα πει ο οφθαλμίατρος μου
δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν όσα λες με την προσφορά του τόπικ και σε τι ωφελούν οι συγκρίσεις. αφού ομως επιμένεις φρόντισε τουλάχιστον να είσαι καλά ενημερωμένος να μην πιάνεσαι αδιάβαστος.
η προηγούμενη προσφορά της LH είχε σαφείς όρους που ελπίζω να τους διάβασες τώρα. και είχε λίγες θέσεις σε λίγες ημερομηνίες στις γιορτές (μετά την πρωτοχρονιά επιστροφή). η προηγούμενη προσφορά της ΑΖ ηταν με 372 χωρίς να εξαιρεί καμμία χρονική περίοδο. δεν προηγήθηκε καμμία της άλλης, ήταν μαζί οπως και της AF και της Delta. είχε απαντήσει αν το θες κι έτσι, σύσσωμο το βαρύ πυροβολικό της Sky Team..μόνο της ΑΖ όμως είχε φθηνές τιμές (372) στις γιορτές. σε λίγες ημερομηνίες μεν στην αρχή, μετά όμως είχε σε ΟΛΕΣ τις ημερομηνίες από Ρώμη. αυτά τα ιστορικά. όσοι λοιπόν εκμεταλλευτηκαν τότε την ΑΖ είναι οι περισσότερο κερδισμένοι από όλους.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Tωρα εσεις τσακώνεστε σαν τα κοκόρια χωρίς λόγο .
Η ουσία είναι απλή ''σπρωχνεις'' 411 ευρώ και πας χριστουγεννιάτικα ΝΥ !!!!!!

thanks Samion
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Επειδή το αρχικό μου σχόλιο δεν είχε καμία πρόθεση αντιπαράθεσης,i rest my case και ζητάω συγνώμη για την φλυαρία και την ασχετοσύνη μου από όσους θίχτηκαν,ενοχλήθηκαν,κουράστηκαν ή βαρέθηκαν.
Πάω να μιλήσω στον οφθαλμίατρό μου,που τουλάχιστο μιλάμε την ίδια γλώσσα και καταλαβαινόμαστε.

Fitziano ενημερώνεις συνέχεια,ή κάνεις διακοπές και σου ξέφυγε τίποτα;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επειδή το αρχικό μου σχόλιο δεν είχε καμία πρόθεση αντιπαράθεσης,i rest my case και ζητάω
καλά μην αυτομαστιγωθείς κιόλας..και μη ζητάς τίποτε..κανείς δεν τσακώνεται και δεν θυμωνει εδώ. ποσώς ενδιαφέρει τους αναγνώστες του τόπικ, όπως και το τι έγινε 2 μήνες πριν. το θέμα είναι η παρούσα προσφορά. ας μείνουμε σε αυτή.
τα θέματα της ΑΖ έχουν πάντα ενδιαφέρον...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.844
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Πάντως αυτό το πράγμα με προσφορές για Καναδά που ισχύουν μόνο στο καταχείμωνο (από όλες τις εταιρίες, τρέχει και αντίστοιχη 48ωρη προσφορά από τη Lufthansa), καταντάει αστείο. Και φαντάζομαι όλοι ξέρουμε τι σημαίνει χειμώνας για τον Καναδά....
χειμωνας + Καναδας = o απολυτος παραδεισος....

αχ...

Περαν πλακας, αν δεν εισαι λατρης του χιονιου, οντως χειμωνας στον Καναδα δεν εχει νοημα....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom